reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost wagi w ciąży

Dołączył(a)
28 Sierpień 2024
Postów
4
Waga startowa 49.5 obecna 51.5 w 18 tygodniu.
Tydzień temu miałam wizytę i na wadze było 50.5 martwi mnie to, że w tydzień przybył aż kilogram! Z czego? Pilnuje się bardzo, zjadam tylko zapotrzebowanie około 1700 kcal, nie jem słodyczy, same warzywa, kurczaka, sery, ciemne pieczywo. Uważam że posiłki są prawidłowo skomponowane. Dużo spaceruje. Boje się bardzo tego tycia, bo nie mogę pojąć tego jakim cudem to się odkłada, w takim tempie do końca będzie +20
 
reklama
Waga startowa 49.5 obecna 51.5 w 18 tygodniu.
Tydzień temu miałam wizytę i na wadze było 50.5 martwi mnie to, że w tydzień przybył aż kilogram! Z czego? Pilnuje się bardzo, zjadam tylko zapotrzebowanie około 1700 kcal, nie jem słodyczy, same warzywa, kurczaka, sery, ciemne pieczywo. Uważam że posiłki są prawidłowo skomponowane. Dużo spaceruje. Boje się bardzo tego tycia, bo nie mogę pojąć tego jakim cudem to się odkłada, w takim tempie do końca będzie +20
No ale to jest ciąża.
Poza tym wystarczy, że więcej wody Ci się skumuluje w organiźmie i już masz więcej na wadze.

Pogadalabym z kims o tym, bo takie obsesyjne pilnowanie wagi nie jest zdrowe.
 
Waga startowa 49.5 obecna 51.5 w 18 tygodniu.
Tydzień temu miałam wizytę i na wadze było 50.5 martwi mnie to, że w tydzień przybył aż kilogram! Z czego? Pilnuje się bardzo, zjadam tylko zapotrzebowanie około 1700 kcal, nie jem słodyczy, same warzywa, kurczaka, sery, ciemne pieczywo. Uważam że posiłki są prawidłowo skomponowane. Dużo spaceruje. Boje się bardzo tego tycia, bo nie mogę pojąć tego jakim cudem to się odkłada, w takim tempie do końca będzie +20
W ciele kobiety podczas ciąży zwiększa się ilość choćby krwii+ wody płodowe+ waga dziecka - nie zamartwiaj się aż tak dodatkowymi kg :) ciało kobiety to wspaniała "maszyna" i jeżeli dziecko się prawidłowo rozwija to nie martw się na zapas tą wagą :) jesteś drobną kobietą,więc napewno nie przytyjesz bardzo dużo w trakcie ciąży a kg szybko znikną:)
 
Waga startowa 49.5 obecna 51.5 w 18 tygodniu.
Tydzień temu miałam wizytę i na wadze było 50.5 martwi mnie to, że w tydzień przybył aż kilogram! Z czego? Pilnuje się bardzo, zjadam tylko zapotrzebowanie około 1700 kcal, nie jem słodyczy, same warzywa, kurczaka, sery, ciemne pieczywo. Uważam że posiłki są prawidłowo skomponowane. Dużo spaceruje. Boje się bardzo tego tycia, bo nie mogę pojąć tego jakim cudem to się odkłada, w takim tempie do końca będzie +20
Psycholog.
Priorytetem powinno byc dla Ciebie dziecko i jego dobrostan, a nie cyferki na wadze.
 
W ciele kobiety podczas ciąży zwiększa się ilość choćby krwii+ wody płodowe+ waga dziecka - nie zamartwiaj się aż tak dodatkowymi kg :) ciało kobiety to wspaniała "maszyna" i jeżeli dziecko się prawidłowo rozwija to nie martw się na zapas tą wagą :) jesteś drobną kobietą,więc napewno nie przytyjesz bardzo dużo w trakcie ciąży a kg szybko znikną:)
A skąd wiesz, ze na pewno nie przytyje?:)
 
W ciele kobiety podczas ciąży zwiększa się ilość choćby krwii+ wody płodowe+ waga dziecka - nie zamartwiaj się aż tak dodatkowymi kg :) ciało kobiety to wspaniała "maszyna" i jeżeli dziecko się prawidłowo rozwija to nie martw się na zapas tą wagą :) jesteś drobną kobietą,więc napewno nie przytyjesz bardzo dużo w trakcie ciąży a kg szybko znikną:)
Dlaczego kłamiesz? 🤡
Ja też jestem drobna a prawie 30 przytyłam 😁😁
I nie kłam, że szybko zrzuci bo to nie prawda, musiałaby się głodzić 🤡
 
Waga startowa 49.5 obecna 51.5 w 18 tygodniu.
Tydzień temu miałam wizytę i na wadze było 50.5 martwi mnie to, że w tydzień przybył aż kilogram! Z czego? Pilnuje się bardzo, zjadam tylko zapotrzebowanie około 1700 kcal, nie jem słodyczy, same warzywa, kurczaka, sery, ciemne pieczywo. Uważam że posiłki są prawidłowo skomponowane. Dużo spaceruje. Boje się bardzo tego tycia, bo nie mogę pojąć tego jakim cudem to się odkłada, w takim tempie do końca będzie +20
Ale wiesz że w II trymestrze te 1700 kcal to trochę za mało?
Teraz masz większe zapotrzebowanie na energię, nie mówię że masz się objadać za dwoje ale musisz jeść dla siebie i dziecka. Jeśli będą braki energetyczne lub składników odżywczych to najpierw będą zaspokojone potrzeby dziecko kosztem twojego zapotrzebowania na składniki odżywcze, więc możesz się nadawać chociażby anemii.
Więc nie martw się tak tymi kilogramami bo teraz to nie jest najistotniejsze. Do do tej pory przytyłaś dopiero 2 kg to żadne dramat.
 
Dlaczego kłamiesz? 🤡
Ja też jestem drobna a prawie 30 przytyłam 😁😁
I nie kłam, że szybko zrzuci bo to nie prawda, musiałaby się głodzić 🤡
To nie są kłamstwa tylko wiem to z własnego doświadczenia i moich 3 sióstr,2 szwagierek i kilku kuzynek. Czy 3 kg więcej niż przed ciążą na 8 mc po porodzie to dużo (bez diety i ćwiczeń) ? Raczej nie 😆 sama przytyłam 22 kg i nie robiłam z tym nic po porodzie,jadłam tyle samo a ważne bez problemów mniej nawet niż przed ciążą
 
reklama
To nie są kłamstwa tylko wiem to z własnego doświadczenia i moich 3 sióstr,2 szwagierek i kilku kuzynek. Czy 3 kg więcej niż przed ciążą na 8 mc po porodzie to dużo (bez diety i ćwiczeń) ? Raczej nie 😆 sama przytyłam 22 kg i nie robiłam z tym nic po porodzie,jadłam tyle samo a ważne bez problemów mniej nawet niż przed ciążą

A skąd wiesz, ze na pewno nie przytyje?:)
Bo chce jej dodać otuchy? Wesprzeć? A co mam napisać ,że rozstyje się tak,że nie będzie mogła spojrzeć na siebie w lustrze bez płaczu?
 
Do góry