reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Robimy zakupy dla dzidziusia

Dokładnie ja ostatnio byłam w Makro i wybiorę się jeszcze do Selgrosa.
Porównam ceny i kupię tam gdzie taniej .. . a mega paka się opłaca, bo w przeciągu 3 dni to paczka pójdzie jak nie szybciej.
I jak tu z becikowego 1000zł kupić pieluszki.
Dosłownie na waciki starczy.
Tu racja...tak się zastanawiam...jakby mieć tylko te 1000zł...? Co za to kupić... A przecież wiele jest dziewczyn które tylko tyle będą miały... Mój M tylko pracuje...Dobrze,że są dziadkowie (moi rodziece) pomagają jak mopgą-nie wiem co by było gdyby nie ich pomoc...
Teraz muszę kupić kosmetyki, ubranka dla Małego do szpitala,dla mnie...jeszcze nic nie mam (prócz torby) Dlatego latam i porównuję ceny... A tu czas goni... patrzę tylko na kalendarz (kiedy wypłata) bo te rzeczy muszę teraz kupić...heh...można sobie tylko powzdychać...
 
reklama
Ja chyba te new born kupię Huggies, siostra cioteczna mi mówiła że mają fajne wycięcia na pępek:tak: A później już podobno najlepsze są te pampers:confused:
Też myślałam o tych wycięciach na pępek,ale sis doradziła mi zawijać pieluszkę i też będzie dobrze. Także zdecydowałam sie na Pampers .
(Położna po porodzie doradziła jej by pępuszek przemywać nie gazikami tylko tymi patyczkami kosmetycznymi nasaczonymi w 70% spirytusie-wtedy pępuszek szybciej się goi bo tym patyczkiem do wszystkich zakamareczków się dotrze)
 
majeczka02 u nas babka na SR też mówiła ze lepiej patyczkiem przemywać, ponieważ te gaziki podobno mają ostre brzegi i mogą dodatkowo kaleczyć dzidziusia. Ale ten spirytus podobno na receptę się kupuje, więc z zakupem trzeba poczekać do rozpakowania;-)
 
majeczka02 u nas babka na SR też mówiła ze lepiej patyczkiem przemywać, ponieważ te gaziki podobno mają ostre brzegi i mogą dodatkowo kaleczyć dzidziusia. Ale ten spirytus podobno na receptę się kupuje, więc z zakupem trzeba poczekać do rozpakowania;-)
Patrzę na Twój suwaczek i w szoku jestem:szok::-D Już niedługo bedzie to rozpakowanko:-D:-D:-D
 
Ja do pępuszka używałam i bede uzywac gencjany na spirytusie ładnie odkaza i wysusza i najlepiej zamerdac patyczkiem:rofl2: a zeby ciuszków niebrudziło nakłada sie zwykły gazik i luzik.
 
majeczka02 nie strasz mnie:tak: Jeszcze musimy zrobić malowanie, kupić mebelki i psychicznie się przygotować na przyjście malucha;-) A poza tym łóżeczko i wózek odbieramy dopiero we wrześniu. Więc niech lepiej tam siedzi...
To tylko Twoje plany:-D znając życie to najpierw spakuj torbę hehe Maluszek nie będzie czekał aż Mama zrobi tyle rzeczy a na koniec przygotuje się psychicznie-czy do tego wogóle można się przygotować...:szok::-D Ja się przygotowywuje niby...ale wiem,że jak nadejdzie ten moment-to nie bedę mogła w to uwierzyć:-D:tak:i zapomnę o tym co sie uczę:baffled:
 
Też myślałam o tych wycięciach na pępek,ale sis doradziła mi zawijać pieluszkę i też będzie dobrze. Także zdecydowałam sie na Pampers .
(Położna po porodzie doradziła jej by pępuszek przemywać nie gazikami tylko tymi patyczkami kosmetycznymi nasaczonymi w 70% spirytusie-wtedy pępuszek szybciej się goi bo tym patyczkiem do wszystkich zakamareczków się dotrze)


a u nas ani nie używa sie spirytusu do pępka ani nie myje dziecka ok 2 tygodnie:-p to jest dopiero kraj!:szok:

ja tam jak przy Laurze bede używać gazy i spirytusu. toć nie mam grabli tylko dłonie:-p
 
Też myślałam o tych wycięciach na pępek,ale sis doradziła mi zawijać pieluszkę i też będzie dobrze. Także zdecydowałam sie na Pampers .
(Położna po porodzie doradziła jej by pępuszek przemywać nie gazikami tylko tymi patyczkami kosmetycznymi nasaczonymi w 70% spirytusie-wtedy pępuszek szybciej się goi bo tym patyczkiem do wszystkich zakamareczków się dotrze)

Ja też tak robiłam przy Martynce, a raczej mój M, bo ja stresa miałam, a poza tym on ją kąpał więc tak naturalnie wyszło ;-)


majeczka02 u nas babka na SR też mówiła ze lepiej patyczkiem przemywać, ponieważ te gaziki podobno mają ostre brzegi i mogą dodatkowo kaleczyć dzidziusia. Ale ten spirytus podobno na receptę się kupuje, więc z zakupem trzeba poczekać do rozpakowania;-)

Wystarczy zwykły spirytus z monopolowego :-) rozcieńczony z wodą w stosunku 2/3 chyba.
 
reklama
Do góry