reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Iga86

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Sierpień 2019
Postów
52
Witam, co sądzicie o testach owulacyjnych??? Czy się sprawdzają??? Trochę czytałam i pisze żeby zacząć sprawdzać 14 dni przed miesiączka. Ja mam dość długie cykle.
5,5 tygodnia temu poronilam samoistnie, obecnie mam miesięczne i chcemy się znów starać. Więc teraz ciężko będzie mi określić owulacje. Wiem słuchać i obserwować organizm ale po poronieniu ciężko tak odrazu.
A może tak zacząć odrazu po okresie robić testy???
 
reklama
Rozwiązanie
o kurde to mialas wiecej stresu niż ja..[emoji9]ale Ci się udało i oby wszystko było w porządku...pisz,odzywaj się co tam u was
U mnie się udało po łyżeczkowaniu w pierwszym cyklu[emoji6] Niby trzeba było odczekać 3 miesiące, ale ja stwierdziłam, że skoro dostałam okres to wszystko już jest w porządku.
Też się strasznie nakręciłam i zrobiłam chyba z 12 testów ciążowych. A jak mi się skończyły to testy owulacyjne robiłam[emoji23](powinny być w ciąży pozytywne)
Ogólnie ja robiłam te testy mimo że wiedziałam, że na pewno będę mieć owulację tego dnia, bo po łyżeczkowaniu właśnie cykle trochę się zmieniają i tak jak u Ciebie zaczęły się bóle owulacyjne to u mnie właśnie przestały występować i dlatego myślałam, że się nie uda.
Hmmm... ja mam clearblue z monitorem i taki monitor to chyba najlepsza opcja, bo te testy jednorazowe mogą podobno mylić. Przy czym mój lekarz odradzał. Ja sama zaszłam w ciąże dopiero, gdy olałam te testy i po prostu kochaliśmy się co dwa, maksymalnie trzy dni zaraz po miesiączce. Niestety miałam poronienie zatrzymane i jeszcze nie zaczęliśmy się starać, więc nie powiem Ci jak to działa po. Podobno po poronieniu łatwiej zajść w ciążę.
Między innymi o testach artykuł jest tutaj: https://mamaginekolog.pl/zrobic-zeby-zrobic
 
Hmmm... ja mam clearblue z monitorem i taki monitor to chyba najlepsza opcja, bo te testy jednorazowe mogą podobno mylić. Przy czym mój lekarz odradzał. Ja sama zaszłam w ciąże dopiero, gdy olałam te testy i po prostu kochaliśmy się co dwa, maksymalnie trzy dni zaraz po miesiączce. Niestety miałam poronienie zatrzymane i jeszcze nie zaczęliśmy się starać, więc nie powiem Ci jak to działa po. Podobno po poronieniu łatwiej zajść w ciążę.
Między innymi o testach artykuł jest tutaj: https://mamaginekolog.pl/zrobic-zeby-zrobic
Zgadzam sie co do tego, co napisala mamaginekolog. Testy owulacyjne powoduja stres. Najlepiej wspolzyc co 2-3 dni i nie sledzic zadnych kalendarzykow czy robic testy.
 
Ja w zasadzie boję się ominąć te dni...z reguły wiem kiedy są ( czuje) Ale po poronieniu różnie z tym może być, chce wiedzieć i pomyslalm , ze te testy pomogą. Ze współżyciem co dwa , trzy dni może być ciężko ( zmianowa praca). Ale jak widac szkoda pieniędzy.
 
Hmmm... ja mam clearblue z monitorem i taki monitor to chyba najlepsza opcja, bo te testy jednorazowe mogą podobno mylić.

Tez używałam Clearblue z monitorem.
Trzeba pamiętać, ze te testy sprawdzają „możliwość” owulacji ale nie gwarantują zajścia w ciąże. Można je traktować jako wskazówkę ale zawsze z przymrużeniem oka. Bo mnie czasami wychodziły one pozytywne ale mimo seksu ciazy nie było. Tak wiec nie polecam ślepego wierzenia w nie. Chociaż muszę powiedzieć, ze jak zaszłam w ciąże to w tym dniu test pokazywał możliwość owulacji.
Okoliczności widocznie były sprzyjające ;)
 
Ja się starałam pół roku i stwierdziłam, że spróbuje z testami kupiłam na allegro od razu z 50 pasków. I zaszłam po pierwszym miesiącu używania okazało się, że mam owulacji później niż liczyłam. Za to oddałam reszte pasków bratowej a teraz mija 2 lata i jeszcze nie zaszła w ciążę
 
reklama
Cześć. A mialyscie może tak że test pokazał 14dc pozytyw w południe, później po 20:00 negatyw i szczerze... Z ciekawości robię testy owu codziennie, zawsze miałam po owu negatywne testy, a tu od 15dc ciągle pozytywy a w dniu 17dc miałam aż bordowa kreskę testowa. Dziś jest 22dc i nadal pozytywny. Nie wiem co myśleć...
 
reklama
Hej, dziś zrobiłam test owulcyjny. Wyszła druga kreska trochę jaśniejsza. Jak myślicie, że to już blisko??? Do owulacji. Jestem 3 dni po miesiaczce, cykle do 33 dni . Trochę jestem zdziwiona bo z obliczeń powinnam mieć od 17 go dni płodne. I tak myślałam az do dziś, ze owulacje mam późno bo długie cykle. Może to efekt że poronilam w sierpniu....
 

Załączniki

  • 20191006_092600.jpg
    20191006_092600.jpg
    707,6 KB · Wyświetleń: 284
Do góry