reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witamina D3 a mleko sztuczne!

Evka - Vigantol ma większą dawkę witaminy D:
Vigantol :1 ml (około 30 kropli) zawiera 0,5 mg cholekalcyferolu, tj. 20 000 j.m. witaminy D3.
Devikap: 1 ml roztworu wodnego zawiera 15 000 j.m. cholecalcyferolu (1 kropla = 500 j.m.).

Zapytaj czemu pediatra kazał zwiększyć dawkę (to jest wskazane w przypadku wczesniaków, bliźniaków oraz niektórych schorzeń). Upewnij się, czy chodziło o Vigantol, czy mozę jakis inny preparat z witaminą k. Jak widzisz te preparaty zwierają różne dawki, więc kropla kropli nierówna.
 
reklama
Witajcie mamuśki:) To mój pierwszy wpis na forum i akurat trafiłam na interesujący mnie temat:) W zeszłym tygodniu byłam u lekarki, która powiedziała, że witaminkę d3 nalezy podawać do skończenia 2 roku życie:) codziennie po 1 kapsułeczce:) Co o tym myślicie?
 
Witam!
Nam lekarka przepisała Vigantol i kazała dawać po 2 kropelki dziennie, latem jedną.
Ja na temat wit D3 słyszałam różne opinie, jedni mówią żeby dawać inni żeby nie.
 
pediatrzy dają profilaktycznie teraz witamine d a przecież można zrobić badanie jeśli potzrebuje podać jak nie dobór zwiekszyć wydaje mi sie,że przed podaniem witaminy d powinno sie zrobić badanie i wtedy ją podawać ale w okresie zimowym nie w lato....a nie którzy lekarza i tak każą dawać bo krzywica teraz krzywice rzadko kiedy występują mleka sa bardziej wzbogacone w witamine d.Czytałam ze dzienna dawka to 400j dla dziecka jak sie podaje mleko sztuczne można przeliczyć ile dziekco wypija i czy mu starczy a faszerować na siłę czasem może nie potrzebnie a już w lato podawać witamine d też bez sensu no chyba,ze siedzi sie w domu cały czas ale wiadomo non stop na dworze sie przebywa z dzieckiem ja dawałam tylko w zime a teraz od tygodnia daje tran i żadnej dodatkowej witaminy d nie daję...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dzięki dziewczyny za tyle odpowiedzi. Postanowiłam,że nie będę mojej córce podawać dodatkowo wit. D, bo ma w mleku sztucznym i w dodatku codziennie wychodzę z nią na spacerki, bo zrobiło się cieplej i słonecznie w Anglii. Pytałam położnej i powiedziała mi,że jak mała podrośnie i zacznie jeść zupki itp. to wtedy mogę jej podawac witaminki,a na razie te witaminy co są w mleku wystarczają w zupełności dla dziecka.
 
kurcze no właśnie z tymi witaminami to nie wiadomo co i jak podawać.
ja małą dokarmiam 1x dziennie sztucznym mlekiem a resztę posiłków jest na moim mleku i lekarka nie kazała nam podawać już wit K a D po 2 kropelki dziennie
Ale powiem wam szczerze że jak mi się przypomni o tej witamince D raz na 3 dni to jest dobrze :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
 
Do góry