reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2022

Dziewczyny skąd u Was pomysł, że wczesna ciąża MUSI dawać jakieś objawy? [emoji41]
Absolutnie nie musi, ba! Zazwyczaj żadnych nie daje. Żeby beta zaczęła wpływać na Nasz organizm musi mieć jakieś słuszne wartości, a umówmy się ze wynik typu 20 czy 30 nie jest jeszcze objawotwórczy. To, że zdecydowana większość kobiet uważa, że je ma to po prostu przypadek i nagłe wsłuchiwanie się w swój organizm. Słyszałam tu już nawet teorie o pryszczyczu na brodzie PRZED owulacją, który dla autorki był już 100% potwierdzeniem nadchodzącej ciąży. Rzeczywiście w tej ciąży była, ale czy naprawdę dlatego, że miała pryszcza? [emoji23]
ja przy ciąży z synem nie miałam żadnych objawów, nawet jak już była potwierdzona 😂 Pierwszym objawem były kopniaki 🤣 Z córką już mega dużo śluzu i uczucie, że leci @ (która oczywiście nie nadeszła) skłoniło mnie do zrobienia testu (wtedy miałam nieregularne cykle, a krechy na teście wyszły tłuste, więc jakaś super wczesna ciąża to nie była), przy biochemie nie miałam żadnych objawów, ale tak jak piszesz to była znikoma wartość bety (wręcz byłam pewna, że cykl stracony)
 
reklama
Może od progesteronu, może od innych hormonów.
A czasem po prostu może się zdarzyć taki cykl bez absolutnie żadnego powodu.
Ja na przykład w każdej ciąży miałam bardzo wczesny "objaw" w postaci bardzo niespokojnego snu. Nie zdarzało mi się to przez 30 lat nigdy z wyjątkiem udanych 3 cykli. Te problemy ze snem były bardzo charakterystyczne i wiązałam je z ciążą. Aż do poprzedniego cyklu gdzie pierwszy raz było dokładnie tak samo, a jednak w ciąży nie jestem.
Po prostu czasem tak się dzieje, nasz organizm to nie maszyna.
Brak objawów kilka dni po owu to naprawdę nie powód do zmartwień, że cykl jest stracony
Ja o dziwo przy biochemie miałam bardzo bolesne piersi i to w dniu w którym beta wyniosła zaledwie niecałe 9 (dzień spodziewanej miesiączki). Tak, że przy dotyku mnie bolały, a normalnie przed i w trakcie okresu nie bolą mnie wcale [emoji2370] pierwszy raz miałam taką bolesność, także nie wiem z czego ona wynikała przy tak niskiej becie
 
Hejka! Gratuluje dwóch kresek! Trochę mnie nie było i posypały się pozytywy ( napawa mnie to nadzieja ogromna) ☺️☺️

Co do objawów. W momencie kiedy miałam ciąże potwierdzona, ale powiedziałam, ze nic nie czuje innego oprocz senności to gin powiedziała, ze to nie dobrze, bo objawy sugerują, ze wiele się zmienia i ciaza ma miejsce … take zycze wszystkim objawów i bolących piersi, ale wiem, ze i ciąże bez objawów są i Koncza sie szczęśliwie.

U mnie etap badań partnera i nowy cykl, nowe możliwości 😅✊

Dużo siły zycze na Nowy Tydzień 💪
 
Ciekawe [emoji23]
Czyli jak w 8 tygodniu mojemu dziecku biło serce, ale nie miałam objawów to znaczy, że nie byłam w ciąży? [emoji23] Czy, że przez brak objawów poroniłam?
Tacy lekarze nie powinni istnieć [emoji85]
Hejka! Gratuluje dwóch kresek! Trochę mnie nie było i posypały się pozytywy ( napawa mnie to nadzieja ogromna) [emoji3526][emoji3526]

Co do objawów. W momencie kiedy miałam ciąże potwierdzona, ale powiedziałam, ze nic nie czuje innego oprocz senności to gin powiedziała, ze to nie dobrze, bo objawy sugerują, ze wiele się zmienia i ciaza ma miejsce … take zycze wszystkim objawów i bolących piersi, ale wiem, ze i ciąże bez objawów są i Koncza sie szczęśliwie.

U mnie etap badań partnera i nowy cykl, nowe możliwości [emoji28][emoji110]

Dużo siły zycze na Nowy Tydzień [emoji123]
 
Ciekawe [emoji23]
Czyli jak w 8 tygodniu mojemu dziecku biło serce, ale nie miałam objawów to znaczy, że nie byłam w ciąży? [emoji23] Czy, że przez brak objawów poroniłam?
Tacy lekarze nie powinni istnieć [emoji85]
Mojej przyjaciółce lekarka powiedziała, że to dobrze, ze ma mdłości, bo to znaczy, ze ciaża się dobrze rozwija. Bo to jakiś hormon to powoduje i jak jest go dużo to ma sie mdłości. Wierzyła, że im większe mdłości, tym lepiej się ciąża rozwija.
 
Wpadam na chwilę z prywatą. Czy któraś z was używała kubeczka FERTI∙LILY, a może znacie kogoś kto używał. Ciekawa jestem jakie są na jego temat opinie? Może coś wasi ginekolodzy mówili na jego temat? Zdjęcie, żeby zwrócić uwagę.
 

Załączniki

  • test_ciaz.jpg
    test_ciaz.jpg
    34,6 KB · Wyświetleń: 61
Ostatnia edycja:
reklama
Kubeczek menstruacyjny jest kilkukrotnie tańszy i przyda się też w innym celu.
A co do opinii lekarzy to ani ja ani moja Pani ginekolog nie widzimy korzyści w przetrzymywaniu nasienia w pochwie po stosunku.
Sam wytrysk i chwila przytulania dla ewentualnego upłynnienia nasienia jest wystarczająca.
Wpadam na chwilę z prywatą. Czy któraś z was używała kubeczka FERTI∙LILY, a może znacie kogoś kto używał. Ciekawa jestem jakie są na jego temat opinie? Może coś wasi ginekolodzy mówili na jego temat?
 
Do góry