reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokie anty tpo i anty tg w 10tygodniu ciazy

karolajna1996

Aktywna w BB
Dołączył(a)
10 Sierpień 2024
Postów
98
Witajcie. Mija mi 10tydzien ciazy. Właśnie dostałam wyniki tarczycowe. Wizyta jutro. Wyszło wysokie anty tpo oraz anty tg i trochę ponad normę ft3. Czy któraś z mam miała podobne wyniki i ciaza skończyła się powodzeniem? Nigdy nie leczyłam tarczycy i to moje pierwsze takie badania. Pozdrawiam
 

Załączniki

  • 34c873fd-b23e-4361-89a2-7db8eddb4c4d.jpeg
    34c873fd-b23e-4361-89a2-7db8eddb4c4d.jpeg
    33 KB · Wyświetleń: 221
reklama
Witajcie. Mija mi 10tydzien ciazy. Właśnie dostałam wyniki tarczycowe. Wizyta jutro. Wyszło wysokie anty tpo oraz anty tg i trochę ponad normę ft3. Czy któraś z mam miała podobne wyniki i ciaza skończyła się powodzeniem? Nigdy nie leczyłam tarczycy i to moje pierwsze takie badania. Pozdrawiam
Nie wiem czy to pomoże, bo miałam tylko trochę podobną sytuację. Za wysokie TSH. Mi lekarz zalecił wizytę u endokrynologa. Mam zażywać Letrox oraz co miesiąc robić badania poziomu TSH i FT4. Wysokie FT4 szkodzi dziecku, tylko tyle wiem od endokrynologa. Pozdrawiam
 
Nie wiem czy to pomoże, bo miałam tylko trochę podobną sytuację. Za wysokie TSH. Mi lekarz zalecił wizytę u endokrynologa. Mam zażywać Letrox oraz co miesiąc robić badania poziomu TSH i FT4. Wysokie FT4 szkodzi dziecku, tylko tyle wiem od endokrynologa. Pozdrawiam

Rozumiem że dzidzius urodził się zdrowy. Moje tsh tydzień temu
TSH

< 0.008
 
Ja mam dodatnie antyTPO i antyTG, bo leczę się na niedoczynnosc tarczycy w przebiegu Hashimoto. Donosilam 2 zdrowe ciąże. Poczekaj do jutra na spokojnie i lekarz pokryje cię dalej. Do diagnozy Hashimoto potrzebne jest jeszcze USG tarczycy, bo obraz jest wtedy bardzo charakterystyczny. Wyniki nie są bardzo zle. Jeśli to będzie żal palenie tarczycy typu Hashimoto to przeciwciala możesz mieć do końca życia dodatnie. FT3 plus TSH swiadcza o lekkiej nadczynnosci na ten moment.
 
reklama
Ja mam dodatnie antyTPO i antyTG, bo leczę się na niedoczynnosc tarczycy w przebiegu Hashimoto. Donosilam 2 zdrowe ciąże. Poczekaj do jutra na spokojnie i lekarz pokryje cię dalej. Do diagnozy Hashimoto potrzebne jest jeszcze USG tarczycy, bo obraz jest wtedy bardzo charakterystyczny. Wyniki nie są bardzo zle. Jeśli to będzie żal palenie tarczycy typu Hashimoto to przeciwciala możesz mieć do końca życia dodatnie. FT3 plus TSH swiadcza o lekkiej nadczynnosci na ten moment.
dziekuje za odpowiedz. nigdy nie leczyłam się na tarczyce. Czy przy ew zapaleniu tarczycy może to zaszkodzić mojej ciazy? Właśnie dzwoniłam do przychodni i jutro mam też endokrynologa z usg.
 
Do góry