reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia w czasie ciąży

KlaudynaA

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Luty 2020
Postów
57
Witam, czy szczepienia przeciwko grypie i krztuścowi w czasie ciąży, podczas gdy szaleje koronawirus, są bezpieczne? Kiedy ewentualnie mam się na nie zdecydować? Dodam, że takie zalecenia otrzymałam od lekarza ze szpitala. Data porodu przypada w październiku, czyli w sezonie grypowym, ale teraz sytuacja jest inna niż standardowa i nie wiem co robić 😟
 
reklama
Rozwiązanie
Tez nie mieszkam w Pl.
To kwestia lekarza ale generalnie nie powinno się szczepić przed 20 tygodniem. Gdzieś tak wyczytałam już nie pamietam.
W pierwszej ciazy szczepilam się jakos około 32 tygodnia. W drugiej wcześniej w 25. Tak jakos wychodziło. Krztusiec jest bardzo ważny. Może się skończyć bardzo złe dla noworodka.
Z grypa to różnie. Jedni chwala inni nie. Ja się na grypę w ciazy nie szczepilam, nawet mi tego nie oferowano.
Cześć, o tym szczepieniu na krztusiec po 17tc poinformowała mnie moja lekarka prowadząca. W zeszłym tygodniu miałam wizytę i umówiliśmy się że zrobimy to po USG w 20tc przy następnej wizycie, czyli pewnie około 24 tygodnia, ale jeszcze dopytam w szpitalu, dzięki za radę [emoji6]

Ja szczepiłam się wczoraj na krztusiec, w 35tc. Przekładano mi je dwa razy że względu na pandemie i zawsze tłumaczono tym, że lepiej później niż za wcześnie. Przed 27tc nikt nawet mi tego nie proponował. Wg mnie 24tc to zdecydowanie za wcześnie, po co się tak spieszyć?
 
reklama
To ja już nie wiem
Ja szczepiłam się wczoraj na krztusiec, w 35tc. Przekładano mi je dwa razy że względu na pandemie i zawsze tłumaczono tym, że lepiej później niż za wcześnie. Przed 27tc nikt nawet mi tego nie proponował. Wg mnie 24tc to zdecydowanie za wcześnie, po co się tak spieszyć?
Szczerze mówiąc nie wiem czemu tak wcześnie, myślałam że to standardowe podejście. Już na pierwszej wizycie w szpitalu na skanie mówiła mi o tym konsultantka i położna, a potem potwierdził lekarz rodzinny. Może to kwestia innego systemu szczepień bo nie mieszkam w Polsce 🤔 Decyzja należy do mnie, więc zawsze mogę się wstrzymać..
 
To ja już nie wiem

Szczerze mówiąc nie wiem czemu tak wcześnie, myślałam że to standardowe podejście. Już na pierwszej wizycie w szpitalu na skanie mówiła mi o tym konsultantka i położna, a potem potwierdził lekarz rodzinny. Może to kwestia innego systemu szczepień bo nie mieszkam w Polsce 🤔 Decyzja należy do mnie, więc zawsze mogę się wstrzymać..
Tez nie mieszkam w PL.
 
Tez nie mieszkam w Pl.
To kwestia lekarza ale generalnie nie powinno się szczepić przed 20 tygodniem. Gdzieś tak wyczytałam już nie pamietam.
W pierwszej ciazy szczepilam się jakos około 32 tygodnia. W drugiej wcześniej w 25. Tak jakos wychodziło. Krztusiec jest bardzo ważny. Może się skończyć bardzo złe dla noworodka.
Z grypa to różnie. Jedni chwala inni nie. Ja się na grypę w ciazy nie szczepilam, nawet mi tego nie oferowano.
 
Rozwiązanie
Do góry