reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test owulacyjny

Razdwatrzy123

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Marzec 2021
Postów
27
Cześć, od poprzedniej soboty robiłam codziennie testy owulacyjne. Od niedzieli druga linia coraz bardziej wyraźna, od czwartku do dziś test już pozytywny i wykryty hormon. Czy możliwe, żeby tak długo ten hormon utrzymywał się w organizmie?
 
reklama
Hej. Zgodnie z instrukcją z testów są one wiarygodne tylko u kobiet które mają regularne cykle i nie mają zaburzeń hormonalnych (np. PCOS). Ciężko stwierdzić czy u Ciebie test pokazuje prawidłowo czy nie bo nie mamy dodatkowych danych (długość cyklu/regularność itd) a nawet wtedy potwierdzeniem owulacji będzie monitoring cyklu u gin. Mój lekarz nie zalecał mi testów bo z doświadczenia mówił, że mało kiedy są wiarygodne i poziom hormonu wykrywają na zasadzie średniej wszystkich kobiet. Są kobiety np u których poziom hormonu jest niższy niż wykrywa test i wtedy mają owulację - bo taka jest po prostu ich natura ale test wtedy tego nie pokaże.
Ja z własnego doświadczenia polecam stosunki cały cykl co 2-3 dni i wtedy nie trzeba sobie zajmować głowy tym czy ta owulacja jest czy nie :)
 
Cześć, od poprzedniej soboty robiłam codziennie testy owulacyjne. Od niedzieli druga linia coraz bardziej wyraźna, od czwartku do dziś test już pozytywny i wykryty hormon. Czy możliwe, żeby tak długo ten hormon utrzymywał się w organizmie?
Tak. Zdarza się, że poziom jest wysoki aż do miesiączki. Ale tak jak piszą dziewczyny, one nie dają Ci gwarancji owulacji.
 
Cześć, od poprzedniej soboty robiłam codziennie testy owulacyjne. Od niedzieli druga linia coraz bardziej wyraźna, od czwartku do dziś test już pozytywny i wykryty hormon. Czy możliwe, żeby tak długo ten hormon utrzymywał się w organizmie?
W ulotce do testu jest napisane, że testy owulacyjne robi się do pierwszego pozytywnego, później już nie. Ze względu właśnie na to, że jak jest wystrzał hormonu LH to on się może utrzymywać na dużym poziomie nawet do samej miesiączki.
Jak masz pierwszy pozytywny to owulacja nastąpi w ciagu od 24-36h
 
Ja robiłam testy codziennie od zakończenia krwawienia z odstawienia, jest to mój pierwszy cykl bez tabletek. Na testach owulacyjnych wychodziła mi zawsze jednak kreska ta kontrolna więc zwątpiłam że owulacja wróci już w pierwszym cyklu, ale dzisiaj zrobiłam test a tam druga ciemną kreska. Mam nadzieję że okresu już nie dostanę :)
 

Załączniki

  • IMG_20210920_205454550.jpg
    IMG_20210920_205454550.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 52
reklama
reklama
Do góry