reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyprawka dla maluszka

No wiem, wszystko musi być opodatkowane. :?
A hurtownia jest na ul. Kingi. Dojedziesz tramwajami 3, 13, 24, 6, 9 lub 23. Wystarczy wysiąść na przystanku "Powstańców Wielkopolskich". Kingi to taka boczna uliczka.

Na prawdę warto tam zajrzeć. Porównałam ceny z innymi miejscami(np. Smyk) i do tej pory tam wiele rzeczy jest najtańszych.
Tylko, że do 200zł obowiązują ceny detaliczne, a powyżej tej kwoty hurtowe.

Pozdrawiam i życzę miłych zakupów
 
reklama
dziewczyny z warszawy - bierzmy sie do roboty!!! ktora ma jakas znajoma hutrownie? dzielmy sie informacjami! ja bylam w jednej www.tomi.com.pl i jest tam dardzo duzy wybor - np b. ladne i funkcjonalne wozki nie po 3 tys ale po 800 zl...

dzis natomiast dla poprawy nastroju ogladalam sobie ubranka w h&m... alez na tych wieszaczkach slicznie... czy jest tu jeszcze jakas fanka tej marki?
 
Witam!
Dawno tu nie bylam ale zagladam i czytam.
Ja juz mam dla maluszka z tych wiekszych rzeczy lozeczko(kolezanka mi podarowala) razem z materacykiem i baldachimem ale narazie zostaje ono u niej bo ja nie chce zapeszac a pozatym nie mam gdzie tego trzymac. Fajnie sie macie Krakuski ze kase od miasta dostaniecie u nas w Zabrzu nikt o czyms takim nie pomyslal. :-(
Pozdrawiam.


 
Aletka pisze:
Mowiac szczerze jak nie byłam w ciazy to byłam fanką działu mama w H&M ale niestety teraz jakis mały strasznie wybór mają.

Ale ja Aletko mialam na mysli dzial dla naszych maluszkow :) Bo dzial dla mam jest beznadziejny....

A gdzie dokladnie pod m. Poniatowskiego jest ten sklep dla ciezarowek?
 
Ja jeszcze nic nie kupiłam. Dostałam troche ubranek od przyjaciółki. Są takie malutkie i słodkie. Ale za to robie juz drugi sweterk na drutach ;)
Pozdrawia;)
 
Ja wczoraj ogladalam ciuszki dla maluszkow, takie malutkie i sliczne :D Ledwo sie opanowalam zeby nie kupic. A o wyprawke sie nie martwie, kolezanka powiedziala, ze na czerwiec szykuje dla mnie paczuszke, wiec kupie tylko najpotrzebniejsze rzeczy.
pozdr.

 
Ja sobie zamowilam w bonprix takie fajne body z krotkim rekawkiem, 3szt za 39zl. Pewnie od kolezanek tez dostane jakies rzeczy, jedna mi juz spakowala rzeczy po swoim synku ale trzymam je narazie z dala od siebie :-) a inna z kolezanek zadba o wanienke. Fajnie tak, ja tez jak dzidzia wyrosnie to poodkaladam i zosatwie dla kolezanki te ciuszki.



 
gumecka pisze:
Ja sobie zamowilam w bonprix takie fajne body z krotkim rekawkiem, 3szt za 39zl
Moja mama tez zamowila ten zestaw body w bonprixie - i juz je widzialam :) Sa bardzo ladne, dobre jakosciowo z delikatnym deseniem (niebieska rybka, zielony zlowik i zolte sloneczko).
Co do ciuszkow to okazalo sie, ze oprocz pokaznego zestawu nowiutkich ubranek od 0-24 miesiaca, ktore przygotowywala od 2lat w tajemnicy moja mama... bede jeszcze miala ubranka uzywane po dwojce dzieci mojej kuzynki. I tym sposobem nie musze juz ubranek kupowac w ogole. Wiec dobrze, ze nic wczesniej nie kupilam :)

A teraz troche praktycznej statystyki przed kupowaniem ciuszkow na okres niemowlectwa (pierwsze 24 m-ce):
Przecietna waga niemowlaka po urodzeniu waha sie od 2,8 kg do 3,5 kg
Przecietna dlugosc jego ciala wynosi ok. 50-52cm
Ale sa odchylenia u donoszonych dzieci (po 9 miesiacach ciazy) np:
Ja wazylam 3,75 kg a mierzylam 57 cm, natomiast moj chrzesniak wazyl 2,4 kg a mierzyl 49 cm. Mimo tej roznicy, oboje bylismy zdrowi i dostalismy 10 apgara.
Kupujac ubranka nie zapominajcie o bardzo waznej rzeczy DZIECKO ROSNIE NIEZWYKLE SZYBKO:
pierwszy rok zycia noworodka
waga:
W I kwartale - 30 g dziennie
W II kwartale - 20 g dziennie
W III kwartale - 15 g dziennie
W IV kwartale - 12 g dziennie
wzrost:
W I kwartale - 10 cm
W II kwartale - 6 cm
W III kwartale - 5 cm
W IV kwartale - 4 cm
Statystycznie rzecz biorac:
w 1 roku zycia dziecku przybywa na wadze 7,5kg i 25 cm
w 2 roku zycia dziecku przybywa na wadze 2 kg i 12 cm
Zwroccie uwage na te dysproporcje!
Oznacza to, ze w przeciagu roku trzeba bedzie kilkakrotnie kupowac niemowlakowi nowa garderobe w coraz to wiekszym rozmiarze. Z pierwszego rozmiaru prawdopodobnie wyrosnie juz po 2-3 tygodniach. Z nastepnego po 3-4 tygdoniach. Z kolejnego... rowniez szybko. Miejcie to na uwadze kupujac ubranka.
 
Witam wszystkie przyszłe mamy. Ja jestem mamą 5 letniej córki i 21 tygodniowej fasolki.

Przy pirewszym dziecku dość szybko zaczełam kolekcjonować wyprawkę głównie ubranka od znajomych. W 6 m-cu ciąży miałam już łóżeczko, pościel i większość ubranek.

Nie ma się co bać, że można zapeszyć, liczy się pozytywne myślenie. Radze wam nie zostawiać tego na ostatnią chwilę bo w 9 m-cu nie ma się już siły biegać po sklepach. Nie wyobrażam sobie aby mąż był w stanie kupić wszystkie potrzebne rzeczy dla malucha. Gdzy maleństwo przychodzi na świat całe dotychczasowe życie staje na głowie.

Panie w niektórych sklepach widząc mężów robiących wyprawki często wpychają im kosmetyki które uczulają np Johnsons Baby, kaftaniki które nie sposób później założyć i niektóre rzeczy w gorszym gatunkualbo wszystko w rozmiarze 56.

Ja ten rozmiar używałam przez dwa tygodnie (po urodzeniu córka ważyła 3300 i maiła 57cm długości). Najlepszym rozmiarem na start według mnie jest 62 wystarcza na pierwsze 3 m-ce. Później średnio co 3 m-ce musiałam wymieniać całą garderobe małej na kolejny rozmiar.
 
reklama
Witam Panie:)
Powoli zaczynam 24 t.c. i przyznam,ze kupilam kilka slicznych malych ubranek na przecenach:)nie moglam sie oprzec:)a w kwestii duzego asortymentu to jeszcze sie wstrzymuje,bo lozeczko dostane od kolezanki,podobnie fotelik i nosidlo,a wozek maja zakupic dziadkowie :laugh:
pozdrawiam
edi
 
Do góry