reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Twardnienie podbrzusza 29 tc.

Lil.

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Luty 2022
Postów
165
Dziewczyny jestem w 29 tc. Biorę 3 x dziennie 2 tabl. Aspargin i 3 x dziennie Nospę Max, ale w dalszym ciągu czuję twardnienie podbrzusza. Nie jestem pewna czy to skurcze, ale brzuch się napina na dole co jakiś czas szczególnie jak stoję. Tydzień temu byłam u lekarza, z szyjką wszystko było dobrze. Za dwa tygodnie kolejna wizyta. Wydaje mi się, że biorę duże dawki Nospy. Czy też miałyście takie twardnienie podbrzusza ok. 29 tc. i wszystko było dobrze? Czy np. skracała Wam się od tego szyjka? Mały ustawił się teraz miednicowo, czy to może mieć wpływ? Do tego mam dziwne uczucia w pochwie, takie kłucia, ale to już miałam przed ostatnią wizytą, a wszystko było dobrze, tylko teraz są trochę mocniejsze.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wiem, lekarz zawsze mówi, żeby dzwonić jak coś się dzieję, ale jak dzwonię to z reguły wychodzę na panikarę, bo u mnie ciągle coś się dzieje, a ja tych wszystkich objawów nie rozumiem i trudno mi je nawet wytłumaczyć, nie wiem też które są ok, a które nie. Lekarz pewnie tylko każe zwiększyć dawkę Nospy, a ja i tak biorę dużo, a też czytałam, że ona nie do końca jest bezpieczna dla dziecka. Nie wiem czy na takie twardnienia brzucha jak u mnie zawsze trzeba brać leki.
 
Bylam dzisiaj z tym samym u poloznej (ona prowadzi moja ciaze) 27+3 i położna mi powiedziała, ze to jest jak najbardziej normalne zjawisko i nie ma nic wspolnego z wczesniejszym porodem, macica przygotowuje sie jesynie i sprawdza swoje mozliwosci. O ile nie sa to reguralne skurcze i nie mam sie tym nie martwic, u mnie potrafi nawet pol godziny tak trzymac, wtedy spróbować termofor, albo cieply prysznic 😊 i szyjka jest jak najbardziej w porzadku u mnie 😊

Ale jezeli bardzo Cie to martwi to skonsultowalabym to, zawsze to spokojniejsza glowa 😊
 
Wiem, lekarz zawsze mówi, żeby dzwonić jak coś się dzieję, ale jak dzwonię to z reguły wychodzę na panikarę, bo u mnie ciągle coś się dzieje, a ja tych wszystkich objawów nie rozumiem i trudno mi je nawet wytłumaczyć, nie wiem też które są ok, a które nie. Lekarz pewnie tylko każe zwiększyć dawkę Nospy, a ja i tak biorę dużo, a też czytałam, że ona nie do końca jest bezpieczna dla dziecka. Nie wiem czy na takie twardnienia brzucha jak u mnie zawsze trzeba brać leki.
Mój ginekolog mówi, że kobieta w ciąży zawsze ma rację i jeśli mówi, że ma objaw, który ją niepokoi, to należy mu się przyjrzeć. W tym czasie twardnienie brzucha jest reakcją najczęściej naturalną. Jeśli jednak cię to stresuje, możesz podjechać do lekarza lub na IP do szpitala i poprosić o zrobienie usg.
 
Dziewczyny jestem w 29 tc. Biorę 3 x dziennie 2 tabl. Aspargin i 3 x dziennie Nospę Max, ale w dalszym ciągu czuję twardnienie podbrzusza. Nie jestem pewna czy to skurcze, ale brzuch się napina na dole co jakiś czas szczególnie jak stoję. Tydzień temu byłam u lekarza, z szyjką wszystko było dobrze. Za dwa tygodnie kolejna wizyta. Wydaje mi się, że biorę duże dawki Nospy. Czy też miałyście takie twardnienie podbrzusza ok. 29 tc. i wszystko było dobrze? Czy np. skracała Wam się od tego szyjka? Mały ustawił się teraz miednicowo, czy to może mieć wpływ? Do tego mam dziwne uczucia w pochwie, takie kłucia, ale to już miałam przed ostatnią wizytą, a wszystko było dobrze, tylko teraz są trochę mocniejsze.
Ja miałam stawianie się macicy od 20tyg. Urodziłam młoda 39+0 .. Lekarz mi mówił za każdym razem ze to tylko macica ćwiczy i nie skraca szyjki. Ale wiadomo lepiej kontrolować. Noo co do nos-py trzeba uważać ale jeżeli lekarz każe brać to wiadomo ze lekarz wie co dobre.
 
Od 5mca ciąży stawiał mi się brzuch. Bez żadnych skurczy czy bóli, po prostu twardniał na krotki czas. Również brałam aspargin, piłam wodę z magnezem, dużo odpoczywałam a mimo to stawianie było na porządku dziennym. Miałam regularne wizyty kontrolne u gina i na każdej wszystko było w jak najlepszym porządku. Widocznie taki był mój urok. Dzisiaj synek kończy zaraz pół roku.
Ważne, ze jesteś pod opieka swojego prowadzącego lekarza i wszystko jest w normie 😉
Dużo odpoczywaj i nie martw się na zapas. W razie niepokoju jedz dla pewności na Izbę
 
Od 5mca ciąży stawiał mi się brzuch. Bez żadnych skurczy czy bóli, po prostu twardniał na krotki czas. Również brałam aspargin, piłam wodę z magnezem, dużo odpoczywałam a mimo to stawianie było na porządku dziennym. Miałam regularne wizyty kontrolne u gina i na każdej wszystko było w jak najlepszym porządku. Widocznie taki był mój urok. Dzisiaj synek kończy zaraz pół roku.
Ważne, ze jesteś pod opieka swojego prowadzącego lekarza i wszystko jest w normie 😉
Dużo odpoczywaj i nie martw się na zapas. W razie niepokoju jedz dla pewności na Izbę
Mój gin kazał mi brac Buscopan, ale brałam tylko jak stawianie się było bardzo uciążliwe.
 
reklama
Możesz też,dla świętego spokoju,zrobić sobie badanie moczu,czy to nie infekcja. Ale oprócz tego co Dziewczyny piszą nic mi już nie przychodzi do głowy. Najważniejsze że szyjka się nie skraca:)
 
Do góry