reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

reklama
Odsyłam do wcześniejszych wpisów, np. moich (na stronie 191 i 192), opisałam wszystko dość szczegółowo :) Po CC 3 doby jeśli wszystko jest OK, personel pomocny i sympatyczny a przede wszystkim kompetentny. Rzeczy głównie dla siebie - dla dzieci w znacznej mierze wszystko zapewnia szpital. Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:
witam, mam pytanie, może nie do samego porodu jak do wyboru lekarza prowadzącego. Swoją pierwszą ciążę chodziłam do lekarza prywatnie - lekarz sie "cenil" a teraz chciałabym znaleźć lekarza pracującego w su kopernika i przyjmującego na NFZ i PRIV by chodzić raz prywatnie, a raz państwowo. znacie kogoś takiego?
 
Agatka, koszula do CC jest zakładana na gołe ciało, rozcięta po całej długości z tyłu i wiązana na plecach.

Madzia, ja też mogę polecić lekarza - ale przyjmuje tylko prywatnie, nie zajmuje się jednak porodami SN, natomiast w przypadku CC szczerze rekomenduję - jeśli byłabyś zainteresowana to wyślij wiadomość prv.
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny,
Jeżeli można to tez poproszę o namiary na lekarzy z SU których polecacie. Pierwszą ciążę prowadziłam prywatnie, wszystko było super, później lekarz ten zrobił mi CC. Teraz niestety ceny tak wzrosły, że wizyty u niego przez całą ciążę to byłby niestety kosmos.
 
Cześć
Zastanawia mnie jedna kwestia, cesarkę mam zaplanowaną na 16 lutego w Kopernika, (pierwsza ciąża w 2012 również w tym szpitalu, ale zabieg nieplanowany).Czy w sytuacji kiedy akcja porodowa zacznie się wcześniej np. skurcze, odejście wód etc. to po przyjeździe na Kopernika również zostanie przeprowadzone cesarskie cięcie czy będą chcieli żebym rodziła naturalnie ?
Czy jeśli mój lekarz wpisał mnie na listę planowanych zabiegów na 16 lutego to potrzebne mi jest jeszcze jakieś skierowanie etc.?
Mam nadzieję że ktoś zna odpowiedź na moje wątpliwości.

Pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Juttta, niezależnie od tego, że masz zaplanowany zabieg, to lekarz prowadzący powinien Ci wypisać skierowanie do szpitala - sugeruję nosić je zawsze przy sobie :-) Bez niego mogą Cię odesłać - na pewno jest potrzebne przy przyjęciu do szpitala. Jeśli maluch będzie się spieszył, to - o ile będziesz miała udokumentowane wskazanie do CC - poród odbędzie się co najwyżej wcześniej, ale operacyjnie. W moim przypadku w drugiej dobie pobytu na patologii ciąży na KTG wyszły spore skurcze, przez co "przeskoczyłam" na wcześniejszą godzinę w grafiku do cięcia. Wydaje mi się, że jedyną możliwością, by nie wykonano Ci CC jest sytuacja, gdyby akcja porodowa była już bardzo zaawansowana i zwyczajnie nie było już czasu na CC. Pozdrawiam :-)
 
Do góry