reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynik usg bioderek, a szerokie pieluchowanie

To USG jest takie bardzo krótkie, to nie znaczy że było wykonane źle. Ale te zalecenia z pieluchowaniem i to profesjonalna pielucha (mi coś mówili o wsadzeniu tetry)... Tym bardziej bym poszła na kontrolę ale do innego lekarza, skoro i tak to Ty płacisz.
Ja nie mam wątpliwości co do samego wykonania USG. Wyszłam od niego z myślą, że następnego dnia będę kupować jej tą pieluchę (było już przed 19). Ale jak zaczęłam czytać, że wynik llA wcale nie świadczy o jakimś odchyleniu, a o fizjologiczne niedojrzalosci stawu biodrowego i tak ma prawo być do 12 tygodnia zycia dziecka to troszkę zaczęłam być przeciwna temu szerokiemu pieluchowaniu. następnego dnia dzwoniłam do sklepu medycznego o tą pieluchę- niestety nie było rozmiaru 20 (taką kazano mu kupić) jednak Pani powiedziała mi, że 20cm u takiego małego dziecka będzie zdecydowanie za duże. Zobaczymy co powie inny lekarz za tydzień
 
reklama
Nam jeszcze w szpitalu zalecili szerokie pieluchowanie, ale ze zwiniętą tetrą a nie specjalistyczną pieluchą. Ja i tak wkładałam tę tetrę tylko na noc, bo wydawało mi się to okropnie krępować dziecko.
Gdzieś w 4 tygodniu byliśmy prywatnie u ortopedy, obejrzał wszystko dokładnie i zalecił odpowiednie układanie i noszenie i powiedział, że wada powinna się sama wyrównać, bez żadnych szerokich pieluch. Potem mieliśmy jeszcze dwie wizyty profilaktyczne (po 6 i 12 tygodniach) i wszystko pięknie się wyrównało.

Moim zdaniem słusznie masz wątpliwości co do zaleceń o szerokim pieluchowaniu. A już na pewno miałabym obiekcje do stosowania tej specjalistycznej pieluchy. Jak najbardziej polecam konsultację z innym specjalistą.
 
Już jest wszystko ok! Po 1 wizycie z usg bioderek i zaleceniu specjalistycznej pieluchy, poszłyśmy do fizjoterapeutki. Ta powiedziała, że jest ok i żeby nie pieluchować tak szeroko, bo tylko dziecku krzywdę tym zrobię... więc nie pieluchowałam :) Po miesiącu jak poszłyśmy na kontrol z tymi bioderkami to na usg już było wszystko idealnie, a mimo to lekarz kazał dalej profilaktycznie zakładać tą specjalistyczną pieluchę- oczywiście zalecił już kupno większej. Tylko po co skoro bioderka są idealne? :)))
 
Do góry