reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test Ważne czy nie ?

No chyba jasno określone jest, ze minimum 66 procent ma przyrastac beta a co bedzie pozniej, to dowie sie na usg u lekarza. Ale chyba warto wiedziec na starcie na czym sie stoi niz z dnia na dzien krwawić...
 
reklama
No chyba jasno określone jest, ze minimum 66 procent ma przyrastac beta a co bedzie pozniej, to dowie sie na usg u lekarza. Ale chyba warto wiedziec na starcie na czym sie stoi niz z dnia na dzien krwawić...
nawet jesli bedzie mniej niz 66 to czy to sprawi ze nie bedzie krwawic? Nawet jesli pojawi sie krwawienie to na tym etapie niczym sie nie bedzie roznic od miesiaczki. I czemu zakladasz najgorszy scenariusz? Rozumiem ze masz swoje doswiadczenia ale nie warto przelewac takich negatywnych mysli na innych. Od interpretowania badan sa lekarze a nie internet. A spokojna glowa i pozytywne nastawienie zdzialaja wiecej niz wertowanie neta non stop. To jest moj ostatni post na ten temat. Zycze ci wiecej pozytywnego myslenia i wszystkiego dobrego
 
nie ty jedna jestes po przejsciach:) po co ma sie stresowac? Dostanie wynik przyrostu i co dalej? Bedzie szukac w internecie czy nie za wolno przyrasta albo straszyc sie ciaza pozamaciczna? Pelno bzdur jest na ten temat w necie. Nawet lekarze na podstawie przyrostu bety nie wyciagaja w wnioskow o tym jak sie ciaza rozwija. Wiem bo pytalam lekarza i to nie jednego. Przyrost bety jest rozny w zaleznosci od predyspozycji.
Badanie bety i jej przyrostów zaleca nawet ginekolog. Na samym początku ciąży tylko beta potwierdzi czy ciąża rozwija się prawidłowo czy nie. Również pomoże określić mniej więcej termin do ginekologa, bo we wczesnej ciąży na USG nic nie widać i nie ma sensu iść do ginekologa wcześniej. Ja również zalecam oznaczenie progesteronu. Jeśli będzie niski to iść wcześniej do lekarza, by ewentualnie go przepisał. Jeśli Ty nie chcesz oznaczać bety to nikt nie każe Ci tego robić, ale nie pisz głupot, że oznaczanie przyrostów bety jest bez sensu bo tylko się stresujesz. Bo to bzdura.
 
nawet jesli bedzie mniej niz 66 to czy to sprawi ze nie bedzie krwawic? Nawet jesli pojawi sie krwawienie to na tym etapie niczym sie nie bedzie roznic od miesiaczki. I czemu zakladasz najgorszy scenariusz? Rozumiem ze masz swoje doswiadczenia ale nie warto przelewac takich negatywnych mysli na innych. Od interpretowania badan sa lekarze a nie internet. A spokojna glowa i pozytywne nastawienie zdzialaja wiecej niz wertowanie neta non stop. To jest moj ostatni post na ten temat. Zycze ci wiecej pozytywnego myslenia i wszystkiego dobrego

I na tym zakończmy dyskusję. Jak mnie nie znasz to nie oceniaj mojego nastawienia, pięknego dnia.
 
Zrobię przyrost , przy każdej ciąży miałam zalecone przez lekarza a teraz nawet jakbym poszła to jestem 8 dpo , wiec lekarz nic nie zobaczy a ja zestresuje się ze ciąża pozamaciczna .
Przyrost pomoże mi to trochę wcześniej wykluczyć , w pon zrobię i w środę
 
A do lekarza to ja chodze dopiero w skończonym 5 tc , wcześniej nie chce się denerwować ze nie widać zarodka . Tez jestem Po kilku stratach wiec wole sobie do dodawać zmartwień zaczynam się cieszyć dopiero gdy widzę serduszko bo na tym etapie mi się już nie zdażyło stracić ciąży 😁, ale bardzo dziękuje wszystkim za rady
 
A do lekarza to ja chodze dopiero w skończonym 5 tc , wcześniej nie chce się denerwować ze nie widać zarodka . Tez jestem Po kilku stratach wiec wole sobie do dodawać zmartwień zaczynam się cieszyć dopiero gdy widzę serduszko bo na tym etapie mi się już nie zdażyło stracić ciąży 😁, ale bardzo dziękuje wszystkim za rady
Daj znac jak beta w poniedziałek !
 
Zrobię przyrost , przy każdej ciąży miałam zalecone przez lekarza a teraz nawet jakbym poszła to jestem 8 dpo , wiec lekarz nic nie zobaczy a ja zestresuje się ze ciąża pozamaciczna .
Przyrost pomoże mi to trochę wcześniej wykluczyć , w pon zrobię i w środę
Dodatkowo oznaczyła bym progesteron.
 
reklama
Do góry