reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpień 2009

witam
Efe córa dzwoniła i tez m owiła,ze mgła wie kazalam sie jej przebrac bo ona sie bałą,ze jak mgła to zimno bedzie,a ja jej ze bedzie napewno ciepło
ale wiecie strasznie źle mi sie z nią tam rozmawia,dzisiaj chcemy spróbowac przez osrodek bo juz nerwica mnie bierze,jak musze w ciągu minuty wykonac 6 połączeń do niej,zeby cos pogadac,bo sygnał jest kiepski:(
a u nas standardowo pogoda pod psem,tzn chwilowo nie pada,ale mokro wiec padało,a szkoda bo liczyłam ze dzisiaj na spacerek juz wyjdziemy
szpagetka stoi koło mnie i wcina chlebek coś peplając do mnie
 
reklama
Witam sie z kawka. Poprosze kopa w cztery litery bo chyba sie nie rusze do roboty, chyba mnie jakas depresja dopada bo nie spie znow od szostej i co chwila rycze to chyba nie jest normalne:eek:W ciazy nie jestem bo test nawet robiłam.
U mnie pogoda taka sobie wczoraj wieczorem lało jak z cebra, ale zapowiadaja przejasnienia wiec mam nadzieje na spacer.
Iwonka mam nadzieje ze mimo wszystkiego córka będzie miała wspaniałe wspomnienia z wycieczki.
Zylcia wszystko ładnie pieknie tylko skad pewność że problemy róznorakie wywodza sie z braku raczkowania, bo nasi naukowcy co kilka lat zmieniaja zdanie co do róznych hipotez. Ale w jednym masz napewno racje ze nalezy dziecko zachecac bo raczkowanie napewno wzmacnia wszystkie partie miesni dzieci lepiej rozwijaja sie ruchowo pod tym wzgledem. Mnie tylko chodzi tu o Jolke której kazano na siłe uczyc raczkować, mimo protestu dziecka.
TYle na teraz bo dzieci mi protestuja a ja musze w koncu zaczac gruntowne sprzatanie. Odezwe sie pózniej miłego dnia
 
Witam się na sucho ;-)

Rodziców nie zalało i już raczej nie powinno (tfu tfu) tylko piwnica pływa

Kasia :-) jeśli chodzi o dziewczyny - Jolkę i Maję to wg mnie powinna zapytać o diagnozę (jak już jej Dominiczka radziła) - jeśli są problemy z napięciem mięśniowym albo z asymetrią to rehabilitacja jest wskazana :-) ALE SĄ RÓŻNE METODY REHABILITACJI!!! Zawsze można poprosić o rehabilitację metodą NDT Bobath Baby - z boku wydaje się, że rehabilitant...bawi się z dzieckiem :-) ;-) jak dziecko zaczyna płakać to się przerywa ćwiczenia

a tak w ogóle to nie mogę się zabrać za sprzątanie :-( w niedzielę chrzciny a u mnie burdel na kółkach :-( :-/

w dodatku mąż mi wczoraj podpadał....

najpierw zdefraudował wodę, którą sobie zagotowałam w rondelku i miałam na niej kaszkę Monice robić...zostawiłam zeby wystygła a stary sobie w niej jajka ugotował :-/ :-Z
potem nastawiłam zmywarkę (pierze gary 3 godziny a do tego instalacje elektryczna stara więc nic innego nie można wtedy włączyć) i poszłam z Monia do dermatologa i na spacer...wracamy a tu zmywarka wyłączona... pytam czy lampka zgasla a mąż na to że nie, ale zmywarka wody nie brała, nie wydawała żadnych dzwięków to wyłączył ją guzikiem....no i tak mialam jeszcze 3 godziny prania garów a ciuchy mi z lazienki wyjda zaraz :-(

ale mu sie oberwało.....

OK..zmykam sprzątać ;-) miłego dnia :-)
 
Dzien dobry:-) Ja wpadlam sie przywitac i biore sie za sprzatanie bo w domu sajgon;-)
Kasiu kopniak poszedl;-) mi tez sie dzis nic nie chce i wogole jakas przygnebiona jestem. A tak wogole to jestem w szoku jak Ci ladnie spadaja kilogramy. 6 kg to bardzo duzo!!!! Gratuluje:-) Supeer Ci idzie oby tak dalej:-)
Iwonko Ty to sie masz... ciagle tylko jakies zmartienia... A co do nauczycielki to naprawde bardzo nie odpowiedzialna babka. Normalnie jak czytam co ona wyprawia to sama mam nerwy.
Magda, Dominiczka powodzenia na egzaminach
Taszka bardzo wspolczuje. Mam nadzieje ze jednak pokonacie zywiol.
Malinka dobrze ze nic Wam powaznego sie nie stalo...

A moj maly raczkuje po kuchni wlasnie. dodchodzi do szafek, siada i wszystko z nich wyrzuca. :dry: Nie pomoga mi w sprzataniu:sorry2:
 
Zylcia wszystko ładnie pieknie tylko skad pewność że problemy róznorakie wywodza sie z braku raczkowania, bo nasi naukowcy co kilka lat zmieniaja zdanie co do róznych hipotez. Ale w jednym masz napewno racje ze nalezy dziecko zachecac bo raczkowanie napewno wzmacnia wszystkie partie miesni dzieci lepiej rozwijaja sie ruchowo pod tym wzgledem. Mnie tylko chodzi tu o Jolke której kazano na siłe uczyc raczkować, mimo protestu dziecka.

Nie można powiedzieć że tylko brak raczkowania jest przyczyną różnych problemów. Zauważono jednak prawidłowość że często ludzie, którzy mają takie problemy nie raczkowali. W wielu przypadkach przyczyna problemów generalnie nie jest znana - bo nie jest namacalnie poparta badaniami i dowodami w wynikach. Nikt nie badał jeszcze dzieci nieraczkujących przez całe życie. Przyczyn jest bardzo dużo z zaniedbaniami rodziców, przebiegiem porodu itd na czele.
Ale faktycznie raczkowanie jest jedną z tych aktywności, które bardzo stymulują mózg i w ogóle cały organizm - tak jak piszesz.

A jeśli chodzi o Jolkę - ja nie zgodziłabym się na uczenie raczkowania mojego dziecka "na siłę". Można to robić w sposób przyjemny dla dziecka, bardziej efektywny bo robiony przy okazji zabawy, z chęcią.
 
No ja juz od 9 sie biore za sprzatanie i do tej pory niczego nie zrobilam:zawstydzona/y: A jutro do pracy wiec dzis musze posprzatac!!! Jenyyyyyyy jakiego mam lenia... SZOK!!!!
 
reklama
Cześć!
Wczoraj już nie miałam jak tu zagladnąć.
Mały był spokojny w nocy też ładnie spał za to ja się kręciłam całą noc,ręka mnie nadal boli od obojczyka nie wiem jak ja walnełam w to siedzenie,wylazł siniak obita troche:no:,ale na szczęście nic więcej.Głowa mnie boli do tego.Mały mi jeszcze nie śpi i jakoś nie ma zamiaru:dry:
Kasiu dobrze że ten kamień w nikogo nie trafił!!
Taszka współczuje Ci i wszystkim których ta przeklęta powódź dotknęła!
Iwonko mam nadzieje że ta nauczycielka sie opamieta i tak dzieci męczyć nie będzie.Dziwna ona jakaś:eek:
Miałam coś jeszcze napisac i już nie wiem co przepraszam zakręcona od wczoraj jestem:sorry:
 
Do góry