reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Temperatura

U mnie jakby po owulacji dopiero byl skok. Czy to jest prawidłowe?
Tak, skok temperatury może być zarówno do 3 dni przed, jak i 3 dni po owulacji 😉 I to jest w normie. Wszystko zależy jak u danej kobiety reaguje ośrodek termoregulacji na skok progesteronu 😉 progesteron może zacząć minimalnie rosnąć już przed owulacją i wtedy jeśli kobieta ma wrażliwy organizm to już zareaguje wzrostem temperatury. Albo progesteron wyraźnie skoczy dopiero po owulacji i w organizmie dopiero wtedy podniesie się temperatura 😉 stąd taki duży przedział
 
reklama
Tak, skok temperatury może być zarówno do 3 dni przed, jak i 3 dni po owulacji 😉 I to jest w normie. Wszystko zależy jak u danej kobiety reaguje ośrodek termoregulacji na skok progesteronu 😉 progesteron może zacząć minimalnie rosnąć już przed owulacją i wtedy jeśli kobieta ma wrażliwy organizm to już zareaguje wzrostem temperatury. Albo progesteron wyraźnie skoczy dopiero po owulacji i w organizmie dopiero wtedy podniesie się temperatura 😉 stąd taki duży przedział
Super, dziękuję za odpowiedź. Już się bałam,że coś z owulacją u mnie nie tak.
A mam pytanie jeszcze jedno odnośnie mierzenia temperatury może też się orientujesz, jak mierze codziennie załóżmy o 7 bo tak wstaje do pracy a np w nocy przebudzę się o 4 albo 5,ale znowu po tym zasnę i obudzę się o tej 7 to o której wtedy mierzyc? Tak jak codziennie o 7 rano czy jak sie przebudzę o 5?
 
Super, dziękuję za odpowiedź. Już się bałam,że coś z owulacją u mnie nie tak.
A mam pytanie jeszcze jedno odnośnie mierzenia temperatury może też się orientujesz, jak mierze codziennie załóżmy o 7 bo tak wstaje do pracy a np w nocy przebudzę się o 4 albo 5,ale znowu po tym zasnę i obudzę się o tej 7 to o której wtedy mierzyc? Tak jak codziennie o 7 rano czy jak sie przebudzę o 5?
Ja bym mierzyła o tej samej, czyli o 7 😉
Krótkie przebudzenie, zwłaszcza bez wstawania nie wpływa znacząco na pomiar ;) u mnie nawet pobudki do dzieci/ na siku nie zaburzają wykresów.
Można mierzyć zdaję się nawet do 2h wczesniej/później, ale trzeba skorygować potem to na wykresie. Powinno być + 0,1 na każdą godzinę późniejszego pomiaru i analogicznie przy wcześniejszym pomiarze -0,1.
 
Wzrost o 0,2 potwierdzą owulację 😉
Czasem można zaobserwować tzw. Podwójny skok i trójfazowy wykres w ciąży, czyli że temperatura jakby skacze drugi raz i wykres wygląda jakby miał 3 fazy. Chociaż i mnie zdarzało się to i bez ciąży, może to ma jakiś związek z dużym wzrostem progesteronu w 2 fazie cyklu ;)
Dzięki. Gdzieś dzwoniło w pamięci ale zapomnialam gdzie
 
Ostatnia edycja:
Do góry