reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

To w końcu całe jajko czy tylko żółtko?

Marynia88

Moderator
Dołączył(a)
30 Październik 2019
Postów
8 273
Miasto
Piotrków Trybunalski
Jestem w trakcie rozszerzania mojemu bobasowi dietki, przyszła pora na jajko i pojawił się problem - jajko całe czy tylko żółtko a idąc dalej za ciosem to na twardo, na miękko czy jajeczniczka na parze. Szukam informacji po necie ale na każdej stronie piszą coś innego. Dodam że synek za chwile będzie miał 7 miesięcy. Drogie Mamy i Taty bardzo proszę o porade, jak to u Was było?
 
reklama
reklama
2 lata temu jak i teraz były zalecenia żeby dawać od razu całe... I jestem przykładem że nie należy ślepo wierzyć w zalecenia. Dałam całe i synka okropnie wysypało,wręcz spuchł, męczył się kilka dni po tym jajku. Jestem pewna że na samo żółtko AŻ TAK by nie zareagował bo jednak jest tam dużo mniej białka niż w samym białku. Więc polecam najpierw żółtko :)
Dziękuje ślicznie, po tej odpowiedzi jestem pewna że zacznę od żółtka. Pozdrawiam serdecznie
 
Dziękuje ślicznie, po tej odpowiedzi jestem pewna że zacznę od żółtka. Pozdrawiam serdecznie
U nas bylo bez znaczenia. Zaczęłam od żółtka a córka zaczęła wymiotować i biegunki ostrej dostała. Po białku było to samo. Wystarczył kawałeczek jajka żeby wszystko było do prania..
Wydaje mi się, że jeśli ma np. nietolerancje pokarmową to i tak nieważne co dasz pierwsze.
 
U nas bylo bez znaczenia. Zaczęłam od żółtka a córka zaczęła wymiotować i biegunki ostrej dostała. Po białku było to samo. Wystarczył kawałeczek jajka żeby wszystko było do prania..
Wydaje mi się, że jeśli ma np. nietolerancje pokarmową to i tak nieważne co dasz pierwsze.
Dzięki. Spróbuję z żółtkiem i zobaczymy co będzie.
A jeśliby się okazało że nie toleruje jajek to co wtedy? Jakieś zamienniki stosujesz? Chodzi mi o to żeby nie dopuścić do jakiś niedoborów.
 
Dzięki. Spróbuję z żółtkiem i zobaczymy co będzie.
A jeśliby się okazało że nie toleruje jajek to co wtedy? Jakieś zamienniki stosujesz? Chodzi mi o to żeby nie dopuścić do jakiś niedoborów.
Nie suplementowalam nic, pediatra nawet nie zalecała tylko u nas sytuacja była taka, że córka po czystym jajku (jajecznica, na twardo, na miękko) wymiotowała. Po zjedzeniu np. naleśnika, kotleta w którym jajko było już nie było problemów. Ale u nas też niedoborów nie było. Najlepiej sprawdź najpierw i podaj jajko. Jak coś się będzie działo to pytaj pediatry, musi wtedy coś doradzić.
 
Nowe wytyczne mówią, że wprowadzamy jednoczasowo żółtko i białko. Ja jednak to rozdzieliłam. Wpierw mały dostawał pół żółtka na twardo w dodatku do obiadku. Teraz ma 9 miesięcy i dostaje całe jajko. Gotowane na twardo. Ale jajecznica na parze też jest ok, ale my jescze nie próbowaliśmy.
 
Nie suplementowalam nic, pediatra nawet nie zalecała tylko u nas sytuacja była taka, że córka po czystym jajku (jajecznica, na twardo, na miękko) wymiotowała. Po zjedzeniu np. naleśnika, kotleta w którym jajko było już nie było problemów. Ale u nas też niedoborów nie było. Najlepiej sprawdź najpierw i podaj jajko. Jak coś się będzie działo to pytaj pediatry, musi wtedy coś doradzić.
Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam.
 
reklama
2 lata temu jak i teraz były zalecenia żeby dawać od razu całe... I jestem przykładem że nie należy ślepo wierzyć w zalecenia. Dałam całe i synka okropnie wysypało,wręcz spuchł, męczył się kilka dni po tym jajku. Jestem pewna że na samo żółtko AŻ TAK by nie zareagował bo jednak jest tam dużo mniej białka niż w samym białku. Więc polecam najpierw żółtko :)

Wbrew pozorom więcej białka jest w żółtku...
 
Do góry