reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skurcze macicy

Daga1995

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Październik 2020
Postów
194
Na wizycie w zeszłym tygodniu u lekarza miałam badana szyjkę, długa, za pępek i szczelnie zamknęta ale od 3 dni zauważyłam że po dłuższym wysiłku bądź staniu odczuwam skurcze głównie na dole brzucha, a dzisiaj podczas siedzenia zauważyłam że stawia mi się brzuch na wysokości żołądka nad pępkiem, nie są one jakoś bolesne ale odczuwam wtedy duży dyskomfort, czy to normalne? Powinnam udać się do ginekologa? Mały rusza się normalnie, mam czasami wrażenie że wchodzi mi pod żebra i kopie po żołądku. 28 tydzień +1 dzień. Żadnych plamień ani nic poza tym nie mam, dzisiaj prócz stawiania się brzucha żadnych innych skurczy bolesnych.
 
reklama
Na wizycie w zeszłym tygodniu u lekarza miałam badana szyjkę, długa, za pępek i szczelnie zamknęta ale od 3 dni zauważyłam że po dłuższym wysiłku bądź staniu odczuwam skurcze głównie na dole brzucha, a dzisiaj podczas siedzenia zauważyłam że stawia mi się brzuch na wysokości żołądka nad pępkiem, nie są one jakoś bolesne ale odczuwam wtedy duży dyskomfort, czy to normalne? Powinnam udać się do ginekologa? Mały rusza się normalnie, mam czasami wrażenie że wchodzi mi pod żebra i kopie po żołądku. 28 tydzień +1 dzień. Żadnych plamień ani nic poza tym nie mam, dzisiaj prócz stawiania się brzucha żadnych innych skurczy bolesnych.
Właściwie odpowiedziałaś sobie sama. Skoro napina Ci się macica jak jesteś po wysiłku, to zmniejsz wysiłek. Odpoczywaj, więcej leż.
Btw. Aż sprawdzałam sobie rysunki anatomiczne i nie mam pojęcia, jakim cudem masz mieć szyjkę za pępek. Nad pępkiem masz dno macicy, w sensie jego górną część. Szyjka musiałaby mieć z 15cm, żeby tam sięgać, to raczej fizycznie niewykonalna ;)
 
Właściwie odpowiedziałaś sobie sama. Skoro napina Ci się macica jak jesteś po wysiłku, to zmniejsz wysiłek. Odpoczywaj, więcej leż.
Btw. Aż sprawdzałam sobie rysunki anatomiczne i nie mam pojęcia, jakim cudem masz mieć szyjkę za pępek. Nad pępkiem masz dno macicy, w sensie jego górną część. Szyjka musiałaby mieć z 15cm, żeby tam sięgać, to raczej fizycznie niewykonalna ;)
no dlatego też z tą szyjka się zdziwiłam 😂 bo lekarz mówił że jest za pępkiem No więc kurcze nie wiem, na pewno była długa i zamknięta. Staram się więcej odpoczywać ale zastanowiło mnie to stawianie się brzucha na wysokości żołądka dlatego skojarzyłam z tą szyjka co lekarz mówił
 
no dlatego też z tą szyjka się zdziwiłam 😂 bo lekarz mówił że jest za pępkiem No więc kurcze nie wiem, na pewno była długa i zamknięta. Staram się więcej odpoczywać ale zastanowiło mnie to stawianie się brzucha na wysokości żołądka dlatego skojarzyłam z tą szyjka co lekarz mówił
Nad pępkiem masz macicę :)
Jak nie bierzesz magnezu, to możesz zacząć, on też wycisza takie stawiania się.
 
Na wizycie w zeszłym tygodniu u lekarza miałam badana szyjkę, długa, za pępek i szczelnie zamknęta ale od 3 dni zauważyłam że po dłuższym wysiłku bądź staniu odczuwam skurcze głównie na dole brzucha, a dzisiaj podczas siedzenia zauważyłam że stawia mi się brzuch na wysokości żołądka nad pępkiem, nie są one jakoś bolesne ale odczuwam wtedy duży dyskomfort, czy to normalne? Powinnam udać się do ginekologa? Mały rusza się normalnie, mam czasami wrażenie że wchodzi mi pod żebra i kopie po żołądku. 28 tydzień +1 dzień. Żadnych plamień ani nic poza tym nie mam, dzisiaj prócz stawiania się brzucha żadnych innych skurczy bolesnych.
Hej,
Zgłosiłam się do lekarza z podobnym problem skarżyłam się na kłujący ból brzucha raz po prawej stronie raz po lewej, czasami po środku
Ginekolog nie zauwazyla nic niepokojącego szyjka również była długa zamknięta.
Sugierowała że macica się rozciąga, mogę brać na to magnez ( 3x dziennie aspargin ) I jak boli mocniej to nospe.
Ale też kardiolog mi zalecił przyjmowanie magnezu ( problemy sercowe ) 2x Chela Mag.
Więc trochę tych magnezow biorę.
Ale jak mam być szczera to przynajmniej mi nie pomaga.
Bylam w tygodniu 26+3 jakoś niecałe dwa tygodnie temu, wiec nie wiem może muszę poczekać na efekty...
Ale każdy przypadek jest inny, jeżeli coś Cie niepokoi to poprostu skonsultuj to z lekarzem :)
 
reklama
Też w III trymestrze macica ćwiczy do porodu i to jest normalne. Jak coś Cię niepokoi, to zawsze na IP można podjechać. Lepiej o jeden raz za dużo niż za mało.
 
Do góry