reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpień 2009

Witam Was serdecznie. Piszę po raz pierwszy i nie wiem do kogo uderzyć z moimi pytaniami. W drugi dzień świąt dowiedziałam się, że jestem w ciąży (dwie kreseczki na teście:) ). Nie przygotowywałam się do ciąży i nie brałam kwasu foliowego. Wg moich obliczeń jestem na początku 5 tygodnia licząc od ostatniej miesiączki. Chciałabym bardzo dbać o rosnące we mnie maleństwo. Pojechałam dzisiaj do ginekologa, ale niestety nie zostałam zbadana. Nawet nie zobaczyłam się z lekarzem, ponieważ pani w rejestracji powiedziała, że to za szybko, że ciąża musi się rozwinąć, bo teraz to lekarz nawet jej nie wykryje. Zapisała mnie na wizytę na 15 stycznia. Wyszłam z tamtąd, ale po chwili wróciłam z pytaniem czy mam brać jakieś witaminy a może sam kwas foliowy, bo przecież wcześniej go nie brałam. Na to ta pani, że nie, że to nie ma wskazań i że warzywa wystarczą, a dopiero po wizycie u lekarza może mi coś przepisze. Stwierdziła, że jak mi tak bardzo zależy to przesunie mi termin wizyty na 6 stycznia. Czuje się trochę niefajnie, nie wiem co robić. Bylam w przychodni w Sopocie, spodziewałam się dobrej opieki, ale nie jestem pewna czy dobrze trafiłam. Jak myślicie powinnam ten kwas foliowy łykać czy faktycznie poczekać?
 
reklama
Witaj. Kwas foliowy nie zaszkodzi mozesz lykac bez obaw na ulotce bedzie napisane w jakiej dawce zazwyczaj jedna dziennie. Witamin teraz raczej juz sie nie stosuje poczekaj za wizyta u lekarza. A tak co moge ci poradzic ciaza to nie choroba nie martw sie dasz rade. Nie lykaj zadnych tabletek oszczedzaj sie duzo odpoczywaj oczywiscie bez przesady no i nie stresuj sie. Jakbys miala jakies watpliwosci pisz ktoras z mam napewno ci pomoze. :-DAha no i zdrowo sie odzywiaj to powinno zastapic sztuczne witaminy.
 
Wydaje mi sie ze kwas foliowy powinnas brać teraz, jest on bardzo wazny dla fasolki w pierwszych tygodniach ciazy . Ja zaczełam brac kwas foliowy przed planowaniem ciąży tak mój gin mówił więc tak robiłam .
 
Dziękuję Wam dziewczyny. Cieszę się z tej ciąży razem z mężem i bardzo chcę robić wszystko prawidłowo. Może jestem trochę przewrażliwiona, ale to moja pierwsza ciąża! Muszę przywyknąć do tego, że we mnie jest nowe życie:)
 
Zeberka8 też jestem z Gdyni i nie polecam Sopotu.
Ja się zapisałam do poradni dla kobiet w przychodni w Gdyni, do ginekolog Ewy Pilarskiej, o tym miejscu są dobre opinie, jest NFZ i na pewno nikt Ciebie nie będzie zbywał, w 6tygodniu miałam już robione USG, a jeszcze wcześniej doktor skierowała mnie na ważne badania krwi i moczu. Tak powinno być.

Jest jeszcze tam dr Murawski i dr Stasiak, ale Pielarska jest najbardziej pozytywną i przyjazną osobą z nich wszystkich :-)

W razie czego służę numerem telefonu do rejestracji, ale tam idziesz zakładasz kartę i jeżeli jesteś w ciąży i czeka mało osób, to na kontrolę wchodzisz bez umawiania się.
 
Sonita byłabym wdzięczna za adres i telefon do tej przychodni. Widzę, że jesteś pod lepszą opieką niż ja.

Tak, macie rację dziewczyny. Kupiłam kwas foliowy i będę brała jedną tabletkę dziennie. Mam nadzieję, że to nie za późno i że maleństwo będzie się dobrze rozwijalo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
zeberka.....bedzie dobrze...
a wiecie co? jak ja rodzilam moje dzieci(te ktore mam heheh)to nikt o kwasie filiowym nic nie mowil...ale to bylo 14 lat temu ....
ale teraz to zalecaja nawet przed zajsciem w ciaze:):):)
 
witam po swietach ;-)
Emy gratuluje!! a toCi Mikolaj prezent zafundowal;-) Zobaczysz dasz rade-przeciez to takie slodkie podwojne szczescie:-) i 2 za jednym razem-niejedna pozazdrosci ;-)
zeberka kwas foliowy naley brac!! Bierz jedna dziennie, i nie sugeruj sie opiniami niekompetentnych babek w rejestracji. Lek ten zalecany jest nawet dla starajcych sie kobiet, a co dopiero dla tych, ktore juz w ciazy sa...ie marwt sie na pewno nie jest za pozno... Niektore kobiety na tym etapie w ciazy nawet o niej nie wiedza. Grunt , ze zaczelas przyjmowac kwas foliowy, dziala on bardzo dobrze na rozwoj cewy nerwowej orazukladu nerwowego maluszka :-)

Reszccie nowym mam skladam ogromne gratulacje :-)
U mnie nadal bezobjaowo, oprocz malych mdlosci podczas swiat, ale to podejrzewam efekt meega objedzenia, co skutkuje prawie 1kg wiecej na wadze hihi:-Dznajac jednak moj organizm zaraz waga dojdzie do normy, albo i nie w koncu dzidzia rosnie i rosnie :-)
a jak u Was swiatczne obzarstwo??
Dziwczyny czy Wy tez moglybyscie w kolko spac ?? U mnie masakra, spiaca krolewana sie ze mnie zrobila-sen to teraz najlepsze zajecie... w pierwszej ciazy tez tak mialam , na szczescie trwalo tak tylko pierwszy trymestr ;-)

caluje Wszystkie bezwyjatku:-)
 
reklama
Ja póki co mam ogromne pokłady energii. Mdłości na tym etapie jeszcze nie mam, ale już się martwię jak to będzie, bo do pracy chodzić trzeba:) Dzisiaj dzień wolny, ale po nowym roku do pracy rodacy!!
 
Do góry