reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Regres mowy

Gosik880

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Sierpień 2018
Postów
362
Dziewczyny może Wy mnie uspokoicie, bo już się konkretnie nakręciłam i uskuteczniam czarnowidztwo. Moja córka ma teraz 9,5 miesiąca. W 8 miesiącu zaczęła gaworzyć, mówiła mamaa tatati baba dada nene ale też nie jakoś często. Dopiero teraz zauważyłam, że jakiś czas temu przestała. Dodam, że w tym czasie zaczęła się intensywnie rozwijać fizycznie raczkuje, wstaje i próbuje chodzić przy meblach. Do tego wychodzi jej 6 zębów jednocześnie. Strasznie niepokoi mnie ten regres mowy. Czy to jest normalne? Martwię sie, że to autyzm albo inne zaburzenie.
 
reklama
Rozwiązanie
Też myślę ze normalne. Z moją córką było podobnie, w pewnym momencie ucichła, żeby po kilku miesiącach zacząć mówić bardziej skomplikowane sylaby.
Oczywiście zawsze warto obserwować i konsultować jeśli jest niepokój.
Ale z małymi dziećmi jest często tak, że jak zdobywają nową umiejętność to na niej się koncentrują zapominając o wcześniejszych dokonaniach :-)
Więc bardzo prawdopodobne jest że już się nagaworzyła, a teraz cały jej świat to przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Jak to opanuje to wróci do gadania ( a na to ma jeszcze sporo czasu)
 
Też myślę ze normalne. Z moją córką było podobnie, w pewnym momencie ucichła, żeby po kilku miesiącach zacząć mówić bardziej skomplikowane sylaby.
 
Rozwiązanie
Do góry