reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek progesteronu

Dołączył(a)
9 Maj 2023
Postów
11
Hej dziewczyny, zakładałam tu już wątek, ale mam dalejckilka pytań. Wg obliczeń jestem w 5tc+3d. 3 dni temu ginekolog stwierdziła, że mam pecherzyk, ale nic w środku nie widać. Zrobiłam będę i badania. Morfologia ok, progesteron w ciągu 10 dni spadł z ponad 40 na 27, prolaktyna mam 44,90ng natomiast betę 13018miu. W pon muszę powtórzyć betę. Czy te wyniki są prawidłowe? Bardzo dziękuję za pomoc.
 
reklama
Hej dziewczyny, zakładałam tu już wątek, ale mam dalejckilka pytań. Wg obliczeń jestem w 5tc+3d. 3 dni temu ginekolog stwierdziła, że mam pecherzyk, ale nic w środku nie widać. Zrobiłam będę i badania. Morfologia ok, progesteron w ciągu 10 dni spadł z ponad 40 na 27, prolaktyna mam 44,90ng natomiast betę 13018miu. W pon muszę powtórzyć betę. Czy te wyniki są prawidłowe? Bardzo dziękuję za pomoc.
Może być ciut za wcześnie- progesteron póki co jest dobry- ja się cieszę ze swojego a mam 21 i 5+1. Ja wczoraj po usg w 5+0 i tez nie widać w środku ani zarodka ani zoltkowego, ciut wcześnie na takie rzeczy :)) Kolejną wizytę mam w 6+4 i wtedy się już rozstrzygnie wszystko 🙊
 
Jeżeli beta wynosi 13018 i nie brakuje tam nigdzie przecinka to wynik jest na tyle wysoki, że powinno być widać chociaż pęcherzyk żółtkowy jak nie zarodek. Więc nie wiem czy to idzie w dobrym kiedunku zwłaszcza, że progesteron spadł dosyć znacznie.
 
Jeżeli beta wynosi 13018 i nie brakuje tam nigdzie przecinka to wynik jest na tyle wysoki, że powinno być widać chociaż pęcherzyk żółtkowy jak nie zarodek. Więc nie wiem czy to idzie w dobrym kiedunku zwłaszcza, że progesteron spadł dosyć znacznie.
Dokładnie: Progesteron 27,89 ng/mL[-]; Prolaktyna 44.90 ng/mL[5,18-26,53]H; Beta-HCG total 13018,10 mIU/ml[-];
 
reklama
Usg było 3 dni wcześniej niż pomiar bety. Ale już powinno być mimo wszystko coś widac, prawda?
Skoro było 3 dni wcześniej to trochę zmienia, bo beta była niższa… Tak jak Ci pisałam wyżej- ja poszłam w 5+0 tc i był sam pęcherzyk ciążowy i lekarka „widziała” ze coś znaczyna sie dziać aczkolwiek ja nie widziałam nic- powiedziała, że to normalne przy takim wieku ciąży- na tym etapie serio nie pozostaje nic innego jak czekać, poza tym teraz w tym okresie rozrost tego co tam się powinno znajdować jest bardzo dynamiczny.
 
Do góry