reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty, wyniki, usg majówek 2017

Dziewczyny, miałam ostatnio w wynikach OB moczu śladowe ilości białka. Lekarz kazał mi powtórzyć badanie i znowu jest ślad białka. Co to znaczy? Jem źle, piję?

Napisane na ASUS_Z00ED w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Zapytaj się lekarza, ale mnie by zainteresowało, w jakim stanie są nerki. kreatynina, mocznik, gfr. A przyczyny mogą być różne, więc się moim postem nie sugeruj.
 
Zapytaj się lekarza, ale mnie by zainteresowało, w jakim stanie są nerki. kreatynina, mocznik, gfr. A przyczyny mogą być różne, więc się moim postem nie sugeruj.
Lekarz powiedział, że wszystko jest dobrze, pęcherz moczowy itp widoczny. Na razie nie ma zamiaru diszukiwac się chorób bo zwariuje w tej ciąży
 
Cześć. Witam się po wizycie. Generalnie jest OK :)
Ciąża jest trochę starsza ale to już wiedziałam od początku. Wszystko wygląda dobrze, długość 6,5 cm, kość nosowa jest, NT 1,9 tylko serce trochę szybciej bije bo aż 175. Przez to wzrosło ryzyko tej trisomii 13.
Powiedział że niekoniecznie trzeba robić test PAPPA, chyba że bardzo chcę. Więc na razie nie zrobiłam ale ciągle się zastanawiam.
Generalnie lekarz powiedział żeby się nie martwić tym podwyższonym tętnem ale wiecie, jak to jest - łatwiej powiedzieć niż zrobić.
 
1477741316-1d1mld.jpeg
1477741332-1d1mld.jpeg


Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć. Witam się po wizycie. Generalnie jest OK :)
Ciąża jest trochę starsza ale to już wiedziałam od początku. Wszystko wygląda dobrze, długość 6,5 cm, kość nosowa jest, NT 1,9 tylko serce trochę szybciej bije bo aż 175. Przez to wzrosło ryzyko tej trisomii 13.
Powiedział że niekoniecznie trzeba robić test PAPPA, chyba że bardzo chcę. Więc na razie nie zrobiłam ale ciągle się zastanawiam.
Generalnie lekarz powiedział żeby się nie martwić tym podwyższonym tętnem ale wiecie, jak to jest - łatwiej powiedzieć niż zrobić.
Moja tez miala wysokie tętno ale powiedziala ze na poczatku ciazy do ok 14 tc tak moze byc ze jest podwyzszone.Ale tez sie martwie gdzies w srodku....

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moja tez miala wysokie tętno ale powiedziala ze na poczatku ciazy do ok 14 tc tak moze byc ze jest podwyzszone.Ale tez sie martwie gdzies w srodku....

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja gdzies czytalam ze ok 10 tyg tetno jest najwyzsze (chyba na Mamaginekolog) a później zwalnia. Moje mialo tetno 156 w 12 tyg. Wcześniej nie bylo chyba mierzone...

 
reklama
Oo znalazlam ten wątek...

"Pomiędzy momentem kiedy kobieta, się dowie o ciąży a 12 tygodniem- do poronienia dojdzie u 10-20% kobiet. Istnieją dwa przełomowe momenty- pierwszy i najbardziej znaczący to pojawienie się akcji serca (FHR – fetal heart rate) – wtedy ryzyko poronienia z dnia na dzień staje się przynajmniej o połowę niższe. Czynność serca pojawia się pomiędzy skończonym 5 a 6 tygodniem. Kiedy zarodek ma 3 do 5 mm. Początkowo czynność serca jest podobna do czynności serca mamy i wynosi 80 uderzeń na minutę, z każdym dniem FHR przybiera na prędkości i ok 10 tygodnia jest najwyższe ok 170 uderzeń na minutę. Dlaczego o tym piszę, ponieważ opracowania naukowe mówią jednoznacznie, że bradykadia (czyli zwolnione bicie serca) w tym okresie jest czynnikiem bardzo źle rokującym. Nie znaczy to jednak niestety, że jeżeli serduszko bije prawidłowo, to poronienie nam się nie przydarzy.
Kolejnym przełomowym momentem jest moment po badaniu USG pomiędzy 11-13 tygodniem- uważa się, że jeżeli nie rozpoznamy w tym badaniu odchyleń od normy lub wad to ryzyko poronienia staje się najniższe w całej ciąży i wynosi ok 1%"

 
Do góry