reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Smoczek........

a to z wrozka tez widzialam i tez fajny pomysl tylko juz dla wiekszego dziecka bo taki kilkumiesieczny maluch nie zalapie o co chodzi.
Przypomnial mi sie tez inny sposob powiesic smoczek z dzieckiem na drzewku i opowiedziec bajeczke jakas i powiedziec ze przyleci wielki smok ktory zabierze malego smoczka a w nagrode dac jakis upominek :happy:
 
reklama
Moja Asia ma 2 miesiące i ostatnio zauważyłam, że aż tak chętnie jak kiedyś smoka nie chce ciągnąć. Nauczyła się ssać swoje paluszki i teraz smoczek już nie jest taki interesujący. A szkoda, bo czasem wystarczyło dać smoczka i usypiała w ciągu minuty, a jak ssie paluszki to z takim zapałem i podnieceniem, że chęć snu odchodzi gdzieś daleko :sorry: Ja gdzieś przeczytałam, że już 3miesięcznemu dziecku można zabrać smoczka, bo on już ma świadomość posiadania swoich paluszków i to je powinien ciumkać, a nie smoka.
 
Ja daję tylko i wyłącznie jak zasypia - od razu cmoka smoka i oczęta zamyka...Ale od początku sam zaraz po uśnięciu wypluwał smoczek, także nie musiałam mu wyciągać. W dzień nigdy go nie uzywa, bo po co. Zajęty jest odkrywaniem świata :D Już od jakiegoś mca powoli zaczyna niektóre drzemki czy spanie nocne przesypiać bez smoczka. Mam nadzieję że powoli o nim zapomina :D
 
Zastanawiam się kiedy i jak najlepiej odstawić dziecko od smoczka. Anka właśnie skończyła 7 miesięcy, smoczka używa tylko do zasypiania (nie zawsze) i najczęściej jak już uśnie to sama go wypluwa. Chciałabym pożegnać smoka na dobre, ale nie wiem czy to dobry moment. Z jednej strony im bardziej będzie kumata tym będzie trudniej, z drugiej - jak to "wytłumaczyć" na tym etapie. Poza tym właśnie odstawiam małą od piersi (lada dzień planuję zabrać jej już ostatni posiłek cycowy-po kąpieli) i może z tego względu ze smoczkiem lepiej poczekać?
Sama już nie wiem co robić, więc chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach. Zaznaczam, że zależy mi na odzwyczajaniu od smoczka już teraz, a nie jak mała podrośnie i będzie próbowała w tej kwestii zbyt energicznie "negocjować"!
 
Do góry