reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wyrok trybunału ws aborcji - opublikowane uzasadnienie

reklama
To uzasadnienie jest niedorzeczne.
Delegalizacja aborcji z przesłanki embriopatologicznej stawia Polskę w rzędzie z krajami rozwijającymi się. Jedynym „plusem” w tej sytuacji jest to, że może chociaż część społeczeństwa zrozumie, że niezawisłość sądów ma wpływ na wszystkich obywateli.
 
To uzasadnienie jest niedorzeczne.
Delegalizacja aborcji z przesłanki embriopatologicznej stawia Polskę w rzędzie z krajami rozwijającymi się. Jedynym „plusem” w tej sytuacji jest to, że może chociaż część społeczeństwa zrozumie, że niezawisłość sądów ma wpływ na wszystkich obywateli.

zgadzam się z Tobą w 100%
To przemoc wobec kobiet, ciemnogród, średniowiecze...
 
Nadal zastanawiam się, w jakim kraju żyję i w jakim kraju moje dziecko będzie żyło. Jestem tym przerażona. Kiedyś pewien Anglik po usłyszeniu skąd jestem, zapytał czy to ZSRR. Blok wschodni. Był zdziwiony kiedy zaprzeczyłam. A tak naprawdę jesteśmy bliżej biednego wschodu niż bogatego zachodu, który pozostaje w sferze marzeń wielu Polaków. Wstyd mi za władzę, za tego pajaca, konusa z kaczym ryjem. Czasami brakuje mi słów, proszę wybaczyć jeśli kogoś uraziłam.
 
Ostatnia edycja:
Ja sama doszłam do momentu, ze zapytana, skad pochodze, uchylam się od odpowiedzi a postawiona pod ściana, kłamie.
Nie mieszkam w Polsce i jest mi na tyle wstyd, za mój kraj, ze nie chce się do tego przyznawać.
A do tej pory z duma mówiłam o sobie, ze jestem Polka..
 
Mamy XXI w., żyjemy w cywilizowanym (ponoć) kraju, a tak naprawdę ile jeszcze lat, setek lat musi minąć, żeby Nas Kobiety traktować poważnie, słuchać, szanować i liczyć się z naszym zdaniem. Jak długo rządzić będą faceci, nawet w obszarach, o których nie mają pojęcia? Kiedy przestaną zakładać na nas homonto?
 
Ja powiem tak... Ja pierd**e, brak mi słów. Ciemnogród to mało. Grupa męskich świń decyduje za nas. To nawet nie jest żałosne, to jest straszne. Myślicie, że protestami jesteśmy w stanie cokolwiek zmienić?
 
Bez przesady - to nie jest sprawa kobiety v. mężczyźni. Delegalizacja akurat tej przesłanki uderza również w mężczyzn. W składzie orzekającym były kobiety, przewodniczącą była kobieta.
Zdelegalizowano właśnie możliwość przerwania ciąż, które były chciane, często wyczekane. To bije zarówno w kobiety jak i mężczyzn.
Pozostaje tylko liczyć, że kiedy do władzy dojdzie światopoglądowa lewica czy liberałowie to zalegalizowana zostanie aborcja za decyzją kobiety bez podawania przyczyny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja powiem tak... Ja pierd**e, brak mi słów. Ciemnogród to mało. Grupa męskich świń decyduje za nas. To nawet nie jest żałosne, to jest straszne. Myślicie, że protestami jesteśmy w stanie cokolwiek zmienić?

Nie.
To kwestia społecznej dojrzałości i takiego poziomu tolerancji, którego jeszcze przez wiele lat nie osiągniemy.
Przecież czasy, w których inne państwa się rozwijały społecznie i socjalnie, myśmy spędzali albo pod zaborami albo pod wpływem obcych rządów. Nie mieliśmy kiedy rozwinąć własnych mechanizmów społecznych i rozwiązań socjalnych. Stad postawione na głowie założenia 500+.
Polacy są szybcy w ocenie innych jeśli chodzi o wybory życiowe. Jesteś singielka? Co z toba nie tak? Nie chcesz dzieci? Chora jesteś? Jesteś homoseksualna? To wbrew zwyczajom. Dokonałaś aborcji? Będziesz się w piekle smażyć. Ubrałas czerwona bluzkę i różowe skarpetki? Kretynka z ciebie. Przykłady można by mnożyć.
Nic nikomu do tego, kto z kim sypia, kto ile ma dzieci i czy w ogóle i co nosi. Ale jednak polskie społeczeństwo w jakiś sposób czuje się uprawnione do wtrącania się, oceniania i krytyki. To się długo nie zmieni. Brutalnie mówiąc, musi kilka pokoleń wytrzeć zanim dojdziemy do jako takiego poziomu.
 
reklama
Ja nie mam już słów na to co się wyprawia w naszym kraju. Może nie powinnam tego pisać, ale życzę tym kobietom które poparły taką decyzję, by zaszły w ciążę, w której dziecko nie będzie miało szans na przeżycie poza ciałem matki. Może wtedy by doszło do nich co zrobiły. Ja na szczęście mam już syna, ale na drugie dziecko się nie zdecyduje, przynajmniej nie w najbliższym czasie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry