reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyta u ginekologa

Dołączył(a)
9 Sierpień 2021
Postów
5
Dzień dobry, mam pytanie czy istnieje możliwość zapisania się do lekarza ginekologa ( na nfz) w wybranym przeze mnie miejscu, czy jednak zmuszona jestem do wybrania się do przychodniu w miejscu, w którym jestem zarejestrowana? Pozdrawiam.
 
reklama
O ile się orientuję, idziesz gdzie chcesz, zakładasz kartę i przyjmuje Cię lekarz. Tak samo miałam z ośrodkiem zdrowia, zapisywałam się tam, gdzie pasował mi lekarz, a nie bliskość miejsca zamieszkania. Raczej nie obowiązuje już rejonizacja, na pewno nie jeśli chodzi o ginekologa 🤔
 
O ile się orientuję, idziesz gdzie chcesz, zakładasz kartę i przyjmuje Cię lekarz. Tak samo miałam z ośrodkiem zdrowia, zapisywałam się tam, gdzie pasował mi lekarz, a nie bliskość miejsca zamieszkania. Raczej nie obowiązuje już rejonizacja, na pewno nie jeśli chodzi o ginekologa 🤔
Tylko czy nie będzie wiązało się to ze zmianą przychodni, w której jestem zarejestrowana?Ponieważ w ośrodku zdrowia, w którym jestem zapisana przyjmuje lekarz ginekolog.
 
Tylko czy nie będzie wiązało się to ze zmianą przychodni, w której jestem zarejestrowana?Ponieważ w ośrodku zdrowia, w którym jestem zapisana przyjmuje lekarz ginekolog.
Nie, nie będzie miało. Lekarz poz to jedno, a ginekolog drugie. Możesz iść gdziekolwiek do ginekologa, gdzie tylko chcesz. Nie ma to związku z lekarzem poz. W przychodni deklarowała lekarza poz, nie ginekologa. Nie zmieni Ci się przychodnia, lekarz poz, ani nic.
 
O ile się orientuję, idziesz gdzie chcesz, zakładasz kartę i przyjmuje Cię lekarz. Tak samo miałam z ośrodkiem zdrowia, zapisywałam się tam, gdzie pasował mi lekarz, a nie bliskość miejsca zamieszkania. Raczej nie obowiązuje już rejonizacja, na pewno nie jeśli chodzi o ginekologa 🤔
bardzo dziękuje za pomoc <3
 
No tak, przecież pisze że na NFZ. Możesz iść na NFZ gdzie tylko chcesz do ginekologa, nie ma znaczenia, czy przyjmuje w Twojej przychodni czy nie. W przychodni składała tylko deklaracje do lekarza poz (rodzinny) i ewentualnie pielęgniarki i położnej. Nie istnieje deklaracja do ginekologa. Możesz sobie jeździć nawet z Rzeszowa do Szczecina do ginekologa na NFZ.
 
No tak, przecież pisze że na NFZ. Możesz iść na NFZ gdzie tylko chcesz do ginekologa, nie ma znaczenia, czy przyjmuje w Twojej przychodni czy nie. W przychodni składała tylko deklaracje do lekarza poz (rodzinny) i ewentualnie pielęgniarki i położnej. Nie istnieje deklaracja do ginekologa. Możesz sobie jeździć nawet z Rzeszowa do Szczecina do ginekologa na NFZ.
bardzo dziękuje
 
reklama
reklama
Do góry