reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital, położne, lekarze BOCHNIA, BRZESKO

Lidia90

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Luty 2014
Postów
488
Miasto
Brzesko
Cześć Dziewczyny.

Czy któraś z Was rodziła w szpitalu w Bochni lub Brzesku.
Mam swojego lekarza prowadzącego który przyjmuje od stycznia w szpitalu w Bochni i w Brzesku ma prywatny gabinet i powiedział mi, żeby lepiej w Bochni rodzić. Ale chciałabym poczytać Wasze opinie na temat gdzie rodzić, jakie są warunki w szpitalu.
 
reklama
Witaj

Ja leżałam w tej ciąży trzy razy w Bochni - na patologii i wcześniej na ginekologii !!!
Może zadaj pytania i jeśli będę posiadać taka wiedze to odpowiem !
Rodzić mam zamiar w Bochni również.
Czyli mówisz że Bochnia ma nowego ginekologa ?

Pozdrawiam :)
 
tak od stycznia przyjmuje dwa razy w tygodniu, przyjmuje też w Dębnie na NFZ i ma swój gabinet prywatny w Brzesku. W Brzesku ma bardzo dobrą opinię dlatego też raz tu raz tu będę do niego chodzić żeby były terminy :)

Chciałam wiedzieć czy dobre są warunki, jakie jest podejście do pacjentek i czy leży się w ścisku na sali. Jak to w ogóle wszystko wygląda.
 
Sale są suuuper !!! Tzn wygląda to tak ...oddział nowy - pięknie wyremontowany ! Najwięcej pacjentek na sali - 4 . Są chyba tylko dwie takie sale - reszta dwuosobowa. Na porodówce są chyba same dwuosobowe ! Telewizor lcd za darmo , dostęp do netu - kabelkiem wpinanym nad łóżkiem ! W każdej sali jest wc, prysznic i bidet !!! Wszystko czyściuteńkie !!! Panie sprzątają kilka razy dziennie !
Jedzenie jak na szpital ...super !!! Dwa śniadania , obiad z dwóch dań i kolacja ( w styropianowych pojemniczkach )
Ja byłam w szoku jak pierwszy raz tam trafiłam !!! Położne - zależy - ale każdy ma prawo mieć gorszy dzień ! Jeśli położna nie wyrabia to mówi wprost " jestem sama teraz na oddziale - proszę przypomnieć się np. o tabletkę ) Jeśli zadzwonisz dzwonkiem zaraz przybiega !!! Jest jedna Pani położna której lepiej "za paznokcie" nie wejść ... ale rzadko ma się z nią kontakt !
Ogólnie warunki super ! naprawdę ! Na youtubie jest filmik ... możesz looknąć - dokładnie tak to wszystko wygląda :)
A doktor o którym mi napisałaś to super człowiek ... i pracuje już długo - ja znam go od ponad roku !
Lekarze ogólnie też są spoko - poza dwoma wyjątkami ... ale to tylko moje odczucie !


Jeśli cokolwiek jeszcze będziesz chciała wiedzieć - pisz :)
 
koniecznie chce relacje jak urodzisz :) jest jakiś pokój do ćwiczeń przed porodem, jakieś poradniki są dostępne żeby można było poczytać jak się będzie nudziło? :)
 
Yyyyyyyyy poradniki ...hmmm ... pewnie że są !!! O karmieniu piersią i Bank Krwi Pępowinowej ... tyle widziałam ! A i zazwyczaj gazety jakieś są - nudzić się nie będziesz ! Ja naprawdę mogę powiedzieć że czułam się jak "pępek świata" , a uwierz przeszłam kilka szpitali wcześniej i NIGDZIE nie zostałam tak dobrze przyjęta ! Wiele jest momentów gdzie mogłabym opowiedzieć jak cudne były położne - jak ludzkie i miłe ... i w ogóle !!! Mam nadzieje że po porodzie nic się nie zmieni w mojej opinii !???
Na temat porodówki wiele nie powiem , bo po prostu nie byłam ! Znam z opowiadań ! W salach do rodzenia jest jakiś sprzęcior ale to bardziej do łagodzenia bólu czy przyspieszenia porodu niż do ćwiczeń ... ale dla chcącego nic trudnego ! Jest sala porodów rodzinnych ...z wanną ! Mają kilka sposobów na radzenie sobie z bólem porodowym . Ale to wypowiem się kiedy urodzę !

I jedno co mnie naprawdę zaskoczyło to obchód - nawet jak "idzie" ordynator to atmosfera jest taka luźna , wesoła ... nic na sztywno i sztucznie ! Każdy uśmiechnięty !


Ide spać ... padam ...a moje dziecię właśnie rozpoczęło czas "zabawy" - zapewne gra w łapki z jelitami :-D
 
No to super :) Na szczęście mam czas na wybór szpitala, pewnie się rozglądnę po szpitalu jak to wgląda i w Brzesku też, tak jest największy oddział położniczy w okolicy a większy dopiero w Krakowie.

To jak urodzisz to proszę o relacje z porodówki i po urodzeniu maleństwa :)

A ja póki co to mnie senność łapie już po 19 i śpię do rana :) Na razie maluszka nie czuje.
 
Lidia ja też bardzo sobie chwalę opiekę i szpital w Bochni. Rodziłam tam co prawda w lipcu 2013, ale wspominam super! Poród miałam długi, bo 21 h, który i tak zakończył się cięciem cesarskim, ale i lekarze i położne bardzo pomocne i co najważniejsze cały czas do cięcia mógł być ze mną mąż w sali porodów rodzinnych. Leżałam wcześniej kilka razy na patologii i opieka też super, na nic tak na prawdę nie mogłam tam narzekać :) a o jakim lekarzu wspominałaś?
 
reklama
to chyba się zdecyduje na poród w Bochni. Chyba że nie zdążę dojechać :)

Izka87 - czy chodziłaś do szkoły rodzenia w szpitalu ?
 
Do góry