reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpień 2009

reklama
Wiesz co u dziewczyn do dokładnie nie wiem, czy to nie czasem problemy żołądkowe, u mnie chodzi o wody płodowe, mam niewiel wód płodowych i lekarz powiedział że powinnam więcej pić, USG ostatnio też słabo wyszło ze względu na małą ilość wód także teraz piję dziennie ok 2 litrów, mam za 2 tygodnie kontrolę to zobaczymy czy to coś da :-(
 
No tak, co lekarz to opinia. Jeden mowi ze absolutnie nie wolno latac samolotem, drugi powiedzial ze bez problemu moge do 7 miesiaca latac. Tak samo jest z czestotliwoscia usg, kwestia badan prenatalnych i milionem innych spraw. Jeszcze jednym waznym dla mnie powodem dla ktorego chodze do dwoch lekarzy jest kwestia porodu. Chce zeby lekarz prowadzacy i polozna byli przy mnie przy porodzie. Jesli jeden z nich bedzie nieosiagalny lub na urlopie to zwroce sie do drugiego. Moze pomyslicie ze jestem przewrazliwiona ale to moja pierwsza ciaza i boje sie bardzo porodu:)
 
Wiesz co u dziewczyn do dokładnie nie wiem, czy to nie czasem problemy żołądkowe, u mnie chodzi o wody płodowe, mam niewiel wód płodowych i lekarz powiedział że powinnam więcej pić, USG ostatnio też słabo wyszło ze względu na małą ilość wód także teraz piję dziennie ok 2 litrów, mam za 2 tygodnie kontrolę to zobaczymy czy to coś da :-(
Wiesz Joan to moje 3 dziecko i nigdy nie slyszalam ze ilosc wod polodowych zalezy od ilosci wypijanego plynu, bo ja niecierpie pic i duzo nie pije i nie mialam z tym nigdy problemu, moze to od kobiety tez zalezy
 
reklama
normalnie kazdy z nas powinien dziennie wypijac około 2 litrów płynów dla lepszego funkcjonowania różnych narządów,a o tym,żeby to miało wpływ na wody płodowe pierwsze słysze

Pij 2 - 2,5 litrów płynów każdego dnia, w tym wody mineralnej (najlepiej nie gazowanej), soków ze świeżych owoców, herbat ziołowych i owocowych (bez cukru).
Gdyż odpowiednia ilość wody w organizmie przyśpiesza prace układu pokarmowego, w tym wydalanie toksyn przez nerki.

Najlepiej gdy pije się 30 min. przed i po jedzeniu, nigdy w trakcie posiłków, (może to spowodować wzdęcia), dbając równocześnie o to, aby nie rozcieńczyć soków trawiennych, które są bardzo potrzebne do efektywniejszego przyswajania składników odżywczych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry