reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy na płodność

Dołączył(a)
11 Lipiec 2024
Postów
1
Hej!
Starajmy się z mężem o dziecko już od 7 miesięcy i jak na razie sukcesów brak.
W jednym miesiącu używałam testów owulacyjnych, niestety nigdy nie wyszedł pozytywny (używałam kilka dni przed spodziewaną owu i tak przez jakieś 10 dni). W innym miesiącu wyszedł pozytywny, staraliśmy się, ale wciąż nic.
W zeszłym miesiącu @ spóźnił się o tydzień, ale testy negatywne i w końcu przyszedł.
Chciałabym zbadać siebie i męża pod kątem płodności, sprawdzić czy jest coś co moglibyśmy poprawić. Czy macie jakieś polecenia?
Mam 31 lat, mąż 29
 
reklama
Ogólnie najlepiej, żebyście poszli do lekarza, który zajmuje się ewentualnie niepłodnością i on Was dalej pokieruje. Ale Jeśli chodzi o badania to dla Ciebie:
- 3 dzień cyklu: LH, FSH, estradiol, prolaktyna
- Monitoring cyklu u ginekologa + 7 dni po owulacji potwierdzonej na usg poziom progesteronu
- 5 tarczycowa (TSH, FT3, FT4, AntyTpo, Anty TG)
- glukoza i insulina na czczo
- ewentualnie poziom witaminy D, żelaza, ferrytyny, kwasu foliowego

Dla męża obowiązkowo badanie nasienia z morfologią.

To już da Ci spory obraz.
 
Do góry