reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, w poradniach, czyli kłopociki z naszymi dzieciaczkami.

A my byliśmy dzisiaj na usg nerek.
Miedniczka dalej poszerzona w prawej nerce, ale nie więcej i ciągle jest w granicach normy:tak::tak:
Poza tym czyściutko, mocz też czyściutki :tak::tak::-D:-D
kolejne usg w czerwcu a badania moczu dalej mamy robić co 2-3tygodnie.
Ale mi ulżyło :blink::blink:

Dzisiaj mieliśmy też iść na szczepienie, ale nie udało mi się zarejestrować, więc jutro.
Tylko zastanawiam się czy nie odłożyć tego aż ja wyzdrowieję?
Ania niby ok, lekko jej w nosku furczy, ale nie cieknie jej i prawie nic nie odciągam aspiratorem...:confused::confused:
 
reklama
Amelkowa- cieszę się,że jest ok i że teraz macie tylko kontrolować. Mam nadzieję,że będzie super. A co do szczepienia, może poczekaj do nast tyg. Jeśli Ty jesteś chora to i w małej może już coś siedzieć, jakaś infekcja,która po szczepieniu może się mocno objawić ... a szczepienie nie zając, lepiej być w 100% pewnym,że dziecko jest zdrowe.
 
co do prevenaru dentico jesli podasz dziecku pierwsza dawke do 6 miesiaca to powtórki sa trzy, przy czym dwie pierwsze podajesz kolejno w minimum miesiącznych odstępach od pierwszej a dopiero trzecia powtórka jest w drugim roku życia..
jesli podasz pierwsza dawkę później np. w 7 miesiącu to powtórka jest jedna po miesiącu a następna w drugim roku zycia..itd

zatem schemat jest inny niz przytoczony przez ciebie..

Amelkowa..ja tez ide scheamtem 5 w 1 by właśnie niepotrzbnie nie dublowac tego wzwb..i teraz chciałabym zaszczepic Kajtka płatna na wzwb..wiesz może która jest dobra i bez rtęci? a ty Izaa jaka kupujesz? macie laski link do tej stronki, gdzie byly te szczepionki bez rtęci wypisane?


Amelkowa ciesze się, że z Anią w porządku..nic tak nie cieszy jak zdrowie dziecka..i Aganieszka ma racje czasem lepiej poczekać ze szczepieniem..
 
Ostatnia edycja:
Shenkoka trzeba poszperać - dziewczyny pisały o tej płatnej parę stron wstecz. Ja mam łeb jak sklep, ale bez półek i nazwy leków, daty, nazwiska szybko mi się z niego ulatniają...
 
Dziewczynki ja listopadówka 2009 ale zaglądam tutaj do Was bo takie mądre rzeczy piszecie :tak: i mój syn też był szczepiony Euvaxem po urodzeniu. Zasatanawiam się tylko dlaczego nasz kochany sanepid pozwala na tą szczepionkę kiedy jest Engerix i jest w nim mniej rtęci? Przecież Engerix kosztuje 50 zł czy nie mogliby pytać w szpitalach którą szczepionkę wybieramy na wzwb a nie szczepią nawet bez żadnego zapytania (przynajmniej u mnie w W-wie tak było :-()
Pierwszą szczepionkę po wyjściu ze szpitala mieliśmy w 10 tygodniu, przeciągałam specjalnie żeby mały był starszy :tak:. Pielęgniarki też chciały zaszczepić Euvaxem bo to bezpłatne i nawet mnie nie zapytały czy chcę zaszczepić Engerixem. Ale mama oczytana hehehehe i poprosiła o Engerix. Wogóle te szczepienia to jakaś paranoja z poplątaniem


to jest ten post...
 
Amelkowa..ja tez ide scheamtem 5 w 1 by właśnie niepotrzbnie nie dublowac tego wzwb..i teraz chciałabym zaszczepic Kajtka płatna na wzwb..wiesz może która jest dobra i bez rtęci? a ty Izaa jaka kupujesz? macie laski link do tej stronki, gdzie byly te szczepionki bez rtęci wypisane?
.

Engerix - jest u mnie w przychodni

Amelkowa, cieszę się z dobrych wieści.
Czy masz czekać, wydaje mi się, że raczej nie. Zarażamy na początku każdej infekcji. A te szczepienie jest bardzo ważne. Ja bym się poradziła pediatry.
 
Amelkowa a może to tylko taka sapka od suchego powietrza a nie katarek:confused: moja tak miała ostatnio, myślałam że to jakaś choroba się szykuje:baffled:
 
Shenkoka ciekawe czemu moja pediatra to inaczej rozpisała. Ja raczej zaczekam jak Julka skończy 2 latka i wtedy zaszczepie jedną dawką.:tak:
My też idziemy trybem 5w1. I też chce dokupić tą płatną na wzw, pytałam w przychodni. U nas jest Engerix B.:tak:

Amelkowa dobrze że z Anią ok;-)
 
reklama
zamieszczam Wam linka do szzcepionek bez rtęci (mercury - thimerosal to jedna z odmian rtęci zreszta podobno najgorsza)
Thimerosal in Vaccines

z tego wynika, że engerix juz nie ma nawet tej odrobiny rtęci, która miał - inna sprawa, ze czytałam na necie, że cięzko dostac engerix w aptece..w doz.pl znalzalam ale nie wiem czy dobrą, bo sa dwie a druga jest niedostępna
 
Do góry