reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wklęsłe sutki

morena7

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2015
Postów
32
Witajcie. Nie znalazłam postu na ten temat, ale jeżeli sie powtarzam to przepraszam.
Z natury mam wklęsłe sutki, i nigdy mi to jie przeszkadzało do czasu zajęcia w ciazy i mojej obawy czy uda mi sie karmić. Zaczelam stosować nipletki, i rzeczywiście w chwili ich założenia wyciągają sie one ale natychmiast po zdjęciu znów znikają. Ponieważ to juz 26tydzien ciazy wg opisu stosowania nipletek w IIItrymestrze powinnam zaprzestać ich stosowania. Od jakiegoś tygodnia dość obficie wydobywa mi sie z piersi przezroczysta wydzielina (siara?). Czy któraś z Was miała podobny problem? Czy udało sie karmienie dziecka mimo schowanych sutków? Co jeszcze moge zrobić do czasu porodu by przystosować piersi do roli karmienia? Bede wdzięczna za pomoc! Pozdrawiam :)
 
reklama
hartuj brodawki pod prysznicem, powinno pomoc..mialam podobny przypadek z jedna piersia ale jak dziecko przystawilam do piersi tak pod wplywem ssania brodawka byla tj powinna byc
 
Dzięki za odpowiedz; czytałam juz o tym ze nie trzeba nic z tym robic a w czasie karmienia powinno byc ok - ale moja pani ginekolog twierdzi ze powinnam używać nipletek bo inaczej nie bede mogła karmic. Tez na wielu forach dziewczyny pisały ze im sie nie udało i przerzuciły sie na butelki - czego bym nie chciała... Wiec troche sie i tak martwię:]
 
Miałam to samo z 1 piersią i dzięki determinacji mojej mamy ktora mowila przystawiaj i przystawiaj . . W końcu dziecko ją wyciągnęli. Pamiętam ze na poczatku mnie bolalo przy karmieniu tą piersią do czasu aż porządnie sutek wyszedł. Teraz nie karmie rok i sutek znów wklesl. Takze teraz odpocznij a po porodzie się nie zniechęcaj
 
Mi bardzo pomógł laktator. Przed karmieniem chwilę nim molestowalam sutki a potem podawalam dziecku piers i było ok. Po jakimś czasie sutki przestały się chować i do teraz pięknie starcza :)
 
Też mam jedną brodawkę wklęsłą i niestety w moim przypadku nie udało się nic z tym zrobić..nakładki nie pomagały..synek denerwował się a ja z nim w związku z czym odciągałam laktatorem i podawałam ok 5 miesięcy mleko z butli.. teraz jestem w 33 tc i zastanawiam się jak będzie z drugim synkiem..
 
reklama
Mam ten sam problem i mi niestety nie udało sie karmić piersią. Mały nie mógł złapać,denerwował się, do tego ja miałam bardzo mało pokarmu, po odciągnięciu z obu piersi wychodziło góra 40ml:-( Musiałam karmić butelką, bo mały nie przybierał na wadze.
 
reklama
Do góry