reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Hej, możecie mi powiedzieć coś więcej o duphastonie? Czy on zmienia coś w długości cyklu? Czy normalnie mogę się testować w dniu spodziewanej 🙈 ?
W sumie lekarka mi powiedziała tylko, że ma on pomoc w fazie po owulacji.
Ja zazwyczaj po przyjmowaniu progesteronu okres mam po ok 2 dniach od ostatniej tabletki. A przyjmuje się go rzeczywiście po to żeby pomóc w fazie po owulacji, jeśli jest no progesteronu to jest problem z ciałkiem zoltym przez co nie może dojść do zagnieżdżenia zarodka lub potem przy zbyt małym progesterone jest szansa na poronienie, jeżeli test wyszedłby pozytywny to najprawdopodobniej dalej powinnas przyjmować duphaston :)
 
reklama
Hej, możecie mi powiedzieć coś więcej o duphastonie? Czy on zmienia coś w długości cyklu? Czy normalnie mogę się testować w dniu spodziewanej [emoji85] ?
W sumie lekarka mi powiedziała tylko, że ma on pomoc w fazie po owulacji.

W czym pomoc? Bo to dla różnych celów się używa.

Generalnie zwykle zasada działania jest taka, ze bierze się progesteron, robi test/betę w ostatnim dniu i jeśli ciąża to się nie przerywa brania zwykle tylko idzie na wizytę. Ja biorę luteinę ale zakładam, ze zasada działania podobna [emoji2368] mi wydłużyła cykl o jakieś 4 dni.
 
Ja zazwyczaj po przyjmowaniu progesteronu okres mam po ok 2 dniach od ostatniej tabletki. A przyjmuje się go rzeczywiście po to żeby pomóc w fazie po owulacji, jeśli jest no progesteronu to jest problem z ciałkiem zoltym przez co nie może dojść do zagnieżdżenia zarodka lub potem przy zbyt małym progesterone jest szansa na poronienie, jeżeli test wyszedłby pozytywny to najprawdopodobniej dalej powinnas przyjmować duphaston :)
Dziękuje ❤️
 
W czym pomoc? Bo to dla różnych celów się używa.

Generalnie zwykle zasada działania jest taka, ze bierze się progesteron, robi test/betę w ostatnim dniu i jeśli ciąża to się nie przerywa brania zwykle tylko idzie na wizytę. Ja biorę luteinę ale zakładam, ze zasada działania podobna [emoji2368] mi wydłużyła cykl o jakieś 4 dni.
Dziękuje ❤️ W zasadzie to nie dopytywałam się w czym ma konkretnie pomóc, ale po przeczytaniu ulotki i internetu podejrzewam, że chodzi właśnie o zagnieżdżenie i dalsze wsparcie (jestem po poronieniu)
 
Teraz tak jest nawet ze zwykłymi badaniami np. morfologią. Zapisują na pobranie za tydzień. Odbiór wyników też się wydłuża, nawet jeśli są do odbioru drogą elektroniczną. 🤦
Tutaj gdzie sie zapisalam nie ma wlasnie elektronicznego odbierania. Dla mnie by bylo lepiej bo nie musialabym jechac. Mam 20 km w jedna strone.
 
U mnie dzisiaj na teście o wiele wyrazniejsza druga kreska. Czyli raczej to już pewne. Oby tylko wszystko bylo dobrze. To najważniejsze . Zamowilam sobie książki o dzieciach. Od pierwszego dnia. Chętnie poczytam. Niby czlowiek doświadczenia ma bo ktoś mial w rodzinie dzidzie ale wiadomo zawsze to inaczej niz swój maluszek.
 
Dziękuje [emoji3590] W zasadzie to nie dopytywałam się w czym ma konkretnie pomóc, ale po przeczytaniu ulotki i internetu podejrzewam, że chodzi właśnie o zagnieżdżenie i dalsze wsparcie (jestem po poronieniu)

Ok rozumiem [emoji3526] trzymam za Ciebie kciuki! Dostałaś wytyczne kiedy masz go zacząć zażywać i kiedy przestać?
 
U mnie dzisiaj na teście o wiele wyrazniejsza druga kreska. Czyli raczej to już pewne. Oby tylko wszystko bylo dobrze. To najważniejsze . Zamowilam sobie książki o dzieciach. Od pierwszego dnia. Chętnie poczytam. Niby czlowiek doświadczenia ma bo ktoś mial w rodzinie dzidzie ale wiadomo zawsze to inaczej niz swój maluszek.
W którym tygodniu ciąży jesteś? Nie uważasz, że to może trochę za wcześnie na kupowanie książek?
 
reklama
Ok rozumiem [emoji3526] trzymam za Ciebie kciuki! Dostałaś wytyczne kiedy masz go zacząć zażywać i kiedy przestać?
Tak, zaczęłam brać w 21 dc i całe opakowanie mam wziąć 2x1 czyli do 31dc. Ostatnio mam nieregularne cykle wiec nie wiem jak wyjdzie pod względem 🙈
Licząc mniej więcej od owulacji to ten cykl powinien trwać 33 dni, ale wiadomo jak to jest...
 
Do góry