reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ustalenie miejsca pobytu dziecka

Tak. Wazniejsza jest opinia RODK. Kurator nie sporzadza opinii, tylko sprawozdanie. Nie jest psychologiem tylko kuratorem. Na dobrą sprawę, nawet nie powinien rozmawiać z dzieckiem ...
 
reklama
Zachęcam do lektury p. Anny Piech oraz p. Anny Słysz (do znalezienia w googlach)
To metoda diagnostyczna stosowana najczęściej wśród dzieci. W zasadzie stosowana już od momentu kiedy dziecko przejawia pierwsze oznaki umiejętności manualnych. Psycholog na podstawie rysunków dzieci, dokonuje interpretacji jego stanu psychicznego. W rysunkach czesto wyrażane są stany wewnętrzne, emocje ...
Najczęściej interpretowanym rysunkiem jest dom, postać, rodzina oraz drzewo. W rysunku znaczenie mają takie detale jak kolor, grubość linii, wielkość, przedstawione osoby, także elementy niedokończone lub uwidocznione zbyt wyraźnie.
Jednak do pełnej analizy potrzebny jest cały rysunek gdzie widoczne są proporcje (np.: małe okienka w dużym domu)
Rysunkiem stosowanym nawet u dorosłych jest drzewo osobowości (drzewo Kocha) - również do znalezienia w googlach.
 
Tak. Wazniejsza jest opinia RODK. Kurator nie sporzadza opinii, tylko sprawozdanie. Nie jest psychologiem tylko kuratorem. Na dobrą sprawę, nawet nie powinien rozmawiać z dzieckiem ...

W jakim terminie od wizyty kurator ma sporządzić to sprawozdanie? Rozumię, że będzie dołączone do akt sprawy
 
Sprawozdanie bedzie w aktach. Jeśli wizyte kuratora masz za sobą, to za kilka dni bedzie w aktach. Masz prawo się z nim zapoznać zarówno w sądzie jaki i u kuratora.
 
Rosi, Norbert wyjechał na urlop. Wymieniamy się privami poniewaz nasze sprawy jak się okazało są bardzo podobne. Rozprawy jeszcze nie było. Jak wróci z urlopu opowie o wszystkim. Dla dobra sprawy i syna powstrzymywał się od publicznych wypowiedzi. Ale opowie. Zachęce go do tego.
 
Czy już się coś wyjaśniło. Ja się obawiam, bo niestety muszę też złożyć wniosek do Sądu o ustalenie miejsca pobytu i nie wiem czego mam się spodziewać i jak wszystko rozegrac.
 
reklama
Kochani, nic jeszcze się nie wyjaśniło. Odbyły się trzy rozprawy, byliśmy na badaniu w RODK-a, teraz czekamy na opinię.
Nie odzywam się się na forum, ale jestem cały czas w kontakcie z devilem - bardzo mnie wspomaga, a i wiem że i Wy trzymacie kciuki.
Dziękujemy :-)
 
Do góry