reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynagrodzenie l4

Trochę odkopuję temat - czy wystarczy, że poprostu zsumuje ostatnie 12 wypłat netto, które wpadły na konto i podzielę na 12 i wyjdzie kwota?
Niekoniecznie. Jeśli masz po prostu jakieś określone wynagrodzenie w umowie i nic więcej to zasadniczo tak. Ale trzeba pamiętać, że podstawę się zawsze dzieli się przez 30 i mnoży przez liczbę dni w miesiącu więc ten zasiłek w poszczególnych miesiącach się trochę różni.
Jeśli masz dodatkowo jakieś premie i dodatki to wtedy zależy od tego jakie to premie i jak są opisane w regulaminie wynagradzania.
 
reklama
Niekoniecznie. Jeśli masz po prostu jakieś określone wynagrodzenie w umowie i nic więcej to zasadniczo tak. Ale trzeba pamiętać, że podstawę się zawsze dzieli się przez 30 i mnoży przez liczbę dni w miesiącu więc ten zasiłek w poszczególnych miesiącach się trochę różni.
Jeśli masz dodatkowo jakieś premie i dodatki to wtedy zależy od tego jakie to premie i jak są opisane w regulaminie wynagradzania.
Screen mojego paska wypłaty z kwietnia, czyli ostatniego miesiąca przed L4 w maju. (tu już dostałam wypłatę razem z L4, ale nie czyste, bo jeden dzień pracowałam i urlop). Więc do liczenia sobie wzięłam wypłaty za kwiecień 2024 - maj 2023. Co z tych składników powinnam liczyć?

Czy powinnam poprostu zsumować kwoty "RAZEM" z rubryki przychody i od tego odjąć 13,71%? i podzielić na 30?

1718037119423.png
 
Czy najprościej poczekać do 9 lipca jak dostanę taką full czystą wypłatę za czerwiec, który jest pełnym miesiącem na L4? ;D koleżanki mówią, że ich wypłaty nie różniły się jakoś bardzo od tych zwykłych, ale ja miałam w ciągu roku podwyżkę, więc nie mam jakby stałej podstawy.
 
Screen mojego paska wypłaty z kwietnia, czyli ostatniego miesiąca przed L4 w maju. (tu już dostałam wypłatę razem z L4, ale nie czyste, bo jeden dzień pracowałam i urlop). Więc do liczenia sobie wzięłam wypłaty za kwiecień 2024 - maj 2023. Co z tych składników powinnam liczyć?

Czy powinnam poprostu zsumować kwoty "RAZEM" z rubryki przychody i od tego odjąć 13,71%? i podzielić na 30?

Zobacz załącznik 1639446
Średnia będzie za okres 05/2023-04-2024 bo w maju już jesteś na L4. Będzie to średnie wynagrodzenie zasadnicze pomniejszone o 13.71%. To podzielone na 30 i pomnożone przez liczbę dni. Od tego jeszcze podatek 12%.

Tak w uproszczeniu możesz zsumować wynagrodzenie netto z tego okresu i podzielić przez 12. Różnice pewnie nie będą jakieś bardzo duże.
 
Do góry