reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2015

Hehe no wiem wiem to ze inni mają gorzej trzyma mnie przy życiu hahaha żarcik ;)

Alicja coś kaszlec mi zaczęła... mam nadzieje ze nic z tego więcej nie będzie


Susel jaki jest kaszel przy zapaleniu płuc? Suchy czy mokry? Zdrówka dla was

Nas do szczepień póki co nie wzywają wiec nie wiem kiedy będą, ale jak dalej będzie tyle wirusów w powietrzu to przed chyba zrobię crp i morfologie na wszelki wypadek ;)
 
reklama
Kaszel przeważnie najpierw przez dzień lub dwa jest suchy, później zamienia się w mokry, przynajmniej u nas zawsze tak jest.

Ta obecna infekcja to jakiś koszmar, ileż można!!!
Tośka cherla od 9 dni, gluty do pasa non stop, Ignaś to samo, czekam na działanie antybiotyku jak na zbawienie...
 
Nulini, przykro. Myślałam, że po padaczce to wszystko, a tu jakieś jeszcze jedno gó****o wyszło :( zdrowia dla Ignasia. Od urodzenia pod górkę, ech to życie...miejmy nadzieję, że będzie tylko lepiej.

Suseł, zdrówka dla Jagódki. Oby się już oczyściło.

My byłyśmy na szczepieniu wczoraj. Nawet nie miałabym jak odwlec bo Mańcia ostatnio chora była kilka miesięcy temu, w domu wszyscy zdrowi, także powodów do odroczenia brak. Tylko babcia katarzy, ale po prostu nie będzie się z nią widywać te kilka dni i tle. Wiecie ile czasu mniej więcej byłoby dobrze by dziecko niczego nie złapało po szczepieniu?
Za to dostałam skierowanie do okulisty. Małej ucieka oczko i trzeba skontrolować. Muszę podzwonić jak z terminami. Dał skierowanie na okulistę/oku. dziecięcego. Myślicie, że jest sens szukać koniecznie dziecięcego? Podejrzewam, że najbliższy w Poznaniu...

femme, ty nie marudź bo młoda przespała całą noc kilka razy w życiu w 1 mż :-p dziś znowu małpka wstała w środku nocy. Ja wracam do łóżka o 4, a mów akurat wstawał do pracy i narzeka, że mnie nie było. Jakbym to ja sama chciała sobie w nocy wariować ;-) ;)

Mommy
, a ty pisałaś, że ćwiczyć wczoraj szłaś na jakąś siłkę czy coś? Wiesz, że tak ok 3-4 h przed spaniem się nie powinno ćwiczyć bo się będzie miało problemy ze snem ;-) ;) chyba, że to nie o to chodziło :)

Ja nocnikowałam małą już od kilku miesięcy. Później jak złapała 3dniówkę to jakoś przestałam i później zaniedbałam. Teraz mała niechętnie siedzi, ciągle jest w ruchu. Za to na kibelku choć chwilę posiedzi. Właśnie zrobiła siusiu i trochę kupy także postaram się choć tam od czasu do czasu ją usadzić...
 
Ostatnia edycja:
McPerl, ja mam doświadczenie z okulistami, Nina już od ponad pół roku nosi okulary. Dziecku ma prawo uciekać oczko do 2 roku życia. Zazwyczaj na bilansie 2-latka lekarz wystawia skierowanie. Wcześniej nie ma sensu bo oko cały czas się kształtuje i ma prawo uciekać. Wcześniej chyba też po prostu trudno to zbadać, 2- latka czasami ciężko do współpracy skłonić.

Z kaszlem to bywa różnie. U nas był kaszel mokry od ponad miesiąca, bo cały czas coś jej spływało do gardła. A potem to zeszło niżej, lekarz mówi że ta flegma obkleiła oskrzeliki i utrudniała jej oddychanie. A potem zeszło jeszcze niżej... teraz ma to odkrztuszać więc po inhalacjach ją oklepujemy, często skaczemy, podrzucamy itp.
 
Małemu też oczko uciekało, już przestało ale lekarka też mówiła , że ma prawo jeszcze jakby co uciekać. Tak samo ostatnio mowiła, że jakiś tam autorytet pediatrii mówił, że dziecko małe (takie jak nasze) jak choruje do 6 razy w roku to dziecko zdrowe a przedszkolne do 12 razy :o :D

McPearl niestety musiałam zrezygnować z zajęć poza domem i skaczę z chodakowską w domu :p

Masakra dzisiaj dzień miałam... łeb mnie boli, leje, najem się i idę spać..... Miłej nocy dziewczyny :*
 
Zdrówka!

Jupiii wysłałam najstarszą do przedszkola! Od 1 grudnia do dziś była w przedszkolu TYDZIEŃ! Ciekawe czy znów coś złapie... Młodą jeszcze zostawiłam.
Młody katarzy i kaszle (jak ja z resztą już 3 tydzień) ale ogólnie szaleje więc 'zdrowy' :)
 
Dzień dobry :)

Bada dziękuję :D Ja wczoraj miałam tłusty czwartek, napad miałam, zjadłam dwie, DWIE czekolady :D :D

Ale ponoć jak się nie zje pączka to coś tam, więc jednego może zjem ;)

Smacznego dzisiaj, oby poszło w cycki :D
 
Zdrówka dla wszystkich chorowitków !!!
Znów mnie chwilę nie było, wróciłam do pracy i wieczorami padam na twarz ... Jak Wy to wszystko potraficie pogodzić ?:-) :)
U nas nielepiej, młody znów się gorzej czuje, nie śpi w nocy, drze się w niebo głosy, nie śpi, lekką gorączkę ma od 4 dni, dzisiaj wyszła wysypka.:-( :( W poniedziałek do lekarza znów.
Jeszcze nie chodzi i powiem Wam , że powoli brakuje mi sił na te ciągłe ćwiczenia ... bo już prawie bity rok będzie i końca nie widać.
W przyszłym tygodniu mamy wizytę u neurologa i zobaczymy jak go oceni no i co ustali ze szczepieniami. Napewno nie zgodzę się szczepić wszystkimi na raz i generalnie już mi to spędza sen z powiek. Jeśli już będzie decyzja o szczepieniu to udamy się do Wojewódzkiej poradni szczepień , aby ustalenia indywidualnego kalendarza szczepień.

Nulini, a Ignaś nie ma odroczonego szczepienia na dłużej ??? Bo napisałaś coś o wiośnie...
 
reklama
zuzanna, napisałam, że dzieci powinno się szczepić dopiero późną wiosną, bo wtedy mniej infekcji i mniejsze ryzyko :) Tosię może zaszczepię na wiosnę, ale Ignaś to jeszcze dłuuuuuuuugo igły nie zazna, o ile w ogóle ;)

Ignaś też jeszcze nie chodzi, ale już codziennie stoi bez trzymanki, nawet na miękkiej kanapie, a dwa razy zdarzyło mu się zrobić kroczek (góra trzy!) bez trzymanki ;)

A ja kupiłam nową spacerówkę-parasolkę do auta i już się nie mogę doczekać spacerków :D
 
Do góry