reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ryzyko pośrednie - wyniki badań prenatalnych

Dołączył(a)
10 Wrzesień 2024
Postów
2
Hej

Szukam wsparcia

Jestem już po pierwszych badaniach prenatalnych.
Badanie miałam dwa tygodnie temu. Wówczas na podstawie badania USG byłam w 12 tyg. + 5 dni.
Mam 26 lat

Oto moje wyniki:

USG:
FHR 163 u/min
CRL 65.5 mm
NT 2,10 mm
Kostnienie nosa prawidłowe
Nie stwierdzono niedomykalności trójdzielnej

Niepokojące są natomiast wyniki biochemii:
Wolna podjednostka beta hCG 3,3776 MoM
Papp-a 0,8479 MoM

Ryzyko podstawowe wyliczono na 1:926, a skorygowane 1:430 w przypadku trisomii 21.

Wynik wskazuje na pośrednie ryzyko trisomii 21. Ryzyko trisomii 13 i 18 zdecydowanie niższe niż populacyjne wynikające z mojego wieku.

Czy te wyniki to powód do obaw? Szczególnie martwi mnie beta. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Nie chcę robić badania Nifty. Potrzebuję chyba pocieszenia...
 
reklama
Hej, też mialam NT 2.1 i wolną betę 3.6 albo 3.8 MoM, ryzyko wyszło mi 1:2500 ale później wyszły jakies nieprawidłowości w obrazie usg i zalecili mi test nipt. Dlaczego Ty nie chcesz zrobić testu nipt?
 
Hej, też mialam NT 2.1 i wolną betę 3.6 albo 3.8 MoM, ryzyko wyszło mi 1:2500 ale później wyszły jakies nieprawidłowości w obrazie usg i zalecili mi test nipt. Dlaczego Ty nie chcesz zrobić testu nipt?
Po pierwsze niestety koszty. A druga kwestia to stres. Chcę sobie go oszczędzić 😔 Ty jesteś już po testach?
 
Do góry