reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, w poradniach, czyli kłopociki z naszymi dzieciaczkami.

kakakarolinka teraz są szczepinie na różyczkę ospę i świnkę (MMR) robi się je miedzy 13-14 mc są darmowe.
Ja moją właśnie muszę jeszcze zarejestrować bo coś tam dotrzeć nie mogę-mróz mnie skutecznie zniechęca
 
reklama
Ja na szczepienie zapisałam Jule na 7 grudnia oby była zdrowa. A to szczepienie jest w rączke czy nóżke?

Powiem Wam że mi nikt nie mówił o powtórzeniu usg stawów, tylko że ja chodze tylko do pediatry , u ortopedy nie byłam. Miała usg chyba jak miała 6 tyg i nic więcej. Ciekawe czy każde dziecko musi mieć to badanie? Moja jeszcze sama nie chodzi ale myśle przyszłościowo.
 
Nina miała problemy małe z bioderkami, usg było przy każdej wizycie, raz robiony miała rentgen. Tylko, że my do preluksacyjnej chodziłyśmy, nie do pediatry. A zalecenia, to odpowiednie buty (dostałam burę, że te, które miała na sobie nie były w pięcie sztywne..) no i ma nie siadać na nóżkach. Ale już się nauczyła, że powiemy jej "usiądź ładnie" i sama się poprawia.
 
To nie jest USG tylko wizyta u ortopedy, ortopeda patrzy jak dziecko ustawia stopki w czasie chodzenia, jak balansuje ciałem itp. Chodzi o wychwycenie ewentualnych nierówności w budowie, krzywego chodu itp.
Potem chyba na bilans 2 latka i 4 latka też warto się wybrać do ortopedy.
My z Krystianem chodzimy raz w roku dla świętego spokoju, nawet jak nam ortopeda mówi, że wszystko ok i żeby przyjść za rok, to zawsze to dziecko jest pod kontrolą.
Tyle, że my w ramach abonamentu luxmedowego chodzimy.
 
Tak, warto pójść do ortopedy jak dziecko zacznie samodzielnie chodzić. Ortopeda sprawdzi chód, symetrię, fałdki pośladków, to jak stawia stopy, to jak stopy reagują na bodźcie, szpotawość itd. itd.

Warto moim zdaniem wziąć reklamówkę obuwia w których dziecko chodzi po to aby ortopeda wskazał, jakiego rodzaju obuwie należy stosować - generalnie duże sztywne zapiętki + elastyczna podeszwa to podstawa. Jak to jest, to i reszta będzie ok.

Wizytę ja bym powtórzył ponownie po roku, znowu z reklamówką obuwia, żeby lekarz zobaczył jak się stopa w obuwiu układa itp.

Na wizytę warto się umówić z wyprzedzeniem, niewielu mamy w kraju ortopedów dziecięcych i mają straszne kolejki.

Pozdrawiam,
KR
 
Widzę że ze szczepieniem za bardzo się nie spóźniłam. Szczepienie niby darmowe ale ja jednak zapłacę za te nieutrwalane rtęcią - panikara jestem. A do ortopedy pójdę coś mi się przypomniało że lekarka jak była u mnie ostatnio to go oglądała dokładnie jak chodzi i postawę i mówiła że na 1,5roku więc akurat wypośrodkuję i po nowym roku pójdę. A na butki wywalam tyle kasy że mam nadzieję że są ok :)) co za zdziercy.
 
Luiza my też mamy kontrolę u neurologa musimy się jakoś teraz zapisać, bo listopadowe zapisy przegapiliśmy. Ta nasza przychodnia zapisuje tylko w konkretne dni i do wyczerpania ilości numerków. Teraz to będzie na styczeń zapis pewnie.

A jeszcze do kardiologa i tu szok, chodzimy prywatnie (ponad 100zł wizyta z echo) a terminy w listopadzie zapisał mąż na marzec. Szok. Bo na pierwszą wizytę tylko 2 tygodnie czekaliśmy tak się nagle babeczka popularna zrobiła przez ostatnie miesiące.

Na szczepienie idziemy 09.12, ciekawe czy będzie zdrowy, bo ostatnie trzy terminy przechorowaliśmy. Tak więc my nadal przed tą szczepionką 3 krotną jesteśmy. A ja chciałam wcześniej na pneumokoki zaszczepić, babeczka się zgodziła. Ale przez to chorowanie i to, że już mocno się odciągnęło to obowiązkowe szczepienie to nie wiem co teraz nam powie i na co zaszczepimy (o ile zdrowy będzie).
 
Ostatnia edycja:
reklama
My właśnie wróciliśmy ze szczepienia i Szymon odsypia. Szczepienie u nas też było w rączkę. Do marca mamy spokój :)

kakakarolina a jest w ogóle możliwość płatnego szczepienia teraz?
 
Do góry