reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Totalny niejadek

Totalnyniejadek

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Sierpień 2022
Postów
64
Witam
Może tu mi ktoś pomoże bo już nie wiem co robić z moja mała córeczka w sierpniu będzie miała 21 miesięcy waży niecałe 8,5kg mierzy 79 cm problem tkwi w jedzeniu tzn jego braku.
Od samego początku z rozszerzeniem diety szło nam ciężko córką była na mleku modyfikowanym od 9msc odrzuciła je całkowicie ma różne alergię na jajka mleko białka krowiego podejrzenie celiaki. Próbowałam różnych metod i blw i słoiczki na początku było w porządku jadła tylko słoiczki no ale coś jadła a teraz nie jada praktycznie nic. Jej cały dzień to bułka i parę chrupek i na siłę wymuszony jeden słoiczek z zupa.
Od 2msc zmagamy się problemami żołądkowymi zaparcia przewlekle w trakcie ciągłej diagnostyki. Chciałabym spróbować jakoś ja namówić do tego jedzenia do metody blw bo ona bardziej do mnie przemawia ale ona nic nie chce nawet jak ugotuje zupę i jej włożę do słoiczka wyczuje i nie zje nawet łyżeczki
Około miesiąca temu podcielismy wędzidełko ale problemy były już dużo wcześniej myślałam że to coś pomoże ale z dnia na dzień jest coraz gorzej pomocy na resztę odpowiem w formie odpowiedzi na pytania bo za długo by pisać
Pomocy
Jestem już totalnie podłamana
 
reklama
Zęby zaczęły jej wychodzić dopiero w 13 MSC tak to nie miała ani jednego obecnie ma ich 10. A z jedzeniem był problem od samego początku najpierw z mlekiem musiała jeść po 50ml co 2h do 4 miesiąca bo tylko taka ilość tolerowała inaczej chlustajace wymioty były a jak weszło rozszerzenie po 5miesiacu według zalecenia lekarskiego to była tragedia więc odpuściłam i spróbowałam za miesiąc i dalej było kiepsko ale łyżeczka było wmiare okej zjadła czy kaszkę czy zupę a teraz o kaszkach można zapomnieć jak je widzi histeria zupa kawałki jedzenia histeria nic nie chce jeść jedynie bułka i chrupki okej są więc z gryzieniem nie ma problemu z łykaniem itp też nie myślałam że wędzidełko było problemem ale niestety też nie pomogło. Ma problemy ze snem budzi się w nocy 20 razy w dzień śpi dwa razy po 15-30 min od jakiegoś czasu nawet się kąpać nie chce wszystko jest na nie i ble
 
Zęby zaczęły jej wychodzić dopiero w 13 MSC tak to nie miała ani jednego obecnie ma ich 10. A z jedzeniem był problem od samego początku najpierw z mlekiem musiała jeść po 50ml co 2h do 4 miesiąca bo tylko taka ilość tolerowała inaczej chlustajace wymioty były a jak weszło rozszerzenie po 5miesiacu według zalecenia lekarskiego to była tragedia więc odpuściłam i spróbowałam za miesiąc i dalej było kiepsko ale łyżeczka było wmiare okej zjadła czy kaszkę czy zupę a teraz o kaszkach można zapomnieć jak je widzi histeria zupa kawałki jedzenia histeria nic nie chce jeść jedynie bułka i chrupki okej są więc z gryzieniem nie ma problemu z łykaniem itp też nie myślałam że wędzidełko było problemem ale niestety też nie pomogło. Ma problemy ze snem budzi się w nocy 20 razy w dzień śpi dwa razy po 15-30 min od jakiegoś czasu nawet się kąpać nie chce wszystko jest na nie i ble
Może wybierz się poraz kolejny do lekarza, w necie jest mnóstwo informacji ale wiem nic się nie sprawdza.
 
Jej plan dnia wygląda mniej więcej tak
4:30 pobudka
5 próba kaszki owsianki oczywiście jest ble kończy się na bułce samej bez niczego lub chrupkach
7-8 spacer około 2h wtedy ma drzemkę na pół godziny
10-11 próba słoiczka z zupa zje kilka łyżeczek zazwyczaj
12-14 zabawa próbuje jej wtedy coś przemycić uda się czasem że słoik zje mały 125g
15 drzemka pół godziny
16 próba drugiego dania nie chce zazwyczaj chrupki lub bułka
17 spacer
18 próba kąpieli bunt nie chce
19 próba owsianki kaszki nic wszystko ble zazwyczaj zje albo kilka łyżek zupki albo chrupki
20-21 zasypia i po godzinie zaczynają się pobudki co 15-20 min i tak do rana
 
Chciałabym by może jakaś mama ze swojego doświadczenia coś poradziła wiadomo lekarz lekarzem ale co mamy to mamy. Ja nawet nie wiem jak mam się teraz zabrać by jej zacząć coś proponować by wkoncu załapała nie neguje niczego każda pomoc się przyda każda radę przyjmę każda krytykę przyjmę chcę jej wkoncu pomoc a przy tym sobie bo jestem już podłamana i wyczerpana tym wszystkim zwłaszcza jak jeszcze się widzi dzieci w jej wieku jak szaleją z jedzeniem a ona biedna nic chce dla niej jak najlepiej
 
Jej plan dnia wygląda mniej więcej tak
4:30 pobudka
5 próba kaszki owsianki oczywiście jest ble kończy się na bułce samej bez niczego lub chrupkach
7-8 spacer około 2h wtedy ma drzemkę na pół godziny
10-11 próba słoiczka z zupa zje kilka łyżeczek zazwyczaj
12-14 zabawa próbuje jej wtedy coś przemycić uda się czasem że słoik zje mały 125g
15 drzemka pół godziny
16 próba drugiego dania nie chce zazwyczaj chrupki lub bułka
17 spacer
18 próba kąpieli bunt nie chce
19 próba owsianki kaszki nic wszystko ble zazwyczaj zje albo kilka łyżek zupki albo chrupki
20-21 zasypia i po godzinie zaczynają się pobudki co 15-20 min i tak do rana
Z tego co widzę ona podobnie jak moja nie lub kaszek i tego typu papek. Ugotuj zupe i zblenduj...może poczekaj sama jak zgłodnieje to powie..
Przypomnij ile ma miesięcy?
 
reklama
pod koniec sierpnia 21 miesięcy
Tak mi lekarka w tamtym miesiącu proponowała zrobiłam jej na próbę właśnie ostatnio to potrafiła nie wołac o jedzenie przez 10h wkoncu jej sama dałam bo bałam się że coś jej się stanie jakby wogole nie czuła że chce jeść czy pić nie pokazuje tego nie mówi praktycznie nic poza mama baba aaa
 
Do góry