reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słaby przyrost wagi

fasolka32

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Październik 2023
Postów
246
Dziewczyny, potrzebuję praktycznych porad lub chociaż pocieszenia, że u Was było podobnie a później wszystko ok...
Mała ma dziś 5 tygodni, i tydzień temu i dziś wychodzi przyrost 110 g na tydzień. Ze szpitala wyszła z wagą 3630g, dziś ma 4615g. Je z piersi około 13x dziennie, przynajmniej 2x w nocy. Pije nieraz 4min, nieraz 15min. Nie ma problemów z karmieniem, wędzidełko, przyssanie wszystko okej. Kupki i siku wszystko okej. Ma kolki, no ale to jak większość. Ten mały przyrost wagi mnie martwi, nie chcę mm. Czytam na forach, że nieraz lekarze każą dawać mm, czasami dodawać do mleka Bebilon nhf, nieraz nic nie robić i potem też w porządku. Jak było u Was? Położna mówiła, żeby dawać jej przy jednym karmieniu drugą pierś,ale ona już bywa śpiąca i nie za bardzo ją to interesuje.
 
reklama
No właśnie. Najpierw zrób siatkę centylową (np. Child growth tracker) i gdyby się okazało, że jest spadek o 2 kanały albo silna tendencja spadkowa, to włącza się dokarmianie. Przy czym najpierw w miarę możliwości dokarmia się swoim mlekiem. Zrób siatkę i zobaczymy co wyszło.
 
Dziewczyny, potrzebuję praktycznych porad lub chociaż pocieszenia, że u Was było podobnie a później wszystko ok...
Mała ma dziś 5 tygodni, i tydzień temu i dziś wychodzi przyrost 110 g na tydzień. Ze szpitala wyszła z wagą 3630g, dziś ma 4615g. Je z piersi około 13x dziennie, przynajmniej 2x w nocy. Pije nieraz 4min, nieraz 15min. Nie ma problemów z karmieniem, wędzidełko, przyssanie wszystko okej. Kupki i siku wszystko okej. Ma kolki, no ale to jak większość. Ten mały przyrost wagi mnie martwi, nie chcę mm. Czytam na forach, że nieraz lekarze każą dawać mm, czasami dodawać do mleka Bebilon nhf, nieraz nic nie robić i potem też w porządku. Jak było u Was? Położna mówiła, żeby dawać jej przy jednym karmieniu drugą pierś,ale ona już bywa śpiąca i nie za bardzo ją to interesuje.

Mój lekarz z POZ właśnie taki jest - dokarmiać, dodawać zagęszczacz, rozszerzać dietę niegotowemu dziecku.
Nie dokarmiam go, na siatce cały czas idzie sobie 3 centylem i niech sobie tak idzie
 
Jak powyzej sprawdz przyrost na siatce, ale rowniez mowisz pije nieraz 4min, nieraz 15min. Nawet 15min wydaje mi sie bardzo szybko, nie dasz rady jej dluzej przytrzymac przy piersi?
 
To siatka centylowa czyli ok. No nie da się jej dłużej przytrzymać. Rekord to 25min.
 

Załączniki

  • Screenshot_2024-06-25-08-14-24-861_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-06-25-08-14-24-861_com.android.chrome.jpg
    302,4 KB · Wyświetleń: 69
Ale już wzrost nie jest ok na siatce 😱 nie rozumiem. Ma 60cm i 4615g
 

Załączniki

  • Screenshot_2024-06-25-08-31-10-867_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-06-25-08-31-10-867_com.android.chrome.jpg
    332,2 KB · Wyświetleń: 58
Zle to oznaczylas. Najpierw zaznaczasz wage i dlugosc urodzeniowa, a potem z obecnego momentu. Moze znajdz taka rozrysowana na tygodnie
 
reklama
Do góry