reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wymiary płodu

chantal98

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Maj 2024
Postów
233
Hejka ;) jestem w 29+1 tc i dzisiaj byłam na usg małego i lekarz mówił że wszystko jest w porządku ale martwi mnie trochę wymiar główki że wyprzedziło mocno reszte . Czy wy również macie takie odchyły w wymiarach?
 

Załączniki

  • IMG_20240710_192656_1.jpg
    IMG_20240710_192656_1.jpg
    688,7 KB · Wyświetleń: 303
reklama
Hej, tak, tylko w drugą stronę, np. u mnie obwód brzuszka jest w stosunku do innych części ciała mniejszy. Dopytywałam lekarza i zasada jest taka- jeżeli średnia ze wszystkich wymiarów wychodzi +/- 2-3 dni równa terminowi ciąży, to wszystko jest w porządku :) Nie wszystkie dzieci są równe. Dodatkowo w trakcie trwania ciąży wymiary mogą jeszcze "nadgonić" :)
 
Hejka ;) jestem w 29+1 tc i dzisiaj byłam na usg małego i lekarz mówił że wszystko jest w porządku ale martwi mnie trochę wymiar główki że wyprzedziło mocno reszte . Czy wy również macie takie odchyły w wymiarach?
To są normalne wymiary, dziecko nie jest od linijki. W obydwu ciążach wymiary główki w III trymestrze miałam 1-3 tygodnie do przodu, a wymiar główki po porodzie był standardowy.
 
Hejka ;) jestem w 29+1 tc i dzisiaj byłam na usg małego i lekarz mówił że wszystko jest w porządku ale martwi mnie trochę wymiar główki że wyprzedziło mocno reszte . Czy wy również macie takie odchyły w wymiarach?
U mnie jedno dziecko miało ciągle za małą głowę, drugie ciągle za dużą (o 3-4 tyg 🤯), a oboje urodzili się z normalnymi ;) usg nie jest aż tak dokładne, jak moglibyśmy sobie życzyć, szczególnie jeśli chodzi o wymiary dziecka leżącego głową w dół
 
reklama
U mnie jedno dziecko miało ciągle za małą głowę, drugie ciągle za dużą (o 3-4 tyg 🤯), a oboje urodzili się z normalnymi ;) usg nie jest aż tak dokładne, jak moglibyśmy sobie życzyć, szczególnie jeśli chodzi o wymiary dziecka leżącego głową w dół
U mojej córki też tak było, że główka była większa nawet o 5/6 tygodni (!🤯) Przeszukałam internety, nastresowałam się… ale po porodzie wyglądała normalnie, miała głowę proporcjonalną do reszty ciała :)
A u autorki posta różnice są niewielkie, wiec nie ma się czym martwić. Zwłaszcza, że lekarz nie stwierdził nic niepokojącego.
 
Do góry