reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Usg-male dziecko

Ewelka20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Październik 2013
Postów
248
Część dziewczyny.Słuchajcie jestem w 22 tyg ciąży i miałam dzisiaj usg.Z pomiarów wyszło,że maleństwo jest trochę za małe,czy miała z was,któraś tak?Lekarz termin wizyty dal mi dopiero na grudzień,a jak pytałam to jedyne co mi,odpowiedział to to,że fasolka mieści się w granicach normy,ale dolnej,tu wymiary:
Bpd:47,59-20w3d
hc:179,33-20w3d
ac:149.59-20w3d
Fl:36,34-21w4d
cereb:21,44-20w4d
masa fasolki to:383g .Niestety nic więcej się od mojego lekarza nie dowiedziałam,oprócz,że to dolna granica normy i ze będziemy kontrolować(wizyta dopiero za 6 tyg).
 
reklama
Nic się nie martw. Na tym etapie ciąży dzieci już rozwijają się swoim tempem - a i pomiar w dużej mierze zależy od lekarza. Z tego co widzę - dziecko rozwija się harmonijnie. Teraz ważne są odpowiednie przyrosty.
 
Nie panikuj narazie dziecko nie rośnie jak lalka barbie.
U mnie np brzuszek większy o tydzień główka o dwa albo trzy ale już sie wyrownuje duzo kobiet tak ma każdy jest inny usg to tylko głupia maszyna jak powiedział moj lekarz ktora ma zakodowane swoje wymiary wszystko sie jeszcze wyrówna
Teraz moze rosnąć główka potem główka przestanie i zacznie brzuszek i odwrotnie
Takze spokojnie wszystko sie ładnie wyrówna
Kazdy jest inny
Co druga kobieta tak ma u ginekologa
Jak na genetycznym i połowkowym wszystko wyszło ok to jest ok to najważniejsze badania
Ile gram wazy????
 
Ostatnia edycja:
do 16- 18 tc wszystkie płody rosną podobnie. Potem każdy zaczyna przybierać w odpowiednim dla siebie tempie. Moje córy też zawsze były w dolnej granicy normy i urodziły się też niewielkie (3200, i 2800). Najważniejsze teraz by dziecko przybierało na podobnym poziomie do końca ciąży.
A Twoje dziecko poszczególne wymiary ma bardzo proporcjonalne...prawie co do dnia...
 
Bdp to główka jest mniejsza od reszty widzę mi lekarz mówi ze oni sie dużymi glowkami nie przejmują tylko małymi bo to moze świadczyć o jakieś wadzie
Ale jak pisałam kazde dziecko jest inne jedno ma taka glowe drugie taka nikt z nas nie jest taki sam
Trzeba tylko obserwować jak lekarz nie będzie nic mowil to znaczy ze taka jej uroda

Wyrówna sie to mala różnica:)
A to tylko usg
 
olcia gdzie ty widzisz, że główka mniejsza??? Każdy wymiar z USG może sie różnić do -/+ 2 tygodni. Jeżeli różnica byłaby większa to i za dużą głowa i za mała może niepokoić.
Ale na tym USG ja widzę większość wymiarów na 20w3d
 
Na dzisiejszym usg wykazało,że 383 gram i przyznam,że trochę spanikowalam,bo w wcześniejszych ciazach tak nie było i nie wiem po prostu co myśleć.wszystkie pomiary jak przeziernosc karkowa itd wyszły prawidlowe
 
Dzisiaj jest równy 22 tydzień,a to usg pokazuje wszystko w sumie na 20,więc martwię się,czy to nie jest zbyt duża różnica
 
reklama
22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl)

oto siatka centylowa dla 22 tygodnia skończonego.
Czyli 10 centyl! Bardzo dobra norma choć dziecko na razie roku na raczej mniejsze...

A jakie wymiary przy urodzeniu miałaś Ty, mąż i inne dzieci? To też ma znaczenie...
 
Do góry