reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytania, wątpliwości, rady, wskazówki dotyczące maluszków

reklama
konwalianka kochana za chwile wszystkie bedziemy sie wzajemnie radzic. mnie połozna przy ostatnim pobycie w szpitalu mowila, ze przez pierwsze 7 dób zycia podawaca wit. d a potem od 8 doby do ukonczenia 3 miesiaca d+k, ja kupilam "vita derol". one sa w kapsułkach, mozna ja podawac bezposrednio do dziubka albo wkraplac do mleczka:)
 
Konwalianko, miałam przepisane D3 i obydwu synkom podawałam, mimo, że jeden urodził się w lecie i słoneczka sporo zażywał a drugi w zimie. Nie masz tel do lekarki albo przychodni, żeby się poradzić? Bo do wizyty to chyba trochę czasu jeszcze?
 
Do tej pory witaminę K podawano głównie wcześniakom lub noworodkom, które urodziły się w wyniku cesarskiego cięcia.

Według najnowszych zaleceń powinny otrzymać ją wszystkie noworodki. Witamina K uszczelnia naczynia krwionośne, zapobiega krwawieniom wewnętrznym, ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Dzieciom podaje się ją od razu po porodzie w postaci domięśniowego zastrzyku, aby zapobiec chorobie krwotocznej.

Witaminę K powinny także otrzymywać wszystkie niemowlęta w wieku od dwóch tygodni do końca trzeciego miesiąca życia. Jeśli są karmione wyłącznie piersią, mogą mieć braki tej witaminy. Zaleca się im codzienne doustne podawanie małej dawki witaminy K. Dla zdrowych niemowląt przewiduje się 0,25 mikrograma tej witaminy. Takie zapotrzebowanie pokrywa np. 1 ml preparatu w kroplach zawierającego witaminę K – Vita K.

Ewa Helwich, krajowy konsultant w dziedzinie neonatologii

Ale konsultacja indywid. nie zaszkodzi
 
reklama
pręży się i wygina, bączki idą i podejrzewam, że to kolki ;/ nie mogę słuchać jego płaczu, serce mi się kraja

To może póki nie masz tych niemieckich kropelek daj małemu Espumisan? W kroplach. Są delikatne, nie wydaje mi się, żeby mogły jakkolwiek zaszkodzić. A koopki robi bez problemu? A Twoja dieta??
 
Do góry