reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skurcze łydek

Dołączył(a)
4 Listopad 2012
Postów
6
Witam , mam prośbę czy macie jakiś sprawdzony sposób na zneutralizowanie skurczy łydek powstałych podczas snu mojej żony ( 23 tc) Wiem musi brać magnez i tak się dzieje , natomiast nie tak czesto ale ma to miejsce w nocy ,budzi ja skurcz który trudno rozmasować czy jak to zwać . macie może jakieś godne polecenia sposoby ???
 
reklama
Wiecej magnezu mniej coli czy kwy ktora wyplukuje magnez okropnie..... wieksze dawki magnezu i w nocy jak zlapie to rozchodzic.... mi w ciazy tylko chodzenie pomagalo albo wkladanie poduszek pod nogi zeby byly wyzej i tak spanie.... ale mysle ze wiecej magnezu i nawet lekarza spytac o jakas pomoc... mi moj kazal brac po dwie tabletki magnezu raz dziennie a jak nie przechodzi to dwie rano i jedna na wieczor.... jak on to stwierdzil- "dziecko wciaga"
 
Z doświadczenia wiem, że przyczyną skurczu łydek nie są niedobory magnezu, a zaburzenia mięśniowe lub nerwowo-mięśniowe ( tutaj mam na myśli obwodowy układ nerwowy czyli kręgosłup i splot nerwowy). Bardzo pomocny jest stretching, ale nie tylko mięśni łydki ale całego łańcucha mięśniowego, bo przeciążenia przenoszą się czasem z odległych miejsc ciała...Czy żona odczuwa bóle kręgosłupa? Na tym etapie może dochodzić już do przeciążenia kręgosłupa i zmniejszenia przestrzeni międzykręgowych a jednocześnie do ucisku na nerw, który wysyła do mięśnia mimowolne informacje, niesterowane w danym momencie przez nasz mózg i wtedy dochodzi do takiego skurczu, dlatego przydałoby się parę ćwiczeń rozciągających :-)
 
magnezu można brać bardzo dużo, nawet do 6 tabletek, mi duża dawka magnezu od razu pomogła, są też specjalne zestawy kapsułek na skurcze, magnez na dzień i potas na noc
 
Tak jak juz dziewczyny pisały, magnez i potas to podstawa. nie skurcze łydek męczyły w trzecim trymestrze i nieraz z piskiem wręcz budziłam sie w nocy. Ból był nie do zniesienia... Po wzięciu magnezu skurcze występowały rzadko i już nie w tak intensywnie
 
Mnie tez czasem dopadaja pomimo brania magnezu. Ja robie kontra skurcz, czyli siadam na lozku z wyprostowanymi nogami i ciagne stope w moja strone, taki streching. Pomaga natychmiast.
 
Mnie tez czasem dopadaja pomimo brania magnezu. Ja robie kontra skurcz, czyli siadam na lozku z wyprostowanymi nogami i ciagne stope w moja strone, taki streching. Pomaga natychmiast.

Ja pamietam że po jakimś czasie uczyłam się blokować te skurcze, budziłam sie na chwile przed jego złapaniem i właśnie zmieniała pozycje nogi bo czułam że zaraz chwyci mnie ból. Nie raz nie zdążyłam no ale. U mnie naciąganie tez pomagało ale i tak masaż to był u mnie priorytet
 
Mi pomógł potas - moja ginekolog od razu mi go przepisała jak powiedziałam jej o swojej dolegliwości... Pamiętam, że pierwszy raz w życiu miałam takie skurcze, że nawet masaż klasyczny nogi prawie wcale nie pomagał...
 
Też doskonale znam ten problem. Mi lekarz doradził uzupełnianie magnezu, na początku brałam suplementy, a teraz piję już tylko wodę Ustroniankę z magnezem i witaminą B6. Bardzo przyjemny i prosty sposób, a naprawdę może pomóc w walce z napadami skurczy i drżenia mięśni.
 
reklama
Do góry