reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torbiele

Dołączył(a)
7 Luty 2023
Postów
6
Witam , nie wiem gdzie już mam napisać 😐 o poradę, otóż z mężem staramy się o dziecko , od pewnego czasu a w sumie od 3 tygodni nie występuje u mnie miesiaczka , poszłam w tej sprawie do ginekologa i powiedziałam mu jak wygląda cała sytuacja ,doktor zbadał mnie a tam torbiel na jajniku 😐, troszke mnie to przeraziło ale , ginekolożka uspokoiła mnie , że wszytsko będzie w porządku, i jeśli torbiel się nie wchlonie zastosujemy terapię lekami , powiedziałam jej również o staraniach a ona przepisała mi podstawowe badania na hormony w tym prolaktynę, progesteron , tsh , hcg beta i inne , kolejnego dnia udałam się na krew by odrazu miec z głowy i wszystko załatwić, o 17 akurat dostałam wyniki wszytsko w normie a tu nagle szok beta 35 , odrazu zadzwoniłam i umówiłam wizytę do ginekologa dopiero za tydzień, więc dość sporo czasu , ponieważ pani doktor ma urlop , i moje pytanie brzmi czy torbiele mogą podwyższać hcg beta skoro jest to hormon typowo ciazowy ??
 
reklama
Ja mialam identyczny problem w pierwszej ciazy. Jesli torbiel okazalaby sie nowotworem to wtedy hormonalnie aktywne guzy moga wydzielac beta HCG do krwi. Ale wtedy obraz usg od razu by zaniepokoil lekarke i na pewno by to wychwycila.
Czesto we wczesnej ciazy pojawia sie cos takiego jak torbiel cialka zoltego i ja wlasnie mialam cos takiego. Moja torbiel miala 10 cm. Nie jest to bardzo grozne. Po prostu lekarz bedzie obserwowac torbiel przez cala ciaze. Mi akurat ona pekla i na szczescie wchlonelo sie wszystko bez zapalenia otrzewnej. Takze nie jest to bardzo grozne i czasem sie trafia po prostu.
Lekarz na pewno zaleci tez samoobserwacje pod katem ostrego bolu, bo taka torbielka moze sie skrecic, jesli jest duza.
 
Ja mialam identyczny problem w pierwszej ciazy. Jesli torbiel okazalaby sie nowotworem to wtedy hormonalnie aktywne guzy moga wydzielac beta HCG do krwi. Ale wtedy obraz usg od razu by zaniepokoil lekarke i na pewno by to wychwycila.
Czesto we wczesnej ciazy pojawia sie cos takiego jak torbiel cialka zoltego i ja wlasnie mialam cos takiego. Moja torbiel miala 10 cm. Nie jest to bardzo grozne. Po prostu lekarz bedzie obserwowac torbiel przez cala ciaze. Mi akurat ona pekla i na szczescie wchlonelo sie wszystko bez zapalenia otrzewnej. Takze nie jest to bardzo grozne i czasem sie trafia po prostu.
Lekarz na pewno zaleci tez samoobserwacje
pod katem ostrego bolu, bo taka torbielka moze sie skrecic, jesli jest duza.
Czyli bez wątpienia moge uznać , że to ciąża??Skoro tylko przy ostrych zmianach nowotworowych hcg byłoby wytwarzane, a w w ocenie mojej pani ginekolog obraz nie wyglądał na nowtworowy ale zwykła zmianę torbieli
 
Czyli bez wątpienia moge uznać , że to ciąża??Skoro tylko przy ostrych zmianach nowotworowych hcg byłoby wytwarzane, a w w ocenie mojej pani ginekolog obraz nie wyglądał na nowtworowy ale zwykła zmianę torbieli

Tak, beta powyżej 5 to ciąża

Powtórz badanie po 48h razem z progesteronem
 
Tez mialam 2 torbiele a zaszlam w ciaze . W 8 tyg sie wchlonely . Zrob sobie przyrost bety zanim pojdziesz do ginekologa
 
Tak zrobię dziewczyny ale obawiam się że może to ta cholerna torbiel produkuje hcg nie wiem tak też na jakieś wypowiedzi było od lekarza, a ja byłam ttlko na jednej wizycie wiec niby nie jest to zmiana złośliwa ale coś mam przeczucia że jednak ta torbiel zaburza odczyt hcg , juz chyba przez tyle nieudanych prób trudno mi uwierzyc 😐
 
Tak zrobię dziewczyny ale obawiam się że może to ta cholerna torbiel produkuje hcg nie wiem tak też na jakieś wypowiedzi było od lekarza, a ja byłam ttlko na jednej wizycie wiec niby nie jest to zmiana złośliwa ale coś mam preczycia że jednak ta torbiel zaburza odczyt hcg 😐
Zwykly torbiel nie wytwarza ci bety . To ja tez nie jestem w ciazy ? Mialam 2 torbiele I byly do obserwacji przy silnych bolach mialam jechac na sor ale w 8 tyg ciazy sie wchlonely . Dzis mam 9+1 tydz
 
Witam , nie wiem gdzie już mam napisać 😐 o poradę, otóż z mężem staramy się o dziecko , od pewnego czasu a w sumie od 3 tygodni nie występuje u mnie miesiaczka , poszłam w tej sprawie do ginekologa i powiedziałam mu jak wygląda cała sytuacja ,doktor zbadał mnie a tam torbiel na jajniku 😐, troszke mnie to przeraziło ale , ginekolożka uspokoiła mnie , że wszytsko będzie w porządku, i jeśli torbiel się nie wchlonie zastosujemy terapię lekami , powiedziałam jej również o staraniach a ona przepisała mi podstawowe badania na hormony w tym prolaktynę, progesteron , tsh , hcg beta i inne , kolejnego dnia udałam się na krew by odrazu miec z głowy i wszystko załatwić, o 17 akurat dostałam wyniki wszytsko w normie a tu nagle szok beta 35 , odrazu zadzwoniłam i umówiłam wizytę do ginekologa dopiero za tydzień, więc dość sporo czasu , ponieważ pani doktor ma urlop , i moje pytanie brzmi czy torbiele mogą podwyższać hcg beta skoro jest to hormon typowo ciazowy ??
Ja tylko dodam, że za tydzień na USG jeszcze prawdopodobnie nie będzie nic widoczne, bo pęcherzyk to się pojawi przy becie powyżej 1000. Więc też żebyś nie panikowała wtedy, że nic nie ma. ;)
Tak jak dziewczyny radzą - powtórz betę po 48h z progesteronem i czekaj spokojnie na wizytę.

Powodzenia i trzymam kciuki!
 
reklama
Do góry