reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test obciążenia glukozą

mysza28

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Lipiec 2020
Postów
42
Miasto
Warszawa
Dostałam dzisiaj skierowanie na test obciążenia glukozą. Poradźcie jak przetrwać badanie bo pewnie jak większość bardzo się martwię czy dam radę. Tym bardziej że stety niestety of słodyczy w ciąży raczej nie odrzuca.
Pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Najważniejsze to przygotować się do badania w tym sensie, żeby nie jeść węgli do 14h przed badaniem. Czyli na kolację białko i tłuszcz. 12h to w ogóle odstęp od jedzenia. W czasie badania nie wolno pić, jedynie zwilżyć usta i nie powinno się chodzić, bo to fałszuje wynik. Możesz zabrać cytrynę i za zgodą położnej dodać do roztworu. Wypić roztwór trzeba dość szybko, chyba do 5 minut i usiąść. Jeżeli lubisz słodkie, to raczej słodycz glukozy nie powinna być problemem. Może się jednak Tobie kręcić w głowie a potem możesz być senna. Przetrwać niestety trzeba. Wynik w jakimkolwiek wyniku przekroczony o 1 (czy na czczo, czy po wypiciu) oznacza cukrzycę ciążową.
 
Dostałam dzisiaj skierowanie na test obciążenia glukozą. Poradźcie jak przetrwać badanie bo pewnie jak większość bardzo się martwię czy dam radę. Tym bardziej że stety niestety of słodyczy w ciąży raczej nie odrzuca.
Pozdrawiam serdecznie
Nie ma się co nakręcać. Każda straszyła, a mnie to smakowało i 0 skutków ubocznych. Jedyny minus to siedzenie i czekanie ponad 2 h. To było najgorsze.
 
Najważniejsze to przygotować się do badania w tym sensie, żeby nie jeść węgli do 14h przed badaniem. Czyli na kolację białko i tłuszcz. 12h to w ogóle odstęp od jedzenia. W czasie badania nie wolno pić, jedynie zwilżyć usta i nie powinno się chodzić, bo to fałszuje wynik. Możesz zabrać cytrynę i za zgodą położnej dodać do roztworu. Wypić roztwór trzeba dość szybko, chyba do 5 minut i usiąść. Jeżeli lubisz słodkie, to raczej słodycz glukozy nie powinna być problemem. Może się jednak Tobie kręcić w głowie a potem możesz być senna. Przetrwać niestety trzeba. Wynik w jakimkolwiek wyniku przekroczony o 1 (czy na czczo, czy po wypiciu) oznacza cukrzycę ciążową.
A właśnie nie powinno ograniczać sie węglowodanów. Dieta powinna być taka jak zawsze. I minimum 8 h odstępu między ostatnim posiłkiem a badaniem.
 
Dostałam dzisiaj skierowanie na test obciążenia glukozą. Poradźcie jak przetrwać badanie bo pewnie jak większość bardzo się martwię czy dam radę. Tym bardziej że stety niestety of słodyczy w ciąży raczej nie odrzuca.
Pozdrawiam serdecznie
Ogolmie badanie nie nalezy do najgorszych, więcej straszenia niz to warte😊Ja kupiłam sobie glukoze cytrynową i smak był ok. A za słodyczami nie przepadam. Z przerwą w jedzeniu bym nie przesadzała bo jak jest za długa to cukier też wzrasta 😊
 
Dostałam dzisiaj skierowanie na test obciążenia glukozą. Poradźcie jak przetrwać badanie bo pewnie jak większość bardzo się martwię czy dam radę. Tym bardziej że stety niestety of słodyczy w ciąży raczej nie odrzuca.
Pozdrawiam serdecznie
Glukozę wypijam naraz, bo kilka razy już miałam ten test (3 ciąża), dietetycznie nie przygotowuj się specjalnie żeby nie zaciemnić badania. Jeśli wyjdzie cukrzyca ciążowa, to wierz mi, da się odstawić słodycze i zmienić dietę, ja mam zdiagnozowaną cukrzycę 4 tygodnie, musiałam przetrwać święta i to było najtrudniejsze, wraz z odwykiem cukrowym było okropnie. Teraz jestem obojętna na słodycze, a zresztą jakby co pamiętaj, że to dla dobra dziecka. Powodzenia i naprawdę - to nic strasznego.
 
A właśnie nie powinno ograniczać sie węglowodanów. Dieta powinna być taka jak zawsze. I minimum 8 h odstępu między ostatnim posiłkiem a badaniem.
Masz rację. Przeczytałam wytyczne PTD z 2019 i zostały one zmienione w zakresie spożywania węglowodanów przed badaniem. Ale przerwa pomiędzy badaniem a ostatnim posiłkiem to 12h.
Przepraszam za wprowadzenie w błąd, jak robiłam badanie 7 lat temu to wyraźnie lekarz podkreślał, żeby nie jeść węglowodanów na kolację.
 
Każda przechodzi inaczej to badanie dla jednych to pikuś i nic im nie jest a inna ledwo żywa tak jak ja🙈 druga godzinę spędziłam leżąc na kozetce u pielęgniarki z zimnymi potami, mdłościami i zawrotami głowy. Dla mnie najgorsze co istnieje. Miałam dwa razy i za każdym razem to samo więc kwestia bardzo indywidualna. Cały dzień byłam nie do życia. Oczywiście cukrzyca ciążowa potwierdzona bo wynik na czczo byl 94
 
reklama
Dla mnie wypicie było ok. Gorzej zaczęło się robić później. w pewnym momencie mnie zemdliło, ale jakoś udało się przetrwać.
Te dwie godziny czekania bardzo się dłużą więc radze zabrać ze sobą książkę albo jakąś muzykę dobrą.
Będzie dobrze :)
 
Do góry