reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ustalenie miejsca pobytu dziecka

Konkretnych linków nie mam. Szukaj na forach rodzinnych, prawnych, na strona "ojców". Zapoznaj się z tym co znajdziesz a później podyskutujemy. Ni i po raz kolejny ... wpisz w googlach "raport rodk"
 
reklama
Znalazłem tylko ten test Ziemskiej. Aż trudno mi uwierzyć, że na podstawie czegoś tak prymitywnego wiążące opinie do sądu mogą przygotować. Przeciecież to zbiór bzdur!
 
Poczytałem różne postya - tylko że ja jestem w "roli matki". To moja ex pozostawiła mi młodego, a teraz próbuje go odebrać po tym jak zorientowała się że alimenty o które wystąpiłem to równowartość około 120 piw.
Wydaje mi się (przynajmniej tak po lekturze różnych tekstów) że to ona będzie musiała udowodnić że ma dobre relacje z młodym, że młody jej się nie boi, i w jej towarzystwie (kontakty) potrafi się z nią bawić itd itp. (wizyta w ośrodku).
 
Rozmawiałem dzisiaj ze swoją ex - przyjechała na godzinę do młodego. Jest pewna, że na jednej sprawie się skończy i oczywiście ona wygra. Gra nerwów czy taka pewna siebie? Haka nie ma na mnie żadnego, o opiekę nad młodym też przyczepić się nie może. Cholera wkurzyła mnie tą swją pewnowścią siebie.
 
Nie martw sie. Moja tez była pena. Nie odbieraj jej prawa do tej pewności .. Ale opowiedz nam tutaj jak Twoj syn sie zachowuje podczas tych spotkan ? Czy przywiozła mu jakiś prezent ? Dlaczego to trawalo tylko godzinke ?
 
Z młodym to bywa różnie. Potrafi się przywitać, przytulić i powiedzieć, aby sobie już pojechała; czasami prosi aby do mamy zadzwonić i odwołać przyjazd; ale w większości przypadków jednak cieszy się na jej przyjazd - co mama to mama. Z prezentów to maskotkę młodemu kupiła na dzień dziecka - tak to "z gołą" reką przyjeżdza. Czasami na spacerze kupi mi lody, albo jakąś paczkę słodyczy -= ale to rzadkość.
 
Dowiedziałem się, że jeszcze przed sprawą powinienem spodziewać się niezapowiedzianej wizyty kuratora sądowego. O co chodzi? Taka wizja lokalna jak z młodym mieszkamy i sami sobie radzimy?
Co dalej? Kurator ma przygotować opinię? Na ile jest ona wiążąca?
 
Sprawozdanie kuratora jest bardzo istotnym dowodem. Kurator ma prawo odwiedzić was od poniedziałku do piątku w g. 7-22. Wpadnie niespodziewanie. Przygotuj wszystkie dokumenty bo może zażądać. Ma prawo oglądnąć mieszkanie. Nieoficjalnie - i bezprawnie, kuratorzy posługują się swoimi metodami. Np.: pytają sąsiadów, czy widać was razem, czy w domu są libacje, czy słychać kłótnie ....
Będąc u ciebie kurator na pewno zechce zobaczyc pokój chłopca, jego zabawki, zeszyty. Czasami może zaglądnąć dyskretnie do kosza na śmieci czy nie ma tam butelek i puszek. Zdarzało się, że chciał zobaczyć lodówkę, i to co w niej jest. Zapyta o Twoje zdolności kulinarne ...
 
reklama
Do góry