reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek beflerski - nie tylko dla belfrów;)

Okazało się dzisiaj, że nie dostane etatu, tylko 15 godzin. Z jednej strony to dobrze, bo przy takiej liczbie godz. nie będę pewnie miała problemów z karmieniem, z drugiej strony troche polecę na kasie...Ale w sumie jestem zadowolona, bo rozważałam w pewnym momencie nawet wychowawczy...

Jeśli chodzi o umowy: ja zaczynam siódmy rok pracy  a przez 6 lat dostawałam co roku umowę na rok, co prawda dwa razy zmieniałam szkołę, ale za kazdym razem była gadka, że "godzin mało, że nie wiadomo co za rok bedzie, a może szkołę zamkną" itp. bzdety. Dopiero w zeszłym roku dyrka zmieniła mi umowę w połowie września, jak powiedziałam, ze jestem w ciąży... Matka się w kobiecie odezwała, czy co...?
 
reklama
KingaP pisze:
Nie miałam jakiś większych akcji z dyrem, więc wydaje się byc ok. zobaczymy co powie, jak ja mu wyjade właśnie z przerwą. dziś rozmawiałam z kolezanką, która 2 lata temu miała karmienie piersią i dostała przerwę, która była niepłatna, więc nie wiem jak to jest.

A dziś była też akcja z moim urlopem, bo do 9 września mam zaległy urlop wypoczynkowy (w przypadku nauczycieli 56 dni - w tym soboty i niedziele) i dyrektor kazał mi napisać podanie o skrócenie urlopu wypoczynkowego do 4 września!! Wkurzyłam się, bo przeciez naszą pracę zaczynamy 1 września!

A w sumie nie napisałam tego podania, bo zadzwonił Rafał, że już podjezdza pod szkołę, żeby mnie zabrać.

Więc w dniu rozpoczecia roku szkolnego będe jeszcze na urlopie. Dlatego "dostałam" wolne. 

ale czemu się wkurzyłaś i tak masz płacone ?
 
tak naprawde to nie wiem ::)

chyba tak z zasady, że laski, które nie mają wychowawstwa potraktują sobie ten dzień jako wolny, a mi ktoś każe odciągnąć to z urlopu. Tak dostałabym za wiekszą d=ilość dni ekwiwalent. wiem, że nie sa to jakies wielkie pieniadze, ale chodzi o sam fakt.

Ja chce wrócić do pracy od 1 września ;D
 
Cześc dziewczyny. Przypadkiem belferski wątek znalazłam i bardzo dobrze. :)
Jestem polonistką od 10 lat, skonczylam UW, a dodatkowo zrobiłam podyplomowo sztuke w Olsztynie...I uczę i tego, i tego. Wlasnie składam wniosek o rozpoczęcie stazu na dyplomowanego, napisałam plan i mam pytanie: czy jest tu polonistka w trakcie awansu? Jesli tak, to byloby świetnie, mam pytania natury zawodowej....Ach, i czy któras z was jest opiekunem samorządu?? Chodzi mi o szkołe podstawową, w liceum pracuje moja siostra, więc mam ją na bieżąco...W ogole jestem belfrem pokoleniowym, moja mama i dwie siostry , polonistka, historyk, mąz siostry tez historyk...jedna siostra się zbestwiła i jest redaktorem gazety, ale i tak nas sporo działa w tym kaganku oświaty....
 
Cześć Kalina, ja jestem polonistką, ale kończę właśnie staż na mianowanie i pracuje w liceum. Przez 4 lata uczyłam też wiedzy o kulturze.

Kelts - teoretycznie wygląda to tak, jak napisała azik, niestety nie wszyscy dyrektorzy są tacy łaskawi, że podpisują z kontraktowymi umowę na stałe. Ja miałam na 3 lata, przerwałam staż z powodu macierzyńskiego, teraz wracam na 1/2 etatu i umowę znowu będe miała tylko na rok. Do mojego dyra nie trafiają argumenty, że powinien podpisać umowę na stałę. KN niestety pozostawia furtkę dla dyra, która pozwala mu samemu zadecydować, jak zatrudni nauczyciela.
 
Pytia - ale musi być to zapisane na umowie - AniaM wygrała sprawę w sądzie - więc na pewno tak jest.

jeśli zatrudnia Cię nie na czas nieokreslony - to powinien zapisać w umowie powód (np zastępstwo,)
 
Niosę pania donieść ze ... rozpoczynam staż według mojego grona 4 dyrektorów byłam zatrudniona w okresie macieżyńskiego i l4 w związku z tym pracowałam, przerwe miałąm i mam rozpoczynać staż. :)HURRA
 
i ja sie u dyra dzis dowiadywalam i moge rozpoczac staz na mianowanie mimo L4 i macierzynskiego!!!!tez HURRRA!
 
reklama
Do góry