reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Praski

Violett

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Kwiecień 2010
Postów
7 395
Miasto
Warszawa
Z góry przepraszam jeżeli któraś z mamuś poruszyła juz ten temat w jakims z tematów, ale cięzko przebrnąć przez sterte postów,poszukujac jednej informacji. Dlatego tez pozwoliłam sobie założyc ten temat.
Mam nadzieje ze znajdzie sie jakas mamusia która rodziła w szpitalu praskim i bedzie chciała mi opowiedziec troche jak tamjest. Jaka opieka, jakie warunki, i takie tam.
Czekam na odpowiedzi.
 
reklama
hej,
ja rodziłam pierwszego syna w szpitalu praskim.
Miałam szybkie cc.
Opieka na sali pooperacyjnej bardzo dobra, gorzej juz na położnictwie. Zwłaszcza jeśli chodzi o pielęgniarki od maluchów. Sale są 2 osobowe (bez łazienek) i boksy 2-3 osobowe. Czyli idąc korytarzem wszystko słyszysz co sie dzieje w boksach no i odwrotnie. Myśle, że jak sie trafi miejsce w boksie to średni komfort.

A dlaczego nie chcesz rodzić np w Międzyleciu?? Moja koleżanka tam rodziła w styczniu i bardzo sobie chwaliła.

Pozdrawiam
 
Ja rodziłam w praskim dość dawno bo 9 lat temu ale nie narzekałam na opiekę warunki nie są super ekskluzywne ale personel stara się jak może. Obecnie wyszłam właśnie z oddziału patologii ciąży lekarz prowadząca była super narzekałam tylko na jedzenie bo jest naprawdę kiepskie ale biorąc pod uwagę sytuację szpitala to się nie dziwię . ogólnie było ok. Z wywiadu który ja przeprowadziłam wynikło żę jest darmowa szkoła rodzenia z porodem rodzinnym nie ma problemu sala ponoć kosztuje 100 zł. W każdym razie ja osobiście nie zamierzam rodzić gdzie indziej tym bardziej że też mam bliziutko:-)
 
Rodziłam w praskim w zeszłym roku i powiem Ci że to zależy na jaką zmianę położnych trafisz. Zaczęłam z wywołania o 8 rano i miałam super położną. Pomimo podłączonej kroplówki i ktg miałam swobodę ruchów i podpowiadała jak mogę sobie i maleństwu pomóc. Niestety na wieczór przyszło jakieś straszne babsko, która nie tylko nie potrafiła poprowadzić porodu, ale przy badaniu była niedelikatna i niemiła. Poza badaniem jej nie było w pobliżu ;/ Ja zmęczona całym dniem skurczów z kroplówki dawałam się już badać tylko przemiłej i wspaniałej pani doktor, która pojawiała się w razie każdej potrzeby. Po porodzie trafiłam do boksu, bo pokoje są raczej dla kobiet po cc i byłam tak zapatrzona w córę że nie przeszkadzało mi to, że nie jest to zwykły pokój. Opieka niezła :) dzieciaczki przewijane, kąpane i doglądane przez siostry, duża pomoc przy karmieniu. SIostra pomaga przystawić dziecko i po kilku minutach przychodziła sprawdzić jak je. Załamywał stan łazienek, ale podobno miały być remontowane.
No to chyba na tyle, o więcej szczegółów pytaj, bo nie wiem co jeszcze chciałabyś wiedzieć
 
A no i rodzinny 100 - cegiełka na szpital. Szkoła rodzenia darmowa dla zameldowanych, pracujących, albo uczących się w Warszawie
 
Ja rodzilam 2 razy w praskim,8 i 6lat temu tzn mialam cc poniewaz szpital byl najblizej i z okien mojego domu widzialam szpital ,i jestem zadowolona z opieki, personelu,moja siostra tez sobie chwali ten szpital a urodzila tam 3 coreczki,wiec nie moge powiedziec nic zlego ten szpital:-)
 
Ostatnia edycja:
Ja rodziłam w praskim dwa razy i jestem bardzo zadowolona, opieka i przy porodzie i po super (wiadomo, że jak wszędzie trafiały się i jędze, ale ogólnie ok)
Standard kiepski, na cały oddział 2 łazienki (w tym jedna na ip), więc wieczne kolejki, ale w końcu nie na wczasy tam się jedzie więc najważniejsza jest opieka i fachowość lekarzy
 
Witam, mam wyznaczony termin porodu na styczeń, do tej pory ciąże prowadziłam prywatnie, jednak postanowiłam, że będę rodziła w szpitalu praskim i dlatego postanowiłam się zapisać do przychoni przyszpitalnej (wydaje mi się, że dobrze będzie jeśli szpital który bedzie odbieral mój poród, bedzie dokładnie znał przebieg całej ciąży). Byłam juz na jednej wizycie w szpitalu jednak trafiłam do przypadkowego lekarza, który akurat przyjmował w przychodni, wiem, że nie pracuje na oddziale. Chcę tez nawiązać kontakt z jakąś dobrą położną, to moja pierwsza ciąża i bądę czuła się bezpieczniej mając świadomość obecności wykwalifikowanej, wcześniej poznanej osoby. Czy możesz polecić jakiegoś lekarz i położną? Będę wdzięczna za wszystkie rady i sugestie.
Pozdrawiam
 
reklama
Witam
Ja na Twoim miejscu wybrałabym Bródnowski. 4 czerwca urodziłam tam synka. Miesiąc przed porodem lezałam na patologii. Zespół lekarzy WSPANIAŁY !!!! Położne na wszystkich 3 oddziałach WSPANIAŁE!!! A zwłaszcza na patologii kochane kobiety!!!
Standard według mnei bardzo bardzo dobry. Sale 4 osobowe , każda sala ma swoją łazienkę i toaletę. Za jedynkę po porodzie płaciłam 100 złotych/doba Naprawde polecam szpital bródnowski. Bo i warunki znośne ale przede wszystkim profesorowie, lekarze i pielęgniarki super (oprócz dr Artura mającego obsesje na punkcie grubych kobiet chyba bo 2 razy usłyszałam przykre rzeczy na temat mojej tuszy)
 
Do góry