reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieciaczków

reklama
Kasiulec moja Ania budzi się też dwa razy o północy i między 4:00 a 5:00, potem śpi jeszcze mniej więcej do 8:00.
Potem jest drzemka ok 10:00-11:00 i śpi niecałą godzinkę (to zazwyczaj na dworze), potem następna drzemka ok. 14:00-15:00 i też godzinkę (zdarza się że na dworze). Czasem uśnie jeszcze ok 17:00, ale ostatnio wytrzymuje do kąpieli o 19:00 i przed 20:00 już śpi.
 
Kasiulec moja Ania budzi się też dwa razy o północy i między 4:00 a 5:00, potem śpi jeszcze mniej więcej do 8:00.
Potem jest drzemka ok 10:00-11:00 i śpi niecałą godzinkę (to zazwyczaj na dworze), potem następna drzemka ok. 14:00-15:00 i też godzinkę (zdarza się że na dworze). Czasem uśnie jeszcze ok 17:00, ale ostatnio wytrzymuje do kąpieli o 19:00 i przed 20:00 już śpi.
Amelkowa oprócz podudek w nocy ( niestety są częstsze ok 4 razy) naprawdę Adam ma schemat snu taki jak Ania, z zachowaniem każdego szczegółu :szok::-D.

P.S. Idzie nam drugi ząb ( prawa dolna jedynka)
 
Ostatnia edycja:
oj, budzi się, budzi :-D Kilka razy, czasami wystarczy dać cyca, czasami polulać, ale zdarza się tak, że trzeba się bawić ;/ i wtedy 2 godziny snu z głowy.. Ostatnio spała z nami i nie poczułam ani nie usłyszałam, że się obudziła i.. spadła nam z łóżka ;| na szczęście nic jej się nie stało, tyle, że się strachu najedliśmy..
 
u mnie mały niby przesypia całe noce tzn.23-6 na butle i do 9 jeszcze pośpi ale własnie wkurza mnie to że on o tej 23 chodzi spać no czasami 22 (ostatnimi czasy) :( robi sobie drzemke 19-20 i pozniej wstaje wrrr.. nie wiem co mam zrobić żeby chodził wcześniej spać przynajmniej o tej 21


poza tym Dawid w końcu mówi mama!!! :D jestem happy jak tylko słyszę mama to aż duma mnie rozpiera hehe *czasem jak chce jeść to krzyczy am am
*prócz raczkowania to zaczął nam stawać na nogi oczywiście trzymając się czegoś a jak weźmie się go pod paszki to normalnie stawia kroki i idzie ale nie pozwalam mu jeszcze na dłuższe takie "zabawy" jedynie pare sekund przejść się z kuchni do pokoju
*sam zasypia
*umie "myć" ząbki heh kupiłam mu takie szczoteczki w rossmanie i mówie żeby umył ząbki a ten odrazu szczoteczke do buźki i szoruje po ząbkach :D
*umie dawać "cześć"
*pokazywać jaki jest duży czyli unosi rączki do góry , jak mówie do niego "siema" to podnosi jedną rączke do góry i się wita i narazie z nowości to tyle :p
 
Ostatnia edycja:
U nas Maja też już mówi mama, tata, baba i jeszcze mase innych dzwiękow, a najlepsze co teraz robi od kilku dni to wszystko dotyka jednym, wskazującym placem:-) Prześmiesznie to wygląda bo już ten palec metr od rzeczy,której chce dotknąc jest wyciągnięty:-)
 
Dziękuję za odpowiedzi. U nas ostatnio Filip podobnie jak Asieńki ANia dwie drzemki :
ok 10 - 1,5 godz. i ok 15- 1,5 godz - /czasem więcej czasem ciut mniej/.
Zasypia ok 21 śpi do 3 - cyc i do 6 znów śpi, cyc i pośpi do 7.30, chyba że go męczą zęby to budzi się koło 1 i 4 na cyca i przytulanie... a o 7 już na nogach jest.


Kasiulec- mój nie przesypia cąłej nocy- cycamy. Poza tym zebów nie mamy i idą...

Coruja- świetnie to musi wyglądać , hehehe.

Karcia- gratulacje sukcesików.

Nasz F. woła Am am jak mnie widzi a jest pora karmienia... a poza tym strasznie się śmieszny zrobił z tymi swoimi minami, fochami, dźwiękami i w ogóle... :-D




 
reklama
Moja Ania od przedwczoraj też mówi 'mama', ale bardziej to brzmi jak 'nam nam', czyli wiadomo z czym jej się mama kojarzy - z jedzeniem :eek: ;-)
Czasem też puszcza buzią bańki kiedy mówi mama, bardzo jej się to podoba :-D

do tego daje cześć, robi 'papa' i jak się wita to wyciąga rączkę, szczególnie jeśli się cieszy na czyjś widok - jak na razie to akurat tak reaguje na mężczyzn :eek: :-D na M, na teścia i sąsiada z piętra niżej.

edit: Boozqowa wszystko ok z Twoim suwaczkiem Majkowym? Wydawało mi się że urodziłaś przede mną, a tu z niego wynika że jest o 3 dni młodsza od Ani...
 
Do góry