reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost bety, spadek progesteronu

Dołączył(a)
22 Maj 2024
Postów
11
Hej!

dzień przed miesiączka dostałam plamienia co nigdy mi się nie zdarzało, a że planuję ciążę, to wykonałam testy, które były pozytywne. Było to w 13dpo i wtedy też doszło do stosunku (mąż miał przerwę w delegacji stąd wiem na 100% 😁)

Wykonałam dwa badania bety i progesteronu w odstępie 48h. Wyniki poniżej. Z miesiączki wychodzi 4 tydzień, ale minęło 15 dni od stosunku, więc to bardzo wczesna ciąża. Beta przyrost o prawie 200% (czy to ok?) ale bardziej mnie martwi spadek progesteronu przez 48h. Czy powinnam już się udać do lekarza? Nie będzie widać na 100% nic, ale bardzo stresuje mnie ten progesteron. Czy jakaś sensowna rada? 🙂 dziękuję 😘
 

Załączniki

  • IMG_0940.jpeg
    IMG_0940.jpeg
    98,8 KB · Wyświetleń: 250
  • IMG_0939.jpeg
    IMG_0939.jpeg
    99 KB · Wyświetleń: 76
reklama
Plus dodam że przed wykonaniem testu plamiłam może 1,5 dnia. Nawet plamieniem tego nie można nazwać delikatnie zabarwiony śluz na brązowo.
 
Tak jak napisała Loka progesteron wydziela się skokowo, nie ma stałego poziomu w organizmie ani nie rośnie prosto jak beta do góry. Jakbyś zbadała np 6h później, to mógłby być jeszcze niższy albo sporo wyższy. :) Jego wartość jest w normie. Moim zdaniem na ten moment nie masz się czym martwić. :)
 
Tak jak napisała Loka progesteron wydziela się skokowo, nie ma stałego poziomu w organizmie ani nie rośnie prosto jak beta do góry. Jakbyś zbadała np 6h później, to mógłby być jeszcze niższy albo sporo wyższy. :) Jego wartość jest w normie. Moim zdaniem na ten moment nie masz się czym martwić. :)
Progesteron wydziela się skokowo, a obie wartości są w normie.
Dziękuję za odpowiedzi, zawsze jak ktoś inny potwierdzi to jest się trochę spokojniejszym 😊
 
Dziękuję za odpowiedzi, zawsze jak ktoś inny potwierdzi to jest się trochę spokojniejszym 😊
to ja też potwierdzam i postaraj się tym nie zamartwiać :)

Dla przykładu u mnie progesteron
Dnia X Był 11 ileś
Dwa dni później 18 ileś
Kolejne dwa dni był 13 ileś



Ciąża cała przebiegła dobrze i wtedy też myślałam że coś jest nie tak, ale szybko mnie sprowadzono do pionu, tym że próg jest skokowy :)
 
to ja też potwierdzam i postaraj się tym nie zamartwiać :)

Dla przykładu u mnie progesteron
Dnia X Był 11 ileś
Dwa dni później 18 ileś
Kolejne dwa dni był 13 ileś



Ciąża cała przebiegła dobrze i wtedy też myślałam że coś jest nie tak, ale szybko mnie sprowadzono do pionu, tym że próg jest skokowy :)
To dobrze, że wszystko się pomyślnie zakończyło u Ciebie 🙂ja też teraz zostałam sprowadzona i jestem spokojniejsza, choć 2 lata leczyłam nerwice lękową, więc nie będzie to dla mnie łatwy czas 😂
 
reklama
To dobrze, że wszystko się pomyślnie zakończyło u Ciebie 🙂ja też teraz zostałam sprowadzona i jestem spokojniejsza, choć 2 lata leczyłam nerwice lękową, więc nie będzie to dla mnie łatwy czas 😂
życzę ci w takim razie, spokojnej i nudnej ciąży. Mam nadzieję, że nerwy trochę odpuszczą :))
 
Do góry