reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepuklina pachwinowa

Asiaxz

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Grudzień 2021
Postów
7 161
Hej moja córka ma przepuklinę pachwinową, która wychodzi jej w czasie kąpieli. Wiem że to trzeba operować. Czy któraś z Was przechodziła to niedawno u swojego dziecka? Jakie dostałyście wytyczne czy dziecko może chodzić po operacji? Strasznie się boje ze córka zrobi sobie krzywdę, bo ona to nie usiedzi w miejscu. Chyba tylko bajki nas uratują w tej sytuacji. I jak wasze dzieci czuły się po narkozie i jak długo się wybudzaly?
 
reklama
Po operacji przez jakis czas bedzie na sali obserwacji po znieczuleniu. Jak bedzie sie dobrze juz czula i wszystkie leki anestetyczne przestana dzialac to normalnie bedzie mogla chodzic.
 
Hej moja córka ma przepuklinę pachwinową, która wychodzi jej w czasie kąpieli. Wiem że to trzeba operować. Czy któraś z Was przechodziła to niedawno u swojego dziecka? Jakie dostałyście wytyczne czy dziecko może chodzić po operacji? Strasznie się boje ze córka zrobi sobie krzywdę, bo ona to nie usiedzi w miejscu. Chyba tylko bajki nas uratują w tej sytuacji. I jak wasze dzieci czuły się po narkozie i jak długo się wybudzaly?
Ja za dzieciaka miałam zabieg na przepuklinę pachwinowa tylko że nie miałam narkozy a te znieczulenie w kręgosłup i głupiego jaśka wyszłam do domu chyba tego samego dnia wieczorem albo na następny dzień ogólnie po tym zabiegu było ok tylko ciągnęło podczas gwałtownych ruchów i trochę bolało.
Po narkozie jak się człowiek czuję to bardzo indywidualna sprawa... A z góry wiadomo że będzie narkoza?
 
Ja za dzieciaka miałam zabieg na przepuklinę pachwinowa tylko że nie miałam narkozy a te znieczulenie w kręgosłup i głupiego jaśka wyszłam do domu chyba tego samego dnia wieczorem albo na następny dzień ogólnie po tym zabiegu było ok tylko ciągnęło podczas gwałtownych ruchów i trochę bolało.
Po narkozie jak się człowiek czuję to bardzo indywidualna sprawa... A z góry wiadomo że będzie narkoza?

Sposób znieczulenia zależy pewnie w dużej mierze od wieku dziecka. Małym dzieciom raczej dają znieczulenie ogólne.
 
Ja za dzieciaka miałam zabieg na przepuklinę pachwinowa tylko że nie miałam narkozy a te znieczulenie w kręgosłup i głupiego jaśka wyszłam do domu chyba tego samego dnia wieczorem albo na następny dzień ogólnie po tym zabiegu było ok tylko ciągnęło podczas gwałtownych ruchów i trochę bolało.
Po narkozie jak się człowiek czuję to bardzo indywidualna sprawa... A z góry wiadomo że będzie narkoza?
U tak małych dzieci nie ma szans bez narkozy a córka nawet nie będzie tego pamiętać po latach.
 
Hej moja córka ma przepuklinę pachwinową, która wychodzi jej w czasie kąpieli. Wiem że to trzeba operować. Czy któraś z Was przechodziła to niedawno u swojego dziecka? Jakie dostałyście wytyczne czy dziecko może chodzić po operacji? Strasznie się boje ze córka zrobi sobie krzywdę, bo ona to nie usiedzi w miejscu. Chyba tylko bajki nas uratują w tej sytuacji. I jak wasze dzieci czuły się po narkozie i jak długo się wybudzaly?
Hej, moja córka była operowana rok temu (miała wtedy 1 rok + 3 miesiące). Przepuklina pojawiła się po 4 tygodniu życia. Operacja była w Krakowie w CenterMed (polecam!). Bardzo się bałam, ale wszystko przebiegło sprawnie. Tego samego dnia dostajecie wypis do domu. Trzymam kciuki!
 
Hej, moja córka była operowana rok temu (miała wtedy 1 rok + 3 miesiące). Operacja była w Krakowie w CenterMed (polecam!). Bardzo się bałam, ale wszystko przebiegło sprawnie. Tego samego dnia dostajecie wypis do domu. Trzymam kciuki!
Dziękuje za odpowiedź. My ze Szczecina jesteśmy. Tak wiem, że to w jeden dzień robią. Córka ma 2 lata i ciągle jest w biegu nie wiem jak ja mam zrobić żeby ona się oszczędzała po tej operacji. To będzie wyzwanie. Niedługo idziemy do chirurga ustalić termin. Czy często córce wychodziła przepuklina? Czy odczuwała jakiś dyskomfort?
 
Przepuklina pojawiała się jej przy placzu dość często do mniej więcej 7 miesiąca życia, a potem już rzadko. Może spróbujcie tapy (taping, nie wiem, jak to się pisze) u fizjoterapeuty? U nas jest ryzyko, że teraz pojawi się przepuklina pępkowa i mamy właśnie tapy.
Moja córka zaczęła chodzić w 10 miesiącu życia, więc po operacji była już ruchliwym dzieckiem i nic się z tą blizną nie działo :) szwy rozpuszczalne. Jedynie tydzień po operacji trafiliśmy do szpitala bo gorączkowała, ale nie wiem czy to było związane z operacją. Byłyśmy w szpitalu 3 dni.
 
reklama
Przepuklina pojawiała się jej przy placzu dość często do mniej więcej 7 miesiąca życia, a potem już rzadko. Może spróbujcie tapy (taping, nie wiem, jak to się pisze) u fizjoterapeuty? U nas jest ryzyko, że teraz pojawi się przepuklina pępkowa i mamy właśnie tapy.
Moja córka zaczęła chodzić w 10 miesiącu życia, więc po operacji była już ruchliwym dzieckiem i nic się z tą blizną nie działo :) szwy rozpuszczalne. Jedynie tydzień po operacji trafiliśmy do szpitala bo gorączkowała, ale nie wiem czy to było związane z operacją. Byłyśmy w szpitalu 3 dni.
U córki pojawia się w czasie kąpieli głównie. Jak płacze czy skacze to wtedy nie
Jaka metoda była robiona operacja? Pójdziemy do lekarza to się zapytam o to co robić do czasu operacji
 
Do góry