reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Synek 12 miesiecy nie wyproznia sie drugi dzien

paulista

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
19 Grudzień 2016
Postów
120
Miasto
warszawa
Witam od 2 dni synek nie robił kupki,dawałam mu wodę przegotowana,jabłko ale niestety nie chcial jeść,nawet napił sie wody z ogórków 5 łyżek i nie ruszyło,ostatecznie dałam mu czopek glicerynowy dzisiaj rano i nadal nic,od czwartku wieczorem bierze antybiotyk bo ma infekcje górnych dróg oddechowych i męczył sie ponad miesiąc. Teraz juz nie ma gorączki itd ale jest bardzo marudny , wygina cale cialo, co radzice na ten brzuszek żeby zrobil kupke,macie jakieś domowe sposoby.
dziekuje za odpowiedzi
 
reklama
Możesz spróbować podać syrop Lactulosum.
Teraz doczytałam, że z domowych. Niestety nie znam więcej domowych niż Ty pisałaś, ewentualnie masaż brzuszka :)
 
Dwa dni bez kupki to chyba jeszcze nie ma powodów do zmartwień jeśli nie ma objawów zatwardzenia.

A widzisz, że stęka i chce kupkę a mimo to nie wychodzi? Bo jeśli tak to wtedy trzeba pomóc bo to już zatwardzenie. Ale Ty już dałaś czopka więc myślę, że od rana to by go na pewno "ruszyło" po glicerynie.
Może mu się nie chce jeszcze kupki ?
Mogę polecić takie lekkie chrupiące pieczywo Wasa (nie to twarde tylko strukturą trochę jak chrupki kukurydziane). Ma dużo błonnika i działa bardzo przeczyszczająco jeśli zje się więcej. Mój syn zjadł 5 w ciągu jednego dnia to miał biegunkę po tym.
Śliwka z jabłkiem lub sama suszona śliwka gerbera też bardzo pomaga.
Moja 10 - miesięczna córka miała ostatnio zatwierdzenie okropne, płakała na nocniku i stękała i nic nie wychodziło. Godzinę po podaniu czopka glicerynowego udało się w bólach zrobić kupkę. Woda, śliwki, jabłka nie pomagały.


Napisane na GT-I9195 w aplikacji Forum BabyBoom
 
dzieki sprobuje moze z ta śliwka,bo strasznie sie meczy,płacze wygina ciałko i macha nóżkami strasznie,a po tym czopku nic nie ruszyło.a je normalnie właśnie
 
Jeśli czopek nie pomógł to może w aptece coś innego jeszcze mają?
Na naszym opakowaniu jest napisane, że po 15-60 minutach nastepuje efekt przeczyszczający a jeśli zaparcie utrzymuje się nadal należy udać się do lekarza.

Nam pomógł czopek i nie dociekałam czy jest coś jeszcze na kupkę.


Napisane na GT-I9195 w aplikacji Forum BabyBoom
 
To nasze czopki
 

Załączniki

  • Screenshot_2017-02-18-16-33-10.png
    Screenshot_2017-02-18-16-33-10.png
    600,8 KB · Wyświetleń: 144
Ostatnia edycja:
akurat mam inne ale cos próbował zrobić jakieś plamki kupki poszły wiec może sie uda,a myślisz ze moze to być przez antybiotyk który pierwszy raz w życiu bierze
 
reklama
A jaki antybiotyk bierzecie? Akurat moja córeczka też jest na antybiotyku 5 dzień (bierze Amoksiklav i też pierwszy raz ). I po nim ma bardzo luźne kupki, aż ją trochę odparzyło. Teraz smaruję ją sudocremem i jest lepiej.
A dajesz jakiś probiotyk? On powinien wpływać na kupki i na jelitka pozytywnie. My bierzemy Dicoflor.

Napisane na GT-I9195 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry